Προς το περιεχόμενο

Να καταργηθούν τα ερωτικά τραγούδια για ένα χρόνο μπας και ξελαμπικάρ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

-Δε θες να βάζεις τόνους; Με γεια σου με χαρά σου. Δε σε ενδιαφέρει να γράφεις με σωστή ορθογραφία; Πάλι με γεια σου με χαρά σου. Κανένα πρόβλημα από μένα.

 

-Το πρόβλημά μου αρχίζει όταν κάποιος κατηγορεί την "κατάντια της ελληνικής φυλής" χωρίς  ο ίδιος να μιλάει και να γράφει σωστά ελληνικά. Ας μάθουμε οι ίδιοι  πρώτα σωστά τη γλώσσα μας και μετά ας κατακρίνουμε την κατάσταση της φυλής μας.

 

-Όσον αφορά το υπόλοιπο σχετικά με την τζαζ που είπες δεν το πιάνω καθόλου. Τζαζ δεν παίζω αλλά δεν έχει σημασία. Η Τζαζ είναι το άκρον άωτον της ελευθερίας και άρα εγώ που μου αρέσουν οι τόνοι δεν μπορώ και να παίζω τζαζ γιατί οι τόνοι περιορίζουν την ελευθερία της έκφρασής μου; Δηλαδή έβγαλες συμπέρασμα ότι είμαι καλουπωμένος από κανόνες επειδή μου αρέσει να γράφω και να μιλάω σωστά τη γλώσσα μου. Δε βγαίνει νόημα.

 

-Συγγνώμη αν προσεβλήθεις από τα περί τόνων. Νομίζω ότι τώρα ξεκαθάρισα τι ακριβώς εννοώ.

 

-Ευχαριστω,αλλα οτι ισχυει για μενα,πρεπει να ισχυει για ολους! ;)

 

-Να γραφει με μολυβι,το πληκτρολογιο ειναι αλλο αξεσουαρ,και θελει αλλη εκπαιδευση.

Ο "κουλος" σ'αυτο,τα χαλαει και με την ορθογραφια...

Δεν ειμαστε ολοι γραφειαδες! ;)

 

-Συμπερασμα εβγαλα,οχι επειδη θελεις να μιλας και να γραφεις σωστα τη γλωσσα σου,

αλλα επειδη πηγες να  επιβαλεις στον πιτσιρικα (και οσους παιρνει η μπαλλα) τη γνωμη σου...Αλλο υποστηριζω τη γνωμη μου ενθερμα 8),και αλλο επιβαλω! >:(

-Δεκτη... ;D

 

επειδη δεν εχω καμια ορεξη να ξαναμπω στο νοιζ να σου δωσω μια καθυστερημενη απαντηση για την τεχνικη του σλαπ στο μπασσο,οταν ηρθε για πρωτη φορα ο μαιλς ντειβις στον λυκαβητο ο μαρκους μιλλερ επαιξε σε ολα τα κομματια σλαπ και ηταν καταπληκτικος...γιαυτο σταματα να βασανιζεις τα παιδακια επιβαλοντας τους το πρεσιζιον με φλατ χορδες και με πενα...

@ SF:

Καλα σου λεει το παιδι! 8)

Μονο roundwound!Moλις παλιωσουν γινονται flat!

Ετσι,μεχρι να παλιωσουν προλαβαινεις να σλαπαρεις και λιγο.. ::) ;D ;D ;D

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν το κλειδώνουμε γιατί έχει ξεφύγει εδώ και πολλές σελίδες ... Υπάρχουν και π.μ ρε παιδιά για κάποια πράγματα ΆΣΧΕΤΑ με το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@ SF:

Καλα σου λεει το παιδι! 8)

Μονο roundwound!Moλις παλιωσουν γινονται flat!

Ετσι,μεχρι να παλιωσουν προλαβαινεις να σλαπαρεις και λιγο.. ::) ;D ;D ;D

 

 

οτι θελει το.."παιδι" ,ο γιατρος ειπε να λεμε ΝΑΙ..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic @Michelle

 

Μακριά από το ΦΠΨ. Έχω πέντε φίλες που έχουν τελειώσει ΦΠΨ εδώ και 4 χρόνια και οι πέντε δεν έχουν κάνει τίποτα με το πτυχίο τους. Είναι ο ορισμός της αοριστολογίας.

Ναι στο ΠαΠεί. Περισσότερες δυνατότητες μεταπτυχιακών αλλά και εδώ λίγο θολά τα πράγματα με το χαρτί.

 

Όπως και να έχει, καλή επιτυχία.

 

Αφήστε τα λόγια, βάλτε να παίζουν οι Bee Gees, αρπάξτε ένα ετερόφυλο και σπάστε τα κορμιά σας. Αφήστε τους ξενέρωτους να κοιτούν.

 

Dance baby, dance...

;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να μην καταργηθούν κι όποιος θέλει να τα 'κούει.  :'( :P ::)

 

αυτο ειναι φασισμος φιλος..... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να μην καταργηθούν κι όποιος θέλει να τα 'κούει.  :'( :P ::)

αυτο ειναι φασισμος φιλος..... ;D ;D

Συναισθηματικος φασισμος ειναι.;D

Κατι μου λεει  ::) οτι ο ντιστορσιος ειναι στρατοκαστορας,

και την κανει να κλαιει καλα τη στρατουλα... ;D

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω αποσπασματικά και αδιάφορα το θέμα.

Ενας πολυ καλός κιθαρίστας και μέλος του φόρουμ (gskar) κατέθεσε την προσωπική του άποψη για αυτά που παρατηρεί γύρω του και ζήτησε να ακούσει και άλλες απόψεις : μια χαρά ως εδώ, κουβέντα να γίνεται.

 

Το πώς φτάσαμε σε αντιπαράθεση και προσωπικές προσβολές δεν το πιάνω, ίσως έχετε όλοι κάτι να χωρίσετε μεταξύ σας, στο οποίο εγώ δεν έχω μερίδιο. Συνιστώ σε όλους τους συμμετέχοντες σε αυτή την ανούσια κατάσταση να επαναπροσδιορίσουν το βαθμό ευθιξίας, αλλά και την επιθετικότητά τους, τουλάχιστον προς τους συναδέλφους τους μουσικούς.

 

Κλειδώνω προσωρινά, πραγματικά σκεφτείτε πόση σημασία έχουν οι διαφωνίες σε αυτό το ζήτημα και η επιβολή των απόψεων σας στους υπολοίπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου