Προς το περιεχόμενο

my excuse!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι τυποι μαμανεεεε...!!!Εχω το συγκεκριμενο cd , αλλα τους ειχα δει και ζωντανα στο Μυλο (2003 ή 04 αν θυμαμαι καλα) στο παρτυ του 1055.Φοβερες συνθεσεις πολυ καλοι στοιχοι και ολοι τους μουσικαρες.Ειλικρινα σε ολο το δισκο δεν εχω βρει καποιο μετριο κομματι και πιστευω πως τα Keep In Mind και Happy με καποιο καλο Video και εννοειται σωστη προωθηση απο την εταιρια , θα μπορουσαμε να τα βλεπουμε για αρκετο καιρο στα διαφορα charts ξενων , ΜΕΓΑΛΩΝ μουσικων καναλιων.Στο Ελλαδαρα μας νομιζω πως αδικουνται.

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα γιατι τους αξιζε καλυτερη τυχη (και εταιρια).Οταν λες reunion , ετοιμαζουν κατι καινουριο ή θα γινει μονο για κανα live;

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τυποι μαμανεεεε...!!!Εχω το συγκεκριμενο cd , αλλα τους ειχα δει και ζωντανα στο Μυλο (2003 ή 04 αν θυμαμαι καλα) στο παρτυ του 1055.Φοβερες συνθεσεις πολυ καλοι στοιχοι και ολοι τους μουσικαρες.Ειλικρινα σε ολο το δισκο δεν εχω βρει καποιο μετριο κομματι και πιστευω πως τα Keep In Mind και Happy με καποιο καλο Video και εννοειται σωστη προωθηση απο την εταιρια , θα μπορουσαμε να τα βλεπουμε για αρκετο καιρο στα διαφορα charts ξενων , ΜΕΓΑΛΩΝ μουσικων καναλιων.Στο Ελλαδαρα μας νομιζω πως αδικουνται.

 

Νομίζω υπερβάλεις λίγο... γνώμη μου:

Τους είχα δει στο Μύλο, κατά το 2000, όταν είχαν άλλο όνομα. Λέγονταν τότε trendkill, αν κάνω λάθος διορθώστε με. Live τα παιδιά με αφήσανε άναυδο. Και τους θυμάμαι από τότε και αναρωτιόμουνα πού να παίζουν και τι κάνουν.

Μέχρι πέρυσι που πέφτει στα χέρια μου ένα δισκάκι που είχε κάποια κομμάτια με ελληνική φωνή.

Πάει η καλή ανάμνηση λοιπόν. Και όχι ότι χαλιέμαι με τα ελληνικό στίχο, αλλα απλά συνειδητοποίησα ότι αυτό που άκουγα είναι εντελώς συμβιβασμένο (και αυτό παίρνει μπάλα και τα αγγλόφωνα κομμάτια τους). Yπάρχουν 2 πολύ ωραία κομμάτια στο album, αλλά νομίζω είναι η εξαίρεση από τα καμιά εικοσαριά κομμάτια τους που έχω ακούσει συνολικά μέχρι σήμερα.

Ο ήχος καλός, τεχνικά από ότι ακούω γνώμες φίλων σκίζουνε, αλλά αν θες να γράψεις ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ, θα πρέπεις να βάλεις και κάτι άλλο. Το προσωπικό σου στοιχείο, δεν ξέρω, κάτι. Δεν νιώθω όμως τίποτα άλλο όταν τους ακούω. Και μεταφέρω εδώ γνώμες (προσωπικές και υποκειμενικές προφανώς) τουλάχιστον 15 ατόμων που τους έβαλα να ακούσουνε γιατί παλιά, όπως είπα και πριν, μου άρεσαν.

Συμφωνώ ότι στην Ελλαδάρα μας αδικούνται. Για σκέψου όμως τι τύχη θα έχουν έξω.

σαν ακροατής μιλάω, όχι σαν μουσικός

φιλικά πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομματι που ακουσες ηταν καθαρα μια μεμονομενη περιπτωση ο 2ος δισκος ειναι αγγλοφωνος και παλι.

 

 

Κριμα γιατι τους αξιζε καλυτερη τυχη (και εταιρια).Οταν λες reunion , ετοιμαζουν κατι καινουριο ή θα γινει μονο για κανα live;

 

γινονται προβες για το 2ο δισκο.

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου