Προς το περιεχόμενο

O Rudess παίζει κιθάρα!


panagiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που και πού του ξέφευγαν κάτι Petrucciανιές. Μηπως τελικά φταίει η κιθάρα και όχι αυτός ου την παίζει??? :D :D :D :D :D

 

Αυτος ο Ιορδάνης απο πού είναι? Εννοώ παίζει σε κανένα συγκρότημα? Πρώτη μούρη στο καβούρι είναι. ¨εχω δεί απειρες παρουσιάσεις synth να παίζει αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ο Ιορδάνης απο πού είναι? Εννοώ παίζει σε κανένα συγκρότημα? Πρώτη μούρη στο καβούρι είναι. ¨εχω δεί απειρες παρουσιάσεις synth να παίζει αυτός.

Ε, το παιδί μωρέ... τώρα ξεκινάει και τον πήρανε οι Dream Theater να παίζει καμιά πλάτη για να κάνει μπούγιο! 8)

Σοβαρά τώρα, αν θυμάμαι σωστά είσαι πληκτράς. Τότε ποιούς σύγχρονους πληκτράδες ξέρεις αν δεν ξέρεις τον Rudess; Εκτός κι αν δεν σε απασχολούν οι σύχρονοι μετρ του είδους και έχεις μείνει στον Richter (ο οποιός είναι πιανίστας αλλά τέσπα)...

 

Πάντως, μπορεί ο Ιορδάνης να θερίζει στα πλήκτρα αλλά στην κιθάρα... θέλει πολλή δουλειά ακόμα! :?

Μήπως να έπαιρνε κανέναν πραγματικό multi-instrumentalist (π.χ. Mike Keneally) για μαθήματα μπας και μάθει να το δουλεύει το όργανο;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα τον ξέρω πολυ καιρό. Απλα δεν ήξερα ότι έπαιζε με τον petrucci. Θεός είναι ο τύπος. Αν και τελευταία γουστάρω υπερβολικά αυτόν. Δηλαδή αμα δεν τον δω μμια φορά τη μέρα, δεν παει καλα.

 

 

Είναι τελείως τρελός. Μάλλον έχει παρει χάπια.

 

ΧΑ! Αν βάλει κιθάρα στο synth του θερίζει όλους τους κιθαρίστες της γης! :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα τον ξέρω πολυ καιρό. Απλα δεν ήξερα ότι έπαιζε με τον petrucci. Θεός είναι ο τύπος. Αν και τελευταία γουστάρω υπερβολικά αυτόν. Δηλαδή αμα δεν τον δω μμια φορά τη μέρα' date=' δεν παει καλα.

 

 

Είναι τελείως τρελός. Μάλλον έχει παρει χάπια.

 

ΧΑ! Αν βάλει κιθάρα στο synth του θερίζει όλους τους κιθαρίστες της γης! :D :D[/quote']

Ο τύπος στο βιντεάκι είναι ο Bert Smorenburg και είναι όντως μέσα στην τρέλα και φυσικά απίστευτο παιχτρόνι.

Σχετικά με τον Rudess, πως γίνεται να ξέρεις κάποιον και να τον θαυμάζεις κιόλας αν δεν ξέρεις καν σε ποιό συγκρότημα παίζει και ποιά είναι η μουσική που φτιάχνει; Γιατί καλά είναι τα demos και οι παρουσιάσεις οργάνων (από αυτά κάνει άπειρα ο Ιορδάνης) αλλά να ξέρουμε και την ουσία του παρουσιαστή, σωστά; 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, αλλα έχει και άλλου είδους βίντεο στο youtube που απλώς κάνει επίδειξη κάποια κομμάτια. Μου είναι άχρηστη η πληροφορία το ότι έπαιζε στους Dream Theater. Θα άλλαζε κάτι αν έπαιζε στους Symphony X για παράδειγμα?

 

Δεν λέω ότι δεν έπρεπε να το ξέρω, απλα δεν μου χρειάστηκε ποτε να το μάθω και δεν αναρωτήθηκα ποτέ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου κάνεις 1 χάρη Alchemist; Θα δώσεις περισσότερες πληροφορίες για τον Bert Smorenburg έτσι;

 

lambrosgg, κόψτο λίγο....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω ότι δεν έπρεπε να το ξέρω' date=' απλα δεν μου χρειάστηκε ποτε να το μάθω και δεν αναρωτήθηκα ποτέ μου.[/quote']

ΟΚ, απλά το βλέπουμε διαφορετικά. It's cool... 8)

 

Boukaw, μακάρι να είχα πολλά να πω για τον Bert. Δυστυχώς ξέρω μόνο ότι είναι Ολλανδός, συνθέτης, παραγωγός, ενορχηστρωτής και ιδιοκτήτης studio. Έβγαλε κάποια προσωπική δουλειά (μάλλον ηλεκτρονικής μουσικής) κάπου το 1997 και είναι στην ομάδα που αναπτύσσει και τεστάρει τα νέα synths της Yamaha. Επίσης, είναι ο κύριος παρουσιαστής των synths σε εκθέσεις, βιντεάκια, workshops και λοιπά. Το επίσημο site του είναι εδώ. That's all I know... :?

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν είναι καθολου κακο πληκτρακι το MM6....Ακούσατε το σημείο με τις κιθάρες??? Μου φανηκαν αρκετα ρεαλιστικές....((μπορει και να απαταμε βεβαια...:lol:))...Entry level παντα....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου