Προς το περιεχόμενο

jackson αγορα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιζω κιθαρα και παιζω thrash metal kai 80's metal για αυτο θελω να παρω μια jackson ειμαι αναμεσα σε δυο την jackson dkmg και την jackson randy rhoads rr3 σας παρακαλω πρωτεινετε μου πια απο της δυο να παρω πεζω 4 χρονια κιθαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια σου φιλε μου πιστευω πως και οι 2 ειναι πολυ καλες τωρα ειναι τι αρεσει εσενα.Σαν κιθαρες ποιοτηκα ειναι πανω κατω το ιδιο η μια εχει emg και η αλλη sd.Εσυ προς τα πια κλεινεις περισσοτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα φιλε αμα παρω την v θα βαλω τους μαγνητες που ειχε ο randy και το πλεονεκτημα της ειναι οτι λογω του σχηματος ο  bridge μαγνητης εχει πιο πολυ ξυλο γυρω του αλλα το μειωνεκτιμα ειναι οταν πεζεις καθιστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να βαλεις τους μαγνητες του Randy?οι sd jeff beck και jazz ειναι super απο τα αγαπημενα μου σετακια.Δεν υπαρχει λογος να τους αλλαξεις.και καθιστος με την rr βολευει δεν ειναι σαν τις αλλες v.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια RR24 που επαιξα απο εναν γνωστο μου παντως εμενα δεν με πολυβολεψε καθιστος... επρεπε να την σφιγγεις αναμεσα στα ποδια για να μενει σταθερη κ να μην γλυστρά.. Παιχτικα μπορουσα να παιξω κ δεν ειχα προβλημα, αλλα επρεπε να αφιερωνεις κ καποιες δυναμεις στο να την στηριζεις σωστα.. That's me by the way ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι εχει δυο jb αλλα θα δω θα παω να παιξω την rr ενος φιλου και θα βγαλω  το συμπερασμα ευχαριστω παντως  ;)

δεν εχει 2 jb μπες στο σιτε τις εταιριες να δεις.Παντως αν σε βολευψει παρε αυτην η αλλη ειναι ακριβοτερη και εχει emg που κατα την γνωμη δεν ειναι οτι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η Randy V, θα χει και πρόβλημα με το neck-diving, επειδή οι μύτες δεν είναι συμμετρικές. Γι'αυτό λάβε υπόψιν σου και αυτόν τον παράγοντα

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας δοκιμάσει και τις δύο, θα έλεγα ότι αξίζει περισσότερο για 80ς φάση, "μούρη" και shredding η RR!

Οι Seymour είναι πολύ καλοί(ο Jeff Beck είναι αρκετά δυνατός μάλιστα) και πιο ευέλικτοι ηχητικά από EMG. Έχουν μπόλικο sustain σε distortion και καλά καθαρά.

Με ζώνη, σε όρθια στάση, και οι δύο κιθάρες είναι μια χαρά. Μάλιστα η RR σου δίνει καλύτερη "πρόσβαση" σε όλο το μήκος του μπράτσου λόγω του σώματός της(λείπουν τα κερατάκια). Για practice, πρέπει να δοκιμάσεις πως σου "κάθεται" η RR.  Είναι πιο βολική στα κάτω τάστα για solo κλπ, αλλά για ρυθμικά στα πρώτα τάστα, άλλους τους βολεύει κι άλλους όχι.

Κατά τη γνώμη, αν σε ενδιαφέρει το super-strat σχήμα γενικά, υπάρχουν πολύ καλες και value for money επιλογές στην αγορά, πέρα από Jackson, και θα μπορούσες άνετα να φτιάξεις και μία custom superstrat από parts αργότερα, σύμφωνα με τα δικά σου στάνταρ. Ενώ για RR δεν υπάρχει τέτοια πληθώρα επιλογών και η jackson έχει σίγουρα παράδοση στις RR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου