Προς το περιεχόμενο

Για κινέζικη Gibson replica που γράφει ' Gibson'


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Ρε παιδια να ρωτήσω κάτι?  Έχω ένα replica Shure beta 58 με αλλαγμένο εσωτερικό όμως - δεν είμαι ακριβώς σίγουρος με τι ακριβώς, αλλά ηχογραφεί πολύ καλά και εξωτερικά δεν το καταλαβαίνεις καν ότι είναι ψεύτικο! Πόσο να το πουλήσω?

 

  Επίσης, έχω κινέζικα μαιμού NIKE AIR παπούτσια. Τους άλλαξα τα κορδόνια με τα αυθεντικά και ο τεχνικός μου επίσης βελτίωσε την αερόσολα σε σημείο να μην καταλαβαίνεις αν είναι ψεύτικη! Να, δείτε με και σε βίντεο να καρφώνω φορώντας τα! Πρέπει να τα δώσω όμως λόγω ανάγκης. Πόσο να τα πουλήσω λοιπόν?

 

 

  Εχω και κινέζικα ray ban με το σκελετό αλλαγμένο με τον αυθεντικό αν θέλει κανείς (μάλλον αυθεντικό-δεν θυμάμαι καλά, τρέχω πολύ αυτο τον καιρό, συγχωρήστε με). Βλέπεις μια χαρά πάντως και είναι και αρκετά ξεκούραστα στο μάτι συνήθως αρκεί να μην έχει πολύ ήλιο ή σύννεφα. Να τα δώσω στη μίση τιμή λογικά? Και μην μου πείτε για ρεπλικες και άλλες ιστορίες. Όλα στο ίδιο εργοστασιο φτιάχνονται, τους μάθαμε τώρα. Δεν φτάνει που είμαι τίμιος και λέω εξ αρχής ότι πουλάω ρεπλικα, αλλα ο Έλληνας.. τοσο καταλαβαινει... αχχχ

 

 

 

 

Και τώρα η πραγματική ερώτηση: Αφού όλα τα παραπάνω είναι το λιγότερο εξωφρενικά, με ποια λογική όλα είναι καλά αν μιλάω για κινέζικη Gibson replica που γράφει ' Gibson'  και  'made in the USA' μη ξεχωρίζοντας απ την αυθεντική και την δίνω και στις αγγελίες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...γτ υπαρχει κοσμος που θελει να τα αγορασει...κ εγω αν ηθελα l.p και ηταν στη κατασταση που ελεγε ο φιλος,θα την επαιρνα...κ απ'οτι βλεπω μια χαρα πουλανε στις αγγελιες...

κ αυτοι που κηρυττετε  το λογο του θεου,φανταζομαι ουτε πειρατικα προγραμματα εχετε,ουτε κατεβαζετε ταινιες ε?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε αγγελία που υπάρχει στο noiz υπάρχει και το "κουμπί" αναφοράς στον διαχειριστή.Αν έχεις διαπιστώσει ότι κάποιος πουλάει κινέζικη κόπια παρουσιάζοντας την σαν αυθεντική δεν έχεις παρά να το πάτησεις.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λογότυπο είναι πνευματική περιουσία της εταιρίας, και η αντιγραφή του διώκεται ποινικά. Είναι σαν να πουλάει κάποιος παράνομο λογισμικό ή CD. Δε θα έπρεπε να επιτρέπονται αγγελίες με παράνομα προϊόντα όπως οι μπανανοφάγες μαϊμού Γίφτσον, είτε αναφέρει κάποιος τη Δαρβινική καταγωγή τους είτε όχι.

 

Ή τουλάχιστον θα έπρεπε να μην επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λογότυπο είναι πνευματική περιουσία της εταιρίας, και η αντιγραφή του διώκεται ποινικά. Είναι σαν να πουλάει κάποιος παράνομο λογισμικό ή CD. Δε θα έπρεπε να επιτρέπονται αγγελίες με παράνομα προϊόντα όπως οι μπανανοφάγες μαϊμού Γίφτσον, είτε αναφέρει κάποιος τη Δαρβινική καταγωγή τους είτε όχι.

 

Ή τουλάχιστον θα έπρεπε να μην επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις.

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Επίσης, αυτό που λέει ο Manos_evh, είναι ακόμη χειρότερο, ότι την πουλάει κάποιος χωρίς να αναφέρει ότι είναι ρέπλικα:

("μη ξεχωρίζοντας απ την αυθεντική και την δίνει και στις αγγελίες")

 

Θα πρότεινα να κάνετε χρήση της επιλογής "Αναφορά στη διαχείριση", όπως προτείνει ο Superfunk και η διαχείριση να ενεργεί κατόπιν βάσει του νόμου και των κανονισμων των αγγελιών τoυ Νοιζ.

 

Όπως έχω ξαναγράψει, και εντιμος να είναι ο πρώτος πωλητής και να αναφέρει ότι πρόκειται για ρέπλικα, αυτό δεν αποκλείει ο αγοραστής που θα πάρει εν γνώσει του ένα ιμιτασιόν οργανο να το μεταπωλήσει κατόπιν ως αυθεντικό εξαπατώντας  κάποιον επόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...γτ υπαρχει κοσμος που θελει να τα αγορασει...κ εγω αν ηθελα l.p και ηταν στη κατασταση που ελεγε ο φιλος,θα την επαιρνα...κ απ'οτι βλεπω μια χαρα πουλανε στις αγγελιες...

κ αυτοι που κηρυττετε  το λογο του θεου,φανταζομαι ουτε πειρατικα προγραμματα εχετε,ουτε κατεβαζετε ταινιες ε?

 

Αν έρθει κανείς να σου πουλήσει το πειρατικό του πρόγραμμα ή σου ζητήσει να κόψεις εισιτήριο για να δεις πειρατική ταινία, να του την πεις Νόε13. Τώρα , είναι απλά άτοπο το σχόλιό σου, παρ' ότι συμφωνώ με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μου φαίνεται αδιανόητο να πας να πάρεις Gibson Les Paul Custom/Standard/οτιδήποτε και να μην απαιτήσεις να έχει ο πωλητής όλα τα χαρτιά που αποδεικνύουν την αξία του οργάνου. Μιλάμε για αγορά από 1200 ευρώ μέχρι 2000+.

 

Τώρα αν δεις αγγελία "Gibson Les Paul Custom σε τιμή ευκαιρίας - 1000 ευρώ" και ο εξυπνάκιας δεν έχει τα χαρτιά της, τότε πολύ απλά δεν αγοράζεις.

 

Σίγουρα το μεγαλύτερο μέρος της ευθύνης το έχει ο πωλητής, αλλά άμα κι εσύ παίρνεις γουρούνι στο σακί δε σου φταίει κανείς.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά και σπασμένο cubase αν πάρεις για αυθεντικό πάλι δε σου φταίει κανείς, και CD αντιγραμμένο με εξώφυλλο φωτοτυπία αν πάρεις για αυθεντικό δεν σου φταίει κανείς, αλλά δεν βάζει κανείς τέτοιες αγγελίες στο νόιζ, γιατί εκεί υπάρχει η σωστή πολιτική. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί γίνεται εξαίρεση στην εντελώς παρόμοια περίπτωση των παράνομων κλεψίτυπων οργάνων.

 

Και επαναλαμβάνω, τουλάχιστον ας κλειδώνονται οι συζητήσεις για αυτά τα αντικείμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...γτ υπαρχει κοσμος που θελει να τα αγορασει...κ εγω αν ηθελα l.p και ηταν στη κατασταση που ελεγε ο φιλος,θα την επαιρνα...κ απ'οτι βλεπω μια χαρα πουλανε στις αγγελιες...

κ αυτοι που κηρυττετε  το λογο του θεου,φανταζομαι ουτε πειρατικα προγραμματα εχετε,ουτε κατεβαζετε ταινιες ε?

 

Άλλη μια υποθετική αγγελία λοιπόν...

 

'Πωλούνται πειρατικά προγράμματα και δίνονται links για κατέβασμα ταινιών, γιατί... εσείς το ζητήσατε! Αφού υπάρχει κόσμος που θέλει να τα αγοράσει, εγώ θα τα διαθέσω. Α. Όσοι βιαστούν να κρίνουν και να κηρύξουν το λόγο του θεού ας  κοιτάξουν πρώτα τη φωλίτσα τους και μετά να μας την πούνε. οκ? Μια ταινιούλα δεν κατεβάσατε ποτέ παράνομα? Ένα τόσο δα πειρατικό προγραμματάκι?? Έστω κανένα σκουπιδάκι στο δρόμο δεν πετάξατε ποτέ? και τώρα θα μας κρίνετε κιόλας?... ουστ ρε Ελληνάρες.. '

 

 

Και να πωλείται η ρεπλικα σαν αυθεντικη οκ, κουμπί αναφορας και τέλος.

 

Μονο ομως που κυκλοφορει τετοια κιθαρα αυξάνονται οι πιθανότητες να την μεταπωλήσει κάποιος άλλος σαν αυθεντική. Ναι, ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις αγορές του κλπ, οποτε γιατι (όπως προαναφέρθηκε) απ τη στιγμη που πωλούνται στις αγγελιες κινεζικες Gibson (εστω και στα 300€, εστω και με σαφη αναφορα στο ότι δεν ειναι αυθεντικες)  να μην αφήσουμε χυμα στις αγγελίες να δίνονται πειρατικα cubase και adobe premiere  με αναφορα στο κείμενο της αγγελιας ότι είναι πειρατικο... αλλα τρέχει τέλεια!...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ελπίζω να σας καλύπτουν οι κανονισμοί.

 

Απαγορεύεται προώθηση και αναζήτηση πειρατικού software και μουσικής.

Απαγορεύεται η προώθηση υλικού ή υπηρεσίας που διώκεται από τον νόμο.

 

Οι κιθάρες π.χ. έχουν νόμιμα αποκτηθεί και εισαχθεί στην Ελλάδα της οποίας τηρούμε και τους νόμους.

Η παρανομία στην συνέχεια ΑΝ προκύψει, διώκεται.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου