Προς το περιεχόμενο

KORG M3 rack


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ RACK   ΤΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ MOTIF RACK XS?

H KORG M3 RACK...ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΣ ΜΟΤΙΦ ΨΑΧΝΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΥΣΙΚΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑ  EXTREME ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

 

Νομίζω να παίξεις στο νάκα και στο bon studio αντίστοιχαααα όσο μπορείς μέχρι να δείς τι σου κααααααάνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θέση σου σαφώς και θα επέλεγα το M3-Rack.

Τo Motif-XS Rack είναι καλό synth, αλλά δεν προσφέρει καθόλου επεκτάσεις, ούτε sampling ούτε οτιδήποτε άλλο. Ουσιαστικά προσφέρει μόνο τη γεννήτρια ήχου του Motif-XS.

Το M3-Rack είναι πλήρως λειτουργικό, όπως και οι keyboard εκδόσεις του M3, με sampling, επέκταση RADIAS, αλλά και Sequencer. Μόνο τα πλήκτρα λείπουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με cyclops εκτως αμα εσενα δεν σε ενδιαφερει sequencer ενσωματωμενο και sampler(ειναι χρησιμο αυτο σε rack)

παντος το μ3 ειναι ολοκληρο το οργανο χωρις πληκτρα..νομιζω μετα μπορεις να προσθεσεις και το κλαβιε του σωστα? ειναι απο την αρχη "σαν" 2 κομματια? αν και για μενα να τα παιξεις καλυτερα και βαλε και αυτο στην ζυγαρια σου να δεις που γερνει περισοτερο σωστα? καμια φορα μας φαινοντε φτωχοτερα σε ηχο καποια καλα σε δυνατοτητες οργανα..μου αρεσει εμενα το μ3...δεν μου λετε το fantom g σε ρακ θα βγει? νομιζω δεν υπαρχει...

για εμας που δεν μπορουμε να γεμισουμε ολο πληκτρα το μερος μας.. :)

φαντασου ενα ρακ σαν μικρο στουντιο ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΑΝΤΟΥ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου λετε το fantom g σε ρακ θα βγει? νομιζω δεν υπαρχει...

για εμας που δεν μπορουμε να γεμισουμε ολο πληκτρα το μερος μας.. :)

φαντασου ενα ρακ σαν μικρο στουντιο ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΑΝΤΟΥ!

Δεν υπάρχει ακόμα ούτε ξέρω αν θα βγει κάτι τέτοιο. Ίσως να το δούμε κάποια στιγμή, αν και δε νομίζω να διαθέτει όλα τα καλά στοιχεία της keyboard version, όπως η μεγάλη οθόνη ή το sequencer με τα 24 audio tracks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν ξερεις που μπορει να φτασει η roland με τον ανταγονισμο...ετσι? ελπιζω παντος να μας ξαφνιασει και να υπαρχουν πιο ολοκληρομενες λυσεις σε workstation se rack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν ξερεις που μπορει να φτασει η roland με τον ανταγονισμο...ετσι? ελπιζω παντος να μας ξαφνιασει και να υπαρχουν πιο ολοκληρομενες λυσεις σε workstation se rack.

 

Σίγουρα, ποτέ δεν ξέρεις με σιγουριά το τι μπορεί να ανακοινώσει ξαφνικά η Roland. Αν αποφασίσει και φτιάξει τη rack έκδοση του Fantom-G σχεδιαστικά περίπου σαν το V-Synth XT, με μεγάλη έγχρωμη οθόνη αφής, αλλά με ενσωματωμένο το sequencer, τότε θα μπορούσε να προστεθεί και μία έξοδος για VGA monitor, σαν αυτή που υπάρχει στα MV-8000/8800, ώστε να έχεις περίπου το περιβάλλον εργασίας της keyboard έκδοσης του Fantom-G. Θα μπορούσε να προσθέσει πάρα πολλά πράγματα, όπως περισσότερες εξόδους, περισσότερες υποδοχές για επεκτάσεις ARX κλπ. Το μόνο που μένει είναι να περιμένουμε. Πιθανώς να ανακοινωθεί κάτι σχετικό στην προσεχή έκθεση NAMM τον Ιανουάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

motif xs θα σου ελεγα...σε φυσηκα οργανα ειναι super ιδικα με τα megavoices!!!και τα 8 elements του ειναι εξαιρετικα ανανεωμενα!!!η ακομα μπορεις να κλεισεις προς roland fantom g επισεις πολυ καλο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου