Προς το περιεχόμενο

Αγορα κιθαρας η ενισχυτη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε zampination καταλαβαινω απολυτα τι λες κ θελω να δοκιμασω την king v που παρηγγειλε ενα παιδι αν και θα μπορουσα να πω πως δεν με ενδιαφερει πολυ να παιζω καθιστος εξαλου θα εχω την squier γιαυτην την δουλεια..pureanalog δηλαδη εσυ πιστευεις οτι καλυτερα ειναι να παρω πρωτα ενισχυτη και συγκεκριμενα peavey?Εχω ενα φιλο που πηρε εναν vypyr 75αρι και ειναι πολυ ικανοποιημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλε zampination καταλαβαινω απολυτα τι λες κ θελω να δοκιμασω την king v που παρηγγειλε ενα παιδι αν και θα μπορουσα να πω πως δεν με ενδιαφερει πολυ να παιζω καθιστος εξαλου θα εχω την squier γιαυτην την δουλεια..

 

Φυγε για RR τοτε! Να την στα 700 οπως ανεφερε ο κατοχος της πριν κανα 20λεπτο σε διπλανο ποστ! Η τελεια RR για μεταλ! ΚΟΥΚΛΑ! κ παιζει κατα 97% να ειναι αυτην που ειχα παιξει πριν κανα 2μηνο απο ενα παιδι σε στουντιο στη θεσσ. Αν ειναι αυτην, σου λεω το οργανο ειναι brand new Κ παιζει βουτυρο! Δεν εχει το παραμικρο κ την προσεχε σαν τα ματια του, κ σκληρη θηκη νομιζω

http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=13985

 

Κ κατι φτηνοτερο

http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=14379

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα αυτος ειναι! :D Σαν καινουρια αυτην η μαυρη-κοκκινη κ την δινει κ πολυ χαμηλα, νομιζω πανω απο χιλιαρικο εχει καινουρια. Θα τον βρεις στο διπλανο ποστ jackson αγορα κ λεγεται Melkor_367

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι θα λεγα...

Πάρε 1) κιθάρα με γύρω στα 400 που όπως και να το κάνεις έχει μια διαφορά από την 300

2) με τα άλλα 200 (600 δεν είναι το budget?) πάρε ένα μεταχειρισμένο ενισχυτή της προκοπής για το σπίτι με 100 και με άλλα 100 δύο πεταλάκια για να νιώσεις λίγο...

 

Στο live θα χει ενισχυτή... στο στούντιο έχει ενισχυτή!

σπίτι θα χεις ένα νορμαλ πραγματάκι...

αλλά άμα δεν έχει και ένα εφέ δικό σου δεν ξέρω...

Εγώ αυτό θα κανα...

Φιλικά,

Σάββας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rr24 εεε?Βρικες το αδυνατο σημειο μου αλλα ειναι πολλα 700...αν και αξιζουν και με το παραπανω, καινουργια αν θυμαμαι εχει γυρω στα 1200.Παντως συμφωνω με την γνωμη του φιλου Σαββα κ σκεφτομαι να βρω μια rr3 κοντα στα 300-350 και με τα υπολοιπα εναν καλο μεταχειρισμενο ενισχυτη.Οσο για πεταλακια εχω ενα πολυεφε (οσο πολυεφε μπορει να θεωρηθει) το korg ax1g.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rr24 εεε?Βρικες το αδυνατο σημειο μου αλλα ειναι πολλα 700...αν και αξιζουν και με το παραπανω, καινουργια αν θυμαμαι εχει γυρω στα 1200.Παντως συμφωνω με την γνωμη του φιλου Σαββα κ σκεφτομαι να βρω μια rr3 κοντα στα 300-350 και με τα υπολοιπα εναν καλο μεταχειρισμενο ενισχυτη.Οσο για πεταλακια εχω ενα πολυεφε (οσο πολυεφε μπορει να θεωρηθει) το korg ax1g.

 

Οτι θες εσυ αδερφε.. Εγω βοηθησα οσο μπορουσα στις επιλογες σου.

Αμα τα ειχα τωρα θα του την ειχα τσιμπησει παντως(RR24)! οργαναρα για μεταλ! Παντως σου εκανα λινκ πολλες επιλογες για κιθαρες σε διαφορες τιμες, οποτε εσυ επιλεγεις! Στην τελικη μπορει κ να πας για καινουρια του κουτιου για να εισαι σιγουρος. η να τσιμπησεις κ ενισχυτη.

It's your call! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μy thought...

αφού έχεις χρήμα για ένα αξιοπρεπές οργανακι 300-350 που πες...

πάρτο κουτί για να το χαλάσεις απ΄την αρχή!

στο κάτω κάτω δεν μιλάμε και για καμιά les paul gibson

αν και η πρώτη μου κιθάρα είναι μεταχειρισμένη ελαφρώς και μια χαρά δεθήκαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε zampination φοβερες επιλογες ειδικα η 2η την ειχα δει και πιο πριν και ειλικρινα μου τραβηξε το ενδιαφερον αλλα τις πουλαει και τις 2 μαζι και νομιζω πως δεν θα δεκτει να παρω μονο την rr3...Φιλε vaggelaswtf βοηθησες κ σε ευχαριστω αλλα μιας κ εχει περασει απο τα χερια σου jackson θα ηθελα να σε ρωτησω αν ξερεις μηπως η randy rhoads js32t εχει καμια διαφορα στον ηχο απο την king v js32t γιατι κατι τετοιο ακουσα κ αν υπαρχει διαφορα ποια ειναι η καλυτερη?

 

φιλος δν νομιζω να εχει διαφορες στον ηχο αφου ειναι κ οι 2 κιθαρες απο τα ιδια ξυλα.. ??? οσο για την rr3 χτυπα την χωρις ελεος... αν σε βολευει το σχημα (που κατ εμε καθιστος δν παλευεται γτ εχω παιξει κ με V κ με RR) χτυπησε την.. ειδικα στα 300 ευρικουλα ειναι λουκουμι.. (αυτο το floyd να μην ειχε.... :D :D)

Κανιμόθριουμ Σαϊμπερτζόνιουμ (ΑΦΤΟ ΙΝΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου