Προς το περιεχόμενο

Scetch by odis13


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα χαζο-κομματακι που ειχα ξεκινησει πριν απο αρκετο καιρο...αλλο ειχα στο μυαλο μου οταν το ξεκινησα, αλλου αποφασισα να το παω και στην τελικη αλλου κατεληξε. Μια στο τοσο στους περασμενους μηνες, το δουλευα για καμια ωρα, το αφηνα κανα μηνα ακομα και παει λεγοντας. Πριν απο μερικες μερες πηγαινωντας να ανοιξω ενα project ανοιξα απο misclick αυτο, οποτε λεω "οκ, αυτο ηταν, σημερα θα γινεις export σε mp3 θες δε θες". Λιγο προχειρο editing, μια μιξη της πλακας με οτι ειχα μεχρι τοτε και ετοιμο. Το μονο καλο, οτι κατα τη διαρκεια του βγηκαν μπολικες αλλες ιδεες που (φιλοδοξω) οτι θα αποτελεσουν υλικο για καποια πιο σοβαρη δουλεια (τρομαρα μου).

 

 

Ε αφου φτιαχτηκε, παρτε να εχετε  :P

Το συγκεκριμενο "πονημα" δεν αποτελει και καμια σοβαρη βαση κριτικης, αλλα in any case, κριτικες, flames, παραπονα για την οικονομικη κατασταση της χωρας, μουτζες, σχολια, εικονες με lolcats τα παντα ολα ευπροσδεκτα.

 

 

Υ.Γ. Βρηκα και τις σημειωσεις που ειχα κρατησει στα αρχικα σταδια της "συνθεσης"...

(ultra pointless attachment  :P)

Scetch.mp3

Scetch.thumb.jpg.05caaf97f8e444b688983dbc38e7073f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το χαζοτραγουδακι οπως μονο εσυ θελεις να το αποκαλεσεις ετσι ειναι κομματι του εαυτου σου.

Για μενα ειναι ενα δημιουργημα.

Το μονο που θα σου πω ειναι παρε τα χερια απο την κιθαρα...λιγοτερα μουσικα θεματα..ασε το βασικο μοτιβο να ταξιδεψει την φαντασια..εμενα με κλειδωσες αναλυοντας τι ακουω..

Μου αρεσε !

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το χαζοτραγουδακι οπως μονο εσυ θελεις να το αποκαλεσεις ετσι ειναι κομματι του εαυτου σου.

Για μενα ειναι ενα δημιουργημα.

Το μονο που θα σου πω ειναι παρε τα χερια απο την κιθαρα...λιγοτερα μουσικα θεματα..ασε το βασικο μοτιβο να ταξιδεψει την φαντασια..εμενα με κλειδωσες αναλυοντας τι ακουω..

Μου αρεσε !

κι οπως εγραψες..απο αυτο..θα βγουν παρα πολυ ομορφες ιδεες..για την ''τρομαρα'' σου.

Καλη συνεχεια στο εργο !

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thumbs Up!

 

Ίσως να μην χρειαζόντουσαν καν τα τύμπανα...λέω εγώ ;D

 

ψήθηκα με sample στην αρχή και τέλος του κομματιού ήδη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που θα σου πω ειναι παρε τα χερια απο την κιθαρα...λιγοτερα μουσικα θεματα..ασε το βασικο μοτιβο να ταξιδεψει την φαντασια..εμενα με κλειδωσες αναλυοντας τι ακουω..

Μου αρεσε !

 

Ευχαριστω :)

Aυτο ηταν ο αρχικος στοχος: ενα μινιμαλιστικο κομματι, με συνεχη επαναληψη του κυριως θεματος ως backbone. Η κιθαρα θα εμφανιζοταν μονο σε ενα τμημα του. Αλλα οπως ειπα, αλλιως ξεκινησε, αλλιως κατεληξε. Τωρα ειναι λιγακι...μπολικες ιδεες σε μικρο χωρο.

 

Thumbs Up!

 

Ίσως να μην χρειαζόντουσαν καν τα τύμπανα...λέω εγώ ;D

 

ψήθηκα με sample στην αρχή και τέλος του κομματιού ήδη!

 

Αν σου αρεσε εστω και λιγο απο οσο αρεσε η δουλεια σου σε εμενα, το κομματακι πετυχε το στοχο του και με το παραπανω :)

Τα τυμπανα που σκεφτομουν στην αρχη θα κλιμακωνονταν κατα τη διαρκεια του κομματιου, θυμαμαι τοτε ειχα το παρακατω στο μυαλο μου ως παραδειγμα:

 

 

Τελικα ομως το κομματι δεν απεκτησε την απαραιτητη διαρκεια και δομη για κατι τετοιο, συν το οτι ειμαι πολυ σκραπας στο να γραφω drums και για αυτο τα drums πιθανοτατα ακουγονται λιγο...περιεργα.

Οσο για τα samples ambient ηχων, ειναι κατι που μου αρεσει τρομερα να χρησιμοποιω σε κομματια...στο radio skanning ισως επεσε αναλογικα η περισσοτερη δουλεια του κομματιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελέι πολλη προσοχη στην ολοκληρωση για να εχει ταυτοτητα...ασχετως πως θα χρησιμοποιησεις τα καλουδια και τις γνωσεις και την ψυχοσυνθεση σου.

Συγγνωμη για το θαρρος μου.

Απλα ειμαι πολυ πειραγμενος(εγκεφαλικα και με την τρελη καλη εννοια) με τετοια ακουσματα σε αρμονικα μοτιβα..και μου αρεσε αυτο που ακουσα αποψε !

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτο που ανεβασες...εισαι σε καλο δρομο σχετικα με την δικη σου δημιουργια. Και χωρις σαμπλς..αν περασεις τον ηχο σου στην αρμονικη κινηση που εσυ θες..θα χεις ομορφα αποτελεσματα.Κοιτα που σε κανα 2 χρονια..θα πλακωνομαστε για τα τσαρτς.

Ετοιμαζω ενα χαος...που δεν ξερω στο τελος τι θα το κανω.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Korgious παρε οσο θαρρος θες! Για αυτο ειμαστε εδω.

 

Longshadow, τα πειραγματα σωζουν ζωες. Να σαι καλα...Ο mp3 encoder μου αποφασισε να κανει convert σε mono, πραγμα που δεν προσεξα (εκανα μονο μια αφηρημενη ακροαση στο mp3 απλα να βεβαιωθω οτι παιζει). Ιδου σε στερεο...

 

Scetch_s.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου