Προς το περιεχόμενο

Βερνίκωμα??????


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα φασαριόζοι! έχω ένα μικρο θεματάκι το οποίο δεν ιδιαίτερά σημαντικό αλλά χρειάζομαι τις ιδέες σας. Τον Οκτώβριο του 2008 ήρθε ο MASTER - ΔΑΣΚΑΛΟΣ - ΚΙΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΔΩΛΟ και έπαιξε live στο AN CLUB. μιλάω για τον Paul Gilbert, ο οποίος έδωσε και κάτι vip ticket το οποίο και αγόρασα ο πωρωμένος,και τζαμαραμε και μαζί και εγώ ο πωρωμένος έχοντας την signature κιθάρα του του λέω δεν μου ρίχνεις και μια υπογραφή???

το αποτέλεσμα το βλέπετε στην φώτο. είναι με ανεξίτηλο μαρκαδόρο.

τώρα το θέμα μου είναι, πως το κρατάω εκεί μέχρι να ψοφήσω χωρίς να χαλάσει.

την είδε εδώ στο Ηράκλειο ένα τρελό μαστόρι αλλά μου λέει ότι αν της ρίξει ένα βερνίκι δεν θυμάμαι τι, θα την χαλάσει την υπογραφή, αν της ρίξει ένα βερνίκι άλλο, πάλι δεν θυμάμαι τι, θα κιτρινίσει η κιθάρα γιατί είναι άσπρη. Σκέφτηκα να βάλω ντύμα για βιβλία αλλά θα γίνει μάπα με τον καιρό. Ενιγουεη θα ήθελα τις ιδέες σας για να δω τι θα κάνω. θενκσ! ;)

6176_114496473349_692408349_2183600_6245630_n.jpg.392614330f0da4f4592509f04c04f3cc.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την είδε εδώ στο Ηράκλειο ένα τρελό μαστόρι αλλά μου λέει ότι αν της ρίξει ένα βερνίκι δεν θυμάμαι τι, θα την χαλάσει την υπογραφή, αν της ρίξει ένα βερνίκι άλλο, πάλι δεν θυμάμαι τι, θα κιτρινίσει η κιθάρα γιατί είναι άσπρη. Σκέφτηκα να βάλω ντύμα για βιβλία αλλά θα γίνει μάπα με τον καιρό. Ενιγουεη θα ήθελα τις ιδέες σας για να δω τι θα κάνω. θενκσ! ;)

1) Eάν είναι τρελλό μαστόρι, ξέρει καλά τι να κάνει.

2) Eάν είναι "τρελλό" μαστόρι, ότι και να κάνει παίζει και να τη χαλάσει

3) Κατά πάσα πιθανότητα, η κιθάρα σου έχει finish πολυουρεθάνης. Οπότε πές στο μαστόρι να σου περάσει 1-2 χέρια και είσαι ενταξει

4) Το βερνίκι που "κιτρινίζει" (μάλλον) πρέπει να είναι το νίτρο, που δεν χρειάζεσαι.

5) Με το ντύμα για τα βιβλία...θα ήθελα να το δώ..... :o :o

 

Mία λύση που νομίζω ότι δουλεύει είναι να καλύψεις την υπογραφή με διαφανή όζα που φάφουν οι γυναίκες τα νύχια.

Και αυτό θα ήθελα να το δώ ::)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3) Κατά πάσα πιθανότητα, η κιθάρα σου έχει finish πολυουρεθάνης. Οπότε πές στο μαστόρι να σου περάσει 1-2 χέρια και είσαι ενταξει

 

με τι να περάσει 1-2 χέρια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τι να περάσει 1-2 χέρια???

finish πολυουρεθάνης

H απορία του μάστορά σου, είναι (μάλλον) κατά πόσον ο διαλύτης της πολυουρεθάνης διπλής, θα επηρεάσει το μαρκαδόρο...μία μικρή δοκιμή σε μία γωνίτσα της ζωγραφικής θα τον πείσει, όπως επίσης και με προσεκτικά περάσματα του λούστρου θα τα καταφέρει μία χαρά. Εάν όπως λές, είναι τρελλό μαστόρι, δεν θα έχει κανένα πρόβλημα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H απορία του μάστορά σου, είναι (μάλλον) κατά πόσον ο διαλύτης της πολυουρεθάνης διπλής, θα επηρεάσει το μαρκαδόρο...μία μικρή δοκιμή σε μία γωνίτσα της ζωγραφικής θα τον πείσει, όπως επίσης και με προσεκτικά περάσματα του λούστρου θα τα καταφέρει μία χαρά. Εάν όπως λές, είναι τρελλό μαστόρι, δεν θα έχει κανένα πρόβλημα...

 

βασικά έχω ακόμα τον συγκεκριμένο μαρκαδόρο και επίσης έχω και παλιές κιθάρες που θα μπορούσα να κάνω δοκιμή στο πίσω μέρος τους. που θα μπορούσα να βρω αυτό το λούστρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που θα μπορούσα να βρω αυτό το λούστρο?

Εάν το κάνεις μόνος σου, πάρε αυτό

http://www.sonax.gr/productdetails.php?id=1183550365

το 2Κ.

Μετά η κιθάρα σου θέλει τρίψιμο με 2000 γυαλόχαρτο και γυάλισμα...για να μην ξεχνιόμαστε

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου