Προς το περιεχόμενο

Εξωτερική κάρτα ήχου μέχρι 300 ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

TC Electronics Konnekt σου προτείνω κ γω (6 ή 8, ανάλογα τι θες) με κορυφαίους DA/AD converters 192kHz/24bit και προενισχυτές και φυσικά την εγγύηση της TC Electronics.

Latency πάντα θα υπάρχει.

M-Audio πληρώνεις στην ουσία τη διαφήμιση που έχει ρίξει, και με εκπλήσει πώς την προτείνουν τόσοι εδώ μέσα κάθε λίγο και λιγάκι.

Δύο είναι οι εξηγήσεις, ή τα παιδιά δεν έχουν πολυψάξει τις μάρκες και δεν είναι επαγγελματίες ή είναι έμμεση διαφήμιση.

Συγνώμη παίδες αλλά αν δεν είναι το δεύτερο ψαχτείτε λίγο...

TC προτείνω για το budget σου. Μετά σε 400+ παίζουν και άλλες αν θες να κάνεις την υπέρβαση. RME πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

TC Electronics Konnekt σου προτείνω κ γω (6 ή 8, ανάλογα τι θες) με κορυφαίους DA/AD converters 192kHz/24bit και προενισχυτές και φυσικά την εγγύηση της TC Electronics.

Latency πάντα θα υπάρχει...

+1

πολύ καλή κατασκευή (έχω την 6...) σταθερότατη, και με latency ανεκτότατο...

έρχεται "πακέτο" με λίγα και καλά plugins.

ααα, δεν έχει midi in-out βέβαια αλλά, αυτό το θεωρώ θετικό.

Να υπολογίζεις γύρω στα 200€ από Νάκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως όμως δεν εχει και στοκ, γιατί κανενα αλλο ελληνικό μαγαζί δεν είχε σημερα που τηλεφώνησα...

 

Το καταστημα το ξέρεις; είναι αξιόπιστο;

 

Ευχαριστούμε για την πληροφορία πάντως...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταστημα το ξέρεις; είναι αξιόπιστο;

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα το πρωτοάκουσα εδω όπου ειχαν ειπωθεί αρκετά καλά λόγια

και το πρότεινα σε φίλο μου που αγόρασε απο εκεί και η συμπεριφορά του ήταν κάτι παραπάνω απο υποδειγματική και άμεση (ο φίλος χρειάστηκε να κάνει επιστροφή και παραγγελία άλλου προιόντος).

Εγώ πάντως θα το εμπιστευόμουν , στην τελική αν αντιμετωπίσεις πρόβλημα εδω διπλα είναι.

 

Η τιμή είναι λίγο steal και δε ξέρω τι μπορεί  να παίζει με στοκ κτλ. Με ενα τηλεφωνο θα μάθεις όπως είπε και ο yannis37 πιο πάνω.

 

 

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε μπερδεψουμε στο τελος...

Αυτη κατα τη γνωμη μου θα σου ειναι κουτι!http://www.thomann.de/gr/tc_electronic_desktop_konnekt_6.htm

και ωραιο design

δεν συγκρινεται με την  m-audio  η καρτα που προτινεις!!!! η μερα με την νυχτα!!!!!:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε θα σας κάνω τη χάρη και θα σας αποκαλύψω την μεγάλη μου ανακάλυψη στο θέμα απο πού να πάρει κανείς την Profire καθώς εγώ δεν έχω τα λεφτά.

Δεν ξέρω τι παίζει , γιατι τοσο φθηνά , αν είναι λιγα τα κομμάτια αλλά ιδού

http://www.gpanagopoulos.com/eshop/gr/m-audio-profire-610.html

Μιλάμε για τιμή ξεφτίλα, σχεδόν η μισή από thomann.

Και ούτε μεταφορικά , ούτε ταχυδρομεία , ούτε τίποτα , παπούτσι απο τον τόπο σου.

Και όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε...

 

τελικά τηλεφωνησε ο κολλητος μου που θελει και αυτος μια, και ζητησε να παρουμε 2 καρτες.. Του ειπε οτι δεν ξερει ποτε ακριβως θα φερει και αν θελουμε πρεπει να προπαραγγείλουμε με μια προκαταβολή 20 ευρω..

Εμεις λεμε να τα δωσουμε.. Σε αυτη τη τιμη αξιζει..

Φανταζομαι οτι θα κανει μια ομαδική παραγγελία..

Αν ενδιαφερεται κανεις αλλος ας πρει τηλεφωνο να παραγγείλει καθως φανταζομαι πρεπει να μαζευτουν καποιες για να κανει παραγγελια..

 

 

 

 

 

 

 

maz8 ποια εννοείς οτι ειναι καλύτερη απο τις 2???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δωσω κι εγω μια ακομα ψηφο στην profire 610.

 

την εχω πανω απο εναν χρονο , και συμπεριφερεται αψογα.

 

ησυχη , καλοι προενισχυτες , ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΟΙ drivers , μπορεις να κανεις 4 διαφορετικες μιξεις απο το control της και να εχεις σε διαφορετικη stereo εξοδο την καθεμια.

 

επισης συνεργαζεται ΑΨΟΓΑ τοσο με sonar οσο και με cubase/nuendo.

 

καλοριζικη! 8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρα κ απο 'μένα. Δεν ξέρω αν τελικά πήρες την κάρτα που λέγατε, αλλα στα χρήματα που διαθέτεις δεν ξέρω τί ( και πόσο ) καλύτερο μπορείς να βρείς απο τη Focusrite.

 

Εδώ και μερικά χρόνια χρησιμοποιώ τη Saffire*  και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Τί να λέμε, Focusrite είναι. Ψάξε για reviews. Επίσης, ψάχνω να βρώ ενα καλό λόγο που κάποιος στην αρχή σου πρότεινε μια κάρτα χωρίς midi in-out και μάλιστα το θεωρούσε και καλό...Δεν ξέρω...τέλος πάντων..

 

*http://www.thomann.de/gr/focusrite_saffire_retour.htm

 

http://www.thomann.de/gr/focusrite_saffire_pro_24.htm

 

 

ps: ε οχι και M-audio...... :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου