Προς το περιεχόμενο

Sqier και tonelab ή Reverend Sensei?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν σας φαίνεται πολύ άβολη η θέση για την ζώνη εκει που την βάλανε?

πως θα περνάς την ζώνη απο εκει χωρίς να ειναι στην τσιτα για να φύγει? η να φαίνεται πολύ ασχημα?

 

πέφτει ξεψίρισμα πριν την αγορά ;D

 

Η Sensei έχει 2 κουμπιά για ζώνη στο μπροστινό μέρος και 1 κουμπί πίσω και επιλέγεις ποιό σε βολεύει. Αυτό που δεν φαίνεται στις φωτογραφίες βρίσκεται στο πίσω μέρος του σώματος (ακριβώς όπως σε μία SG). Από ποιότητα οι Reverend είναι άψογες για τα λεφτά τους (έχω μία DareDevil HB) και αδικούνται πολύ από τους μαγνήτες τους.

Όμως, κοίτα πρώτα τι είδους κιθάρα χρειάζεσαι αυτή τη στιγμή, καθώς οι επιλογές σου είναι ανόμοιες... η Squier είναι bolt-on 25,5" ενώ η Reverend είναι set-neck 24,75". Όσον αφορά τον τύπο των μαγνητών στις Reverend, αν παίζεις με αρκετή παραμόρφωση ξέχνα τους RevTron, που έχουν την FilterTron χροιά (βλέπε μαγνήτες TV Jones).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sensei έχει 2 κουμπιά για ζώνη στο μπροστινό μέρος και 1 κουμπί πίσω και επιλέγεις ποιό σε βολεύει. Αυτό που δεν φαίνεται στις φωτογραφίες βρίσκεται στο πίσω μέρος του σώματος (ακριβώς όπως σε μία SG).

ωραίος ρε φίλε, δεν το γράφουν πουθένα ή δεν το ειδα.

 

 

Όμως, κοίτα πρώτα τι είδους κιθάρα χρειάζεσαι αυτή τη στιγμή, καθώς οι επιλογές σου είναι ανόμοιες... η Squier είναι bolt-on 25,5" ενώ η Reverend είναι set-neck 24,75". Όσον αφορά τον τύπο των μαγνητών στις Reverend, αν παίζεις με αρκετή παραμόρφωση ξέχνα τους RevTron, που έχουν την FilterTron χροιά (βλέπε μαγνήτες TV Jones).

 

κοιτα, την strat την σκεφτόμουν γιατι έχω ηδη τους custom69 που θα έβαζα πάνω αλλά θα τους βαλω για πουλημα τελικά.

αυτο που θέλω ειναι set-neck με μαγνήτες P90.

Tην μόνη ρεβ που άκουσα με αυτους ειναι η manta ray 290

 

http://www.youtube.com/watch?v=4pUc_GMEuv8&feature=related

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος ρε φίλε, δεν το γράφουν πουθένα ή δεν το ειδα.

 

 

 

κοιτα, την strat την σκεφτόμουν γιατι έχω ηδη τους custom69 που θα έβαζα πάνω αλλά θα τους βαλω για πουλημα τελικά.

αυτο που θέλω ειναι set-neck με μαγνήτες P90.

Tην μόνη ρεβ που άκουσα με αυτους ειναι η manta ray 290

 

http://www.youtube.com/watch?v=4pUc_GMEuv8&feature=related

 

 

Τσέκαρε το forum της Reverend (http://www.reverendguitars.com/forum/default.asp) και θα δεις πολλές λεπτομέρειες για τα μοντέλα τους. Η Sensei 290 μια χαρά είναι γι' αυτό που ψάχνεις. Αν τελικά καταλήξεις σε αυτή τη μάρκα, στείλε ένα π.μ. για να σου εξηγήσω τι αλλαγές χρειάζονται στη συνδεσμολογία, γιατί (τουλάχιστον με humbuckers) το bass contour έχει τα μειονεκτήματά του, αν αναβαθμίσεις τους μαγνήτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off-topic αλλά δεν βρήκα την πληροφορία στο google. Που μπορούμε να ακούσουμε τις Reverend στην Ελλάδα / Αθήνα ? Ευχαριστώ Πάνος

 

Εγώ τη δικιά μου την είχα παραγγείλει από τον Taranaki Guitars (Γερμανία). Στην Ελλάδα (απ' όσο ξέρω) δεν έχει κανείς stock, καθώς δεν υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος, αλλά κάνε μία ερώτηση στον Καγμάκη αν μπορεί να σου παραγγείλει. Όπως καταλαβαίνεις, μάλλον δεν θα βρεις να ακούσεις σε μαγαζί κι εγώ μένω Γιάννενα για να άκουγες τη δική μου. Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος κάτοχος Reverend είναι κοντά σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τη δικιά μου την είχα παραγγείλει από τον Taranaki Guitars (Γερμανία). Στην Ελλάδα (απ' όσο ξέρω) δεν έχει κανείς stock, καθώς δεν υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος, αλλά κάνε μία ερώτηση στον Καγμάκη αν μπορεί να σου παραγγείλει. Όπως καταλαβαίνεις, μάλλον δεν θα βρεις να ακούσεις σε μαγαζί κι εγώ μένω Γιάννενα για να άκουγες τη δική μου. Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος κάτοχος Reverend είναι κοντά σου...

Ευχαριστώ πολύ, σαφέσταστος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου