Προς το περιεχόμενο

Sqier και tonelab ή Reverend Sensei?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με έχουν φάει οι σκέψεις...οχι, δεν ειναι η κρίση, ειναι ότι............

Έχω 500€ και ένα σετ custom 69 για strat.

 

Δίλημα Νο1:

α) Παίρνω μια Sqier classic vibe 50's της φοράω τους custom 69 και παίρνω και μια Vox Tonelab LE μεταχείρισμένη.

β) Πουλάω και τους custom 69 και αγοράζω μια Reverent Sensei.

 

Δίλημα Νο2:

Αν επιλέξω το α' οκ.

Αν επιλέξω το β' έχω άλλο ένα διλημά......ποιά απ τις τρείς?

Η ασημένια μου αρέσει αλλά δεν έχω ιδέα από mini humbuckers.

H wine red έχει τους μαγνήτες που θέλω(P90) αλλά δεν μου αρέσει όσο οι άλλες δύο.

Η sunburst μου αρέσει αλλά δεν θα ήθελα και άλλη κιθάρα με humbuckers.

 

Ξέρω ότι ουδεμία σχεση έχει μια επιλογή με την άλλη, αλλά αν "φτιάξω" την sqier μετά δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω την reverend ποτέ.Και την θέλω τρελά!!!  Sqier πάντα θα υπάρχουν σε αφθονία.

 

Απ την άλλη με την επιλογή α' έχω και μια καλή πεταλιέρα.

 

ΚΟΛΑΣΗ!!!

 

 

 

reverend_sensei.thumb.JPG.9e5cdf3990a9ead54e44d171ecd38d6e.JPG

swq.thumb.JPG.fbb8da59ce025495478d5ba4be284320.JPG

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σου προτεινω  το Διλημα No1 γιατι: Η classic vibe 50' ειναι απο τα τουμπανακια της squier και με τους μαγνητες που εχεις θα φυσαει! Και επισης θα εχεις μια παρα πολυ καλη πεταλιερα! Σε περιπτοση ομως που εχεις καλο λαμπατο ενισχυτη κανε οτι γουσταρεις περισσοτερο..δηλαδη την Reverent Sensei (αν καταλαβα καλα)  ;D

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Reverend sensei δαγκωτο.Δεν εχω παιξει το συγκεκριμενο μοντελο αλλα ειμαι μεγαλος fan των νεων reverend,ειχα κατα καιρους 3 και με το που πηρα την πρωτη (μια roundhouse)πηραν στα καπακια απο μια 2 φιλοι κιθαριστες που την ακουσαν(Η μια εκ των οποιον ηταν η κοκκινη daredevil 290-σχεδον ιδια με την 290 sensei που εξεταζεις).Τρελος Medium to chunky Λαιμος,αψογo fretting,αψογες κατασκευες και ανελπιστα καλοι μαγνητες ολες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Problem solved:

Πάρε την Reverent Sensei με τους μίνι Hum και αν δεν σου κάνουν (που μάλλον θα σου κάνουν) τις βάζεις πάνω τους P90!!

και εγώ με την flatroc δεν τρελάθηκα με τους Mini hum ιδιως τον bridge και την μετέτρεψα σε buckshot.

 

 

Αφου πάντως ψάχνεσαι σε φεντεροειδές κατασκεύασμα κοίτα και τις bolt on της reverend.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου πάντως ψάχνεσαι σε φεντεροειδές κατασκεύασμα κοίτα και τις bolt on της reverend.

 

Δεν ψάχνομαι για fenderoειδές απλά θα έβαζα τους C69 που τους έχω ετσι κι αλλιώς και θα υπήρχε και η επιλογή strat.

Μου αρεσουν περισσότερο οι sensei.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σας φαίνεται πολύ άβολη η θέση για την ζώνη εκει που την βάλανε?

πως θα περνάς την ζώνη απο εκει χωρίς να ειναι στην τσιτα για να φύγει? η να φαίνεται πολύ ασχημα?

 

πέφτει ξεψίρισμα πριν την αγορά ;D

Sensei_290_wine_lg1.thumb.jpg.a3fea9b0b630c6de763d9177c917f3f1.jpg

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά στο ερώτημά του θέματος ειπα να απαντήσω έτσι: ΚΑΙ tonelab KAI reverend sensei και η πρώτη κινηση έγινε αγοράζοντας την tonelab απο συμφορουμίτη.

Τώρα πάνε για πουλημα κάποια πεταλάκια και μετά θα αγοράσω και την sensei. ;D

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου