Προς το περιεχόμενο

Greek Jazz instructional DVD ... υπάρχει ενδιαφέρον άραγε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Straight jazz  ή παρακλαδια της που δεν εχουν δεχτει προσ8ηκες απο world music ή παραδοσιακη δικια μας προσωπικα οπως κ πολλους που ξερω θα ηταν απλα να πουμε οτι το ειδαμε κι αυτο.(Γενικα κατι το οποιο να χει κατι απο ευχωρια ταυτοτητα ή διαφορετικο του pure america).

 

Προτιμω να παιρνω υλικο απο την πηγή που δεν ειναι αλλη απο την Αμερικη και αντε λιγο Ευρώπη(Γερμανια,Ολλανδια κτλ).

 

Θα ηταν ενδιαφερον αν ασχοληθείτε με την βιντεοσκόπηση των λαιβ απο τετοια ειδη μουσικης κ βγαζατε συλλογή με performing απο ελληνες που παιζουν αυτή ή τα παρακλάδια της, αλλα μονο σαν λαιβ κ τπτ αλλο.Instructional εχω την εντυπωση πως θα παει απατο τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα δεν εννοεις κατι τετοιο, αλλα εγω πχ δεν θα ηθελα να δω μαθημα φρασεων αλλα οπως ειπαν και παραπανω κατι σαν ντοκυμαντερ με διαφορες προσεγγισης για την μουσικη απο το γενικο σε πιο ειδικα θεματα βλεπε τι κλιμακα επαιξα εκει και πως το σκεφτηκα κτλ κτλ.

 

Ναί ναί φίλε Θάνο, νομίζω ότι εννοούμε ακριβώς το ίδιο πράγμα ... κι εγώ ένα μάθημα φράσεων θα το έβρισκα τελείως μα τελείως αδιάφορο !

 

Straight jazz  ή παρακλαδια της που δεν εχουν δεχτει προσ8ηκες απο world music ή παραδοσιακη δικια μας προσωπικα οπως κ πολλους που ξερω θα ηταν απλα να πουμε οτι το ειδαμε κι αυτο.(Γενικα κατι το οποιο να χει κατι απο ευχωρια ταυτοτητα ή διαφορετικο του pure america).

 

... επίσης είμαι σύμφωνος κι εγώ στο 100% !!! Σκεφτόμουν ανθρώπους σαν τους Ίασις, τον Τάκη Μπαρμπέρη, ίσως και λίγο πιο "χωμένα" στα ethnic πράγματα ακούσματα όπως τους Νότιος Ήχος, Ross Daily .. ναι, στάνταρ κάτι που έχει διαφορετική μουσική ταυτότητα απο τα τετριμμένα εισαγώμενα - άλλωστε σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση .. όντως θα πάει άπατο ! χαχαχαχααα :D

 

Kαι πάλι ευχαριστω για το feedback ρε μάγκες ! Τώρα μένει το τελικό ψήσιμο στους μουσικούς ! LOL !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου