Προς το περιεχόμενο

Terror vs. Bugera vs. Jet City


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι κατοχος του orange και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!!!με μια κεφαλη επισης orange ppc112 πιστευω κανεις απο τους υπολοιπους δε θα σου δωσει καλυτερο αποτελεσμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οσον αφορα τον  EGNATER...ναι ειναι ωραιος και γουσταρω...αλλα ειναι πανακριβος και σπανιος ωστε να τον βρω μεταχειρισμενο...

 

Μεταχειρισμένο αποκλείεται να τον βρεις, εδω καλά καλά δεν εχει κυκλοφορήσει ακόμα.

Πανάκριβος δεν είναι ,μην τα θες και όλα δικά σου. Με μια καμπινούλα σαν και αυτή σου βγαίνει 517 ευρώ

http://www.thomann.de/gr/vht_special_speakercabavsp112vht.htm

17 παραπάνω από το ανώτατο όριο του budget που διαθέτεις.

 

Εναλλακτικά θα προτιμούσα χίλιες φορές τον Jet city από τον Tiny terror.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αναμεσα σε jet city και tiny terror  ειμαι.ο jet city οσο τον εχω ακουσει μ θυμιζει αρκετα jcm888 και γενικα πολυ late 70s early 80s sound ενω ο tiny terror ειναι πιο vintage....(καλα δν μιλαμε γ stonerγιες...........)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα!

Η γνωμη μου ειναι να μην παρεις κανενα απο τα παραπανω.

Απλα γιατι θα το βαρεθεις συντομα.....

Προτεινω σε ολους που δεν θελουν να ξοδεψουν πολλα, τον CERIATONE ο οποιος

βγαζει παρα πολλα μηχανηματα και σιγουρα καποιο θα σου κανει! (ταπεινη μου γνωμη

το ceriatone overtone)

Oι τιμες του ειναι κατω απο το μισο της αξιας τους, γιατι ο τυπος ΔΕΝ ειναι αμερικανος και

ετσι χτυπαει την αμερικανικη αγορα (+40%)

>>Ψαξε καλα το youtube και μην εκπλαγεις αν η ποιοτητα του ¨χτυπαει΄ ενισχυτες με +3000$

Να εισαι καλα και ελπιζω να βοηθησω, γιατι πριν γραψω αυτα εκανα απειρα λαθη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα!

Η γνωμη μου ειναι να μην παρεις κανενα απο τα παραπανω.

Απλα γιατι θα το βαρεθεις συντομα.....

Προτεινω σε ολους που δεν θελουν να ξοδεψουν πολλα, τον CERIATONE ο οποιος

βγαζει παρα πολλα μηχανηματα και σιγουρα καποιο θα σου κανει! (ταπεινη μου γνωμη

το ceriatone overtone)

Oι τιμες του ειναι κατω απο το μισο της αξιας τους, γιατι ο τυπος ΔΕΝ ειναι αμερικανος και

ετσι χτυπαει την αμερικανικη αγορα (+40%)

>>Ψαξε καλα το youtube και μην εκπλαγεις αν η ποιοτητα του ¨χτυπαει΄ ενισχυτες με +3000$

Να εισαι καλα και ελπιζω να βοηθησω, γιατι πριν γραψω αυτα εκανα απειρα λαθη!!!!

 

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση σου...

Δεν ξέρω γιατί αλλά όλοι οι ενισχυτές του που είδα στο youtube ακουγόντουσαν κάπως ίδιοι...οι τιμές του δεν μπορώ να πω οτι είναι και σούπερ ντουπερ....500 δολλαρια για ένα έτοιμο head...από μια εταιρία που σίγουρα αν συμβεί κάτι δεν θα τους βρω Ελλαδα...και θα πρέπει να τα στείλω κάπου στο ..."south east asia"...έτσι και αλλιώς στα ίδια λεφτά παίρνω κάτι πιο "επώνυμο" δλδ δοκιμασμένο...και με σίγουρη εγγύηση...

 

Μεταχειρισμένο αποκλείεται να τον βρεις, εδω καλά καλά δεν εχει κυκλοφορήσει ακόμα.

Πανάκριβος δεν είναι ,μην τα θες και όλα δικά σου. Με μια καμπινούλα σαν και αυτή σου βγαίνει 517 ευρώ

http://www.thomann.de/gr/vht_special_speakercabavsp112vht.htm

17 παραπάνω από το ανώτατο όριο του budget που διαθέτεις.

 

Εναλλακτικά θα προτιμούσα χίλιες φορές τον Jet city από τον Tiny terror.

 

Άκουσα τον EGNATER στο youtube και ενταξη...κάνει πολλά πράγματα τα οποία ει ναι πολύ καλά και ακούγονται ακόμα καλύτερα...αλλά δεν έχω σκοπό κάθε 3 και λίγο να πηγαίνω στον ενισχυτή και να αλλάζω settings γιατί μαρεσει το OD του...με άλλα λόγια που είναι το 2o κανάλι??? ;D ;D...δεν θέλω στουντιακο ενισχυτή....

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε ο tiny terror ουτε ο jet city που σκεφτοσουν αρχικα εχουν δευτερο καναλι.

τελικα θες και την πιτα ολακερη και τον σκυλο χορτατο εεε;

Κανε τοτε υπομονη και χτυπα τον blackstar που τα εχει ολα και συμφερει.

http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_studio_20_head.htm

 

;)

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε ο tiny terror ουτε ο jet city που σκεφτοσουν αρχικα εχουν δευτερο καναλι.

τελικα θες και την πιτα ολακερη και τον σκυλο χορτατο εεε;

Κανε τοτε υπομονη και χτυπα τον blackstar που τα εχει ολα και συμφερει.

http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_studio_20_head.htm

 

;)

 

οκ...γιατι να παρω την κεφαλη που λες αφου μπορω να παρω αυτο;;

 

 

200 euro φτηνοτερο...2 chanels..spring reverb...6l6'ς...effects loop...

 

ποιος είναι ο λόγος?

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

      Από ότι έχω καταλάβει ΧΩΡΙΣ να έχω προσωπική πείρα (δλδ μην με φάτε!! :P) δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο στον χώρο. Εγώ τουλάχιστον αυτό έχω δεί και για αυτόν τον λόγο απέρριψα και τον παραπάνω ενισχυτή!! Δεν τους σνομπάρω σε καμία περίπτωση, το ξεκαθαρίζω, αλλά κακά τα ψέμματα εμένα ως αγοραστή μου φαίνεται λίγο... τζόγος!!!

    Αλήθεια, offtopic βέβαια, αλλά γιατί δεν κάνετε μια έρευνα οι κάτοχοι (ή όσοι ήσασταν κάποια στιγμή ) των Bugera να δούμε και μείς οι μελλοντικοί και ανυποψίαστοι αγοραστές πώς τα πάνε από θέμα βλαβών!!!! θα ήταν άκρως διαφωτιστικό!! (Τουλάχιστον καλύτερο από το να λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του!!! :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

      Από ότι έχω καταλάβει ΧΩΡΙΣ να έχω προσωπική πείρα (δλδ μην με φάτε!! :P) δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο στον χώρο. 1.Εγώ τουλάχιστον αυτό έχω δεί και για αυτόν τον λόγο απέρριψα και τον παραπάνω ενισχυτή!! Δεν τους σνομπάρω σε καμία περίπτωση, το ξεκαθαρίζω, αλλά κακά τα ψέμματα εμένα ως αγοραστή μου 2.φαίνεται λίγο... τζόγος!!!

     Αλήθεια, offtopic βέβαια, αλλά γιατί δεν κάνετε μια έρευνα οι κάτοχοι (ή όσοι ήσασταν κάποια στιγμή ) των Bugera να δούμε και μείς οι μελλοντικοί και ανυποψίαστοι αγοραστές πώς τα πάνε από θέμα βλαβών!!!! θα ήταν άκρως διαφωτιστικό!! (Τουλάχιστον καλύτερο από 3.το το να λέει ο καθένας το μακρύ του και κοντό του!!! :P)

1.που το είδες??να το δω κι εγώ??

2.Είμαι κάτοχος 6260Η και 333ΧL και δεν έχω 6 μηνες τωρα κανενα πρόβλημα..

3.ΚΙ εσύ τα έμπλεξες λίγο τα μακριά με τα κοντά πάντως...

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα όταν έγραφα ο καθένας και τον εαυτό μου έβαζα μέσα, σόρρυ αν δεν φάνηκε!!

 

Οπότε από σένα +1 για μπουγκέρα, αυτό κρατάω εγώ τουλάχιστον!!!!

 

Συγγνώμη δεν ήθελα να φανεί ότι έχω γνώμη χωρίς να έχω στην κατοχή μου κανέναν, εξάλλου και γώ είμαι στην ίδια θέση με το παλικάρι που ξεκίνησε αρχικά το θέμα...

 

  Έχω καταλήξει στον VOX και επειδή περιμένω σαν Μ______ς δύο μήνες κοντά τον Ελληνα έμπορο να τον φέρει ο Bugera έχει αρχίσει να μου κλείνει το μάτι επικίνδυνα! Σόρρυ και πάλι αν εξέφρασα άποψη χωρίς προσωπική εμπειρία!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου