Προς το περιεχόμενο

γνώμες για washburn wi66 pro


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ήθελα την γνώμη σας για αυτήν την κιθάρα:

 

http://www.dv247.com/guitars/washburn-wi66-pro-electric-guitar-flamed-tobacco-sunburst--44657

 

σκέφτομαι να την πάρω και θέλω insights από όσους έχουν παίξει με αυτήν. το στιλ που παίζω είναι rock περισσότερο.

 

μου πρότειναν και αυτήν:

 

http://www.dv247.com/guitars/prs-se-custom-22-electric-guitar-tobacco-sunburst-stoptail--65790

 

αλλά έχω κολήσει με την washburn

 

σε αυτά τα χρήματα (γύρω στα 450 ευρώ) και σε αυτό το στιλ αν έχετε να μου συστήσετε και κάποια άλλη θα ήταν ευπρόσδεκτη κάθε πρόταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου κατά την γνώμη μου η PRS που εχω παίξει είναι χάλια μαύρα (για τα γούστα μου). όσο για την Washburn δεν μπορώ να σου πω γιατι δεν την ξέρω "απο κοντά".Αλλά όπως έχει χιλιο-ειπωθεί εδώ μέσα, αν δεν πας ο ιδιος να δοκιμάσεις την κιθάρα που θέλεις να αγοράσεις άκρη δεν θα βγάλεις.Τι θα πω εγώ και ο Α,Β εδω δεν μετράει καθόλου.Είναι ρίσκο να αγοράσεις κιθάρα απο φωτογραφία.

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις δίκιο και σίγουρα θα την δοκιμάσω την washburn, απλά ήθελα να πάρω γνώμες σε πρώτη φάση.

πάντως για την prs πιστεύω κι εγώ ότι όσο μεγάλο όνομα και να είναι μια μάρκα, σε αυτά τα λεφτά δεν θα γίνονται και πάρα πολλά.

οκ ευχαριστώ για την απάντησή σου, περιμένω κι άλλες γνώμες. θα συνεχίσω εννοείται να το ψάχνω και να δω αν θα μπορέσω και να την δοκιμάσω κάποια στιγμή την washburn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν λιγες μερες πουλησα μια washburn wi66pro.ηταν σε μαυρο χρωμα που δεν βγαινει πια.κατα τη γνωμη μου φοβερη κιθαρα.ελαφρια λεπτο μπρατσο και μαγνητες seumour dunkan.μαλιστα εχει ενα συστημα που οσο ανοιγεις τα ποτενσιομετρα ο μαγνητης απο μονος γινεται σταδιακα humbucker.οποτε ρυθμιζεις εσυ την ενταση του.η ταστιερα τελεια με μεσαια ταστα και binding στις ακρες.απο ηχο χεσκιζε πολλες epiphone.εγω εαν δε μαζευα λεφτα για ακριβοτερη δεν την εδινα με τιποτα.και πιστευω οτι η washburn εχει 3-4 μοντελα πολυ δυνατα ,αλλα ειναι αδικημενη κιθαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την prs και τη σειρα se δεν εχω ακουσει καθολου καλα λογια (χωρις να εχω παιξει δεν μπορω να φερω γνωμη)βεβαια εσυ θα κρινεις αν σου αρεσει η οχι ο ηχος της prs το μπρατσο και η ολη αισθηση,οσο για την washburn γενικοτερα σαν εταιρια ειναι πολυ υποτιμημενη και κατε με βγαζει καλα οργανα ακομα και σε πιο χαμηλες τιμες.αυτες οι δυο κιθαρες δεν συκγρινονται μιας και ειναι τελειως διαφορετικες κατασκευαστικα (διαφορετικο μπρατσο κλπ κλπ),εγω εμφανησιακα και μονο θα αγοραζα την washburn.

 

Στα λεφτα που θες υπαρχει και αυτη εδω,αλλα αμφιβαλω αν ειναι καλυτερη απο την washburn:

http://www.cortguitars.com/_webapp_2726512/M600#

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρόμοια washburn και σε πολύ ελκυστική τιμή υπάρχει στις αγγελίες.

http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=39826

Την δοκιμάζεις να δείς πως σου κάθεται εργονομικά, αν σου αρέσει αισθητικά

την αγοράζεις και γλιτώνεις 270 ευρώ... και παίρνεις ακόμα μια κιθάρα :D

 

Επίσης η τιμή της αγγελίας σου δίνει μια ιδέα για την μεταπωλητική αξία των

washburn. Κρίμα δεν είναι να αγοράσεις καινούρια και αν θες να την πουλήσεις

αργότερα να πρέπει να την σκοτώσεις στη μισή τιμή και πάλι να μην φέυγει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με τους φιλους παραπανω.και η cort επισης εχει καποια αξιολογα μοντελα.βεβαια εαν δεν εχεις stratocaster h gibson η μεταπωλητικη αξια πεφτει παρα πολυ .ειδικα σε τετοιες κιθαρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πάρα πολύ ρε παιδιά!

ειδικά το vcc που αναφέρει ο jimmis1971 ήταν ένα από τα κριτήρια μου για να την επιλέξω και το ότι είναι ελαφριά με λεπτό μπράτσο.

θα τα λάβω όλα υπ'όψιν μου και θα κοιτάξω κι αυτήν από τις αγγελίες.

όσο για την μεταπωλητική αξία, επειδή δύσκολα αποχωρίζομαι κιθάρα, δεν με ενδιαφέρει και τόσο.

θενξ και πάλι για τις απαντήσεις, βοηθήσατε πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μια γιαπωνέζικη les paul replica WP80. Την έχω από το 1980. Σήμερα άμα τη δεις είναι σαν καινούργια. Φοβερή ποιότητα κατασκευής για τα λεφτά της. Η ταστιέρα πολυ εύκολη και ποιοτική. Το μόνο που άλλαξα μετα από χρόνια ήταν οι μαγνήτες που ήταν μέτριας ποιότητος. Εβαλα του rockinger puff. Η γνώμη μου γι αυτά τα όργανα είναι η καλύτερη. Το συγκρκριμένο μοντέλο δεν έχει το δαγκωμένο ήχο μιας gibson. Ειναι πολύ πιο γλυκιά. Για να παιξεις με γκάζι θέλει οπωσδήποτε κάποιο πετάλι. Στα καθαρα όμως δεν παιζεται!

την πάτησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου