Προς το περιεχόμενο

Gary...........Buchanan


fenderiarhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε Αντωνη...... τα smilies που βαζεις στα ποστ σου δε φαινοτε ρε γαμωτο.... εσυ τα βλεπεις??

 

 

 

Oχι ρε αγορινα.......χαχαααχααχχχ...αλλες φορες ναι αλλες οχι...

 

 

Ουτε τα smileς δε με πανε πια..φταινε τα υποσηνειδητα μυνηματα που ακουγα εχθες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταει μια συγκεκριμενη τεχνικη(οχι κιθαριστικη) κατα την οποια στεκεται σε ενα συγκεκριμενο σημειο-γωνια αναμεσα στους ενισχυτες και παραγεται sustain(

Και πώς το βρίσκει αυτό το σημείο? Το σημαδεύει από τις πρόβες? :lol:

 

Περίεργο σου φαίνεται ?

 

Απο γνωστους που ήταν στο soundcheck των camel στην Υδρογειο, ο Latimer επι μια ώρα έψαχνε να βρει σε ποιο σημείο βγάζει την ταδε αρμονική η κιθάρα με τον ενισχυτή, και το σημείωνε με ένα x στο πάτωμα...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλό feedback είναι! Όπως τα λέει kai ο Jam είναι για τις αποστάσεις μεταξύ ενισχυτή-μαγνήτη, αν και δεν βρίσκω λόγο να ψάχνεις για ώρα μιας και αυτά είναι ψιλο-standard...

 

Eιναι κατι σα μικροφωνισμος (χωρις να ειναι ακριβως ετσι ουτε και εγω κατεχω..) αλλα οπως ξερουμε οι ενισχυτες ειναι συστηματα αυτοματου ελεχγου...και οταν εχουμε πολυ δυνατα την ενταση αυτα (τα Σ.Α.Ε.) λογο του οτι επανατροφοδοτειται ο μαγνητης με "σημα" πεφτουν σε μια προσωρινη "ασταθεια"' date=' καπως ετσι ειναι...πιστευω ο τοουνλες θα σου τα πει με μεγαλυτερη ακριβεια....[/quote']

 

To Σ.Α.Ε σε ποιό τόμο ηλεκτρονικής το διάβασες;;; :lol:

Περίπου έτσι δουλεύει το e-bow.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Σ.Α.Ε σε ποιό τόμο ηλεκτρονικής το διάβασες;;; :lol:

 

Γιατι ενας ενισχυτης Σ.Α.Ε. δε θεωρείται???? :?: :roll: :? (αυτη την εντυπωση ειχα τουλαχιστον)

Περνει ενα σημα πολυ χαμηλης ισχυος και το μετατρεπει σε σημα μεγαλυτερης ισχυος........... (λεω μ@λ@κιες??? διορθωσεμε, δεν ειμαι και εγω σιγουρος)

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο και αν μου αρέσει ο Moore όποτε βλέπω το συγκεκριμένο live ανακατεύομαι....

συγνώμη προκαταβολικά απο τους fan του Gary Moore...

σίγουρα δεν μπορεί να τον κατηγορήσει κανένας για το πως ερμηνεύει την μουσική του Buchanan στο κάτω-κάτω ο Gary Moore είναι, αλλά για όσους έχουν ιδιάιτερη αδυναμία στον Roy (όπως κι εγώ) θα πρότεινα αυτόν τον κύριο

 

http://www.buckcannon.com/pages/4/index.htm

Dual Soliloquy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο και αν μου αρέσει ο Moore όποτε βλέπω το συγκεκριμένο live ανακατεύομαι....

συγνώμη προκαταβολικά απο τους fan του Gary Moore...

σίγουρα δεν μπορεί να τον κατηγορήσει κανένας για το πως ερμηνεύει την μουσική του Buchanan στο κάτω-κάτω ο Gary Moore είναι' date=' αλλά για όσους έχουν ιδιάιτερη αδυναμία στον Roy (όπως κι εγώ) θα πρότεινα αυτόν τον κύριο

 

http://www.buckcannon.com/pages/4/index.htm[/quote']

 

θα συμφωνησω σε ολα 100%.γενικα και εγω σε αυτο το Live ψιλοανακατευομαι...εκει που τον..χαιρομαι πραγματικα ειναι στο Live blues που ειναι καλεσμενος και ο bb king :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταει μια συγκεκριμενη τεχνικη(οχι κιθαριστικη) κατα την οποια στεκεται σε ενα συγκεκριμενο σημειο-γωνια αναμεσα στους ενισχυτες και παραγεται sustain(

Και πώς το βρίσκει αυτό το σημείο? Το σημαδεύει από τις πρόβες? :lol:

 

 

Me ena μεγαλο κοκκινο Χ.......

 

 

μην το γελας παιχνιδιαρικο αγορι :lol:

 

 

σοβαρα τωρα...ο satriani στο blue dream μαρκαρει με ταινια τη σκηνη.τα σημεια αυτα, του δειχνουν σε ποιο σημειο γινεται αυτο το feedback.οποτε...δεν χρειαζεται να το ψαξει καν.απλα αραζει εκει και μεταφερεται οταν χρειαστει, ωστε να αλλαξει η αρμονικη που του δινει το feedback.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το κόλπο με το Χ στο πάτωμα...:D:D Δεν το ήξερα ;)

Απλά, με τις εντάσεις που παίζουμε συνήθως στα διάφορα "μικρά" live αποκλείεται να πετύχουμε ποτέ ΤΕΤΟΙΟ sustain... :roll: :roll:

 

(Ή μήπως όχι...???)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου