Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις για Firewalls κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει νόημα να βάλει κανείς firewall σαν το ZoneAlarm (ή άλλο παρόμοιο) σε Home PC ?

 

Κατέβασα την freeware εκδοση του Zone Alarm αλλα δεν μου είναι ξεκάθαρο αν αντικειμενικά χρειάζεται ή απλώς προσπαθούν να με πείσουν να αγορασω την Pro εκδοση.

 

Αυτή την στιγμή έχω μονο ενα antivirus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε Angele,

 

Το έχω εγώ μαζί με το norton, και δείχνει οτι δουλεύει. Μπλοκάρει αμφίδρομα την πρόσβαση προγραμμάτων κατα βούληση του χρήστη.

 

Οι πληροφορίες μου.

 

Έχω έναν φίλο τεχνικό που μου το έδωσε και σχεδόν μου επέβαλλε να το βάλω, και μου είπε οτι δεν πειράζει να το κάνω pro.

 

Αν έχεις cracked software, κάνει και το άλλο, το εμποδίζει να επικοινωνήσει με το server της εταιρίας ώστε να δούνε οτι είναι πειρατικό, και δεν σου έρχονται ανεπιθύμητα μυνήματα, :twisted: :twisted:

 

Αυτό το έχω διαπιστώσει και προσωπικά.

 

Δεν δημιουργεί, καποιο πρόβλημα η κόλλημα απο την μέρα που το έχω , ούτε φαίνεται να συγκρούεται με το nav .

 

Κάτσε πάντψς να δούμε και κανα άλλο post μπάς και μάθουμε κάτι που δεν ξέρουμε.

 

:) !!!!!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα winblow$ είναι σουρωτήρι από vulnerabilities και υπάρχει κόσμος εκεί έξω στο internet που ασχολείται μόνο με αυτό. Οπως κι εγώ κάποτε.

Οτι μπορεί να κόψει κανείς καλο είναι γιατί στο εν λόγο λειτουργικό πολλά μπορουν να γίνουν στο background χωρίς κανείς να το αντιλιφθεί, έστω και αν είναι έμπιρος admin.

Δεν μπορώ να πώ γνώμη για το zone alarm ή κάποιο άλλο παρεμφερές μια που δεν χρησημοποιώ winblow$.

 

Συμβουλή μου: Για internet κτλ κτλ Linux με iptables firewall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου