Προς το περιεχόμενο

προταση για humbucker για neck


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχετε καμια προταση για neck θεση σε seymour duncan για την charvel μου? ειχε dimarzio tone zone -evolution αλλα επειδη  στην συμβιωση με τους dimarzio δεν τα πηγα καλα....αλλαξα τον bridge με τον κορυφαιο για μενα duncan custom.......αλλα πλεον δεν ταiριαζει συχνοτικα με τον evolution στη neck θεση.....παρολου που ο evolution ειναι αρκετα καλος(ο neck παντα γιατι ο bridge evolution δεν θα το ελεγα).Εχουμε καμια προταση για neck duncan περα απο τα συνηθισμενα '59 και jazz?

ειδη μουσικης....ολα τα σφαζει ολα τα μαχαιρωνει εκτος απο trash doom κλπ

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, τσέκαρε κανά rockfield mafia ή rockfield wrc. Στο σαιτ έχει και κλιπάκια. Όπα, γράψε λάθος, τώρα είδα οτι θες μόνο απο duncan  ;D ;D

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, τσέκαρε κανά rockfield mafia ή rockfield wrc. Στο σαιτ έχει και κλιπάκια.

 

τους εχω υποψη απλα φοβαμαι μηπως ειναι αλλου για αλλου με τον duncan....γι'αυτο ρωταω σε duncan......καμια προταση? ο full shred neck λεει τιποτα?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/progressive/sh5_duncan_cust/

 

 

http://www.seymourduncan.com/comparetones

 

 

προς το high output......οχι ιδιατερα ομως......κλινει προς high output........λιγο λιγοτερο απο tone zone φαντασου...αλλα και αυτος με αρκετο ογκο.....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, είναι δύσκολο να προτείνω κάτι γιατί δεν ξέρουμε πως θα αντιδράσει ο custom. Μήπως να τσέκαρες κανα duncan invander neck?? Πάντως αυτός εδώ έχει dimebucker μαζί με full shred, οπότε λογικά θα είναι ντάξει και με τον custom

 

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, είναι δύσκολο να προτείνω κάτι γιατί δεν ξέρουμε πως θα αντιδράσει ο custom. Μήπως να τσέκαρες κανα duncan invander neck??

 

 

ρε συ αυτος ειναι too much......δεν θελω τοσο γκαζωμενο ......ο custom ειναι ηπιων σχετικα τονων.......ο jb ειναι πιο high output φαντασου με λιγοτερο ογκο  απο τον custom βεβαια......ειναι και οτι δεν με τρελαινει ο 59......ευχαριστω παντως για τις προτασεις................ ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ρε συ αυτος ειναι too much......δεν θελω τοσο γκαζωμενο ......ο custom ειναι ηπιων σχετικα τονων.......ο jb ειναι πιο high output φαντασου με λιγοτερο ογκο  απο τον custom βεβαια......ειναι και οτι δεν με τρελαινει ο 59......ευχαριστω παντως για τις προτασεις................ ;)

 

XAXA για πλάκα πιο πολύ το 'πα. Πάντως ο full shred φαινεται καλός

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pearly gates?

Α ρε Blackie... Από το στόμα μου το πήρες.

Ναι ρε συ Ig. Πιο ισορροπημένος από 59 και Jazz. Μην κολλάς με τα outputs τόσο.

Για δες το...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου