Προς το περιεχόμενο

2 ερωτήσεις περι τροφοδοσίας ρευματος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξέρω για την γέφυρα κ το τρεμολο (τώρα έχω αρχίσει να ανοίγω κ να πειράζω κιθάρες).Για τα πετάλια όμως κ την τροφοδοσία,ξέρω σίγουρα !

Μην χρησιμοποιείς περισσότερα volt ή aber απ'ότι προτίνεται. Η διαφορά είναι μικρή,δεν θα γίνει μπαμ ή τρελό κάψιμο,αλλά μπορεί να αρχίσεις να ακούς κρατσανίσματα κ άλλα τέτοια.

Σε περίπτωση που αρχίζεις να γεμίζεις πετάλια,πήγαινε σε ένα μαγαζί στο κέντρο και πάρε ένα One Spot (έτσι λέγεται). Θα σου πάει γύρω στα 40-50 ευρω και θα τροφοδοτείς όλα τα πετάλια σου χωρίς φόβο.

Καλή συνέχεια :)

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διόρθωσε με αν κάνω λάθος, αλλα όσες γέφυρες βλέπω γενικότερα είναι με λογική στήριξης σε 2 βίδες εμπρός (και αλλες 2 πίσω?). Δηλαδή θα πρεπει σε αυτήν την περίπτωση να ανοίξω νέες τρύπες? ή γενικότερα είναι φάουλ αυτό?

Σε αυτή

b_1563.jpg

οι 4 τρύπες είναι μπροστά. Και το μεταλάκι, κρύβει τις 6 που ήδη έχεις.

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ο άλλος θα έκανε το μπάσο κεφαλογραβιέρα γιατί του φαινότανε βαρύ, οι δυο τρύπες στην Squier σε φοβίζουν;

 

Τρύπα άφοβα.

http://www.youtube.com/watch?v=yJ_UuPH3cyw

O Russ Ballard που επίσης την έχει κεφαλογραβιέρα, δεν εμποδίστηκε να κάνει σπουδαίους και επιτυχημένους δίσκους με τους Argent και να έχει γ..ώ τους Rock ήχους.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ότι δεν έχω καλό αμάξι αυτή την εποχή, δεν με κάνει κακό οδηγό (οδηγούσα χρόνια πριν) :-)

Ισα-ισα που φροντίζω να του βάλω καλά λάστιχα-αμορτισέρ και ότι άλλο μπορώ να με βγάλει αξιοπρεπώς (για όσο με βγάλει).

 

Σας ευχαριστώ πάντως όλους. Με βοηθήσατε όντως  :)

 

Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ότι δεν έχω καλό αμάξι αυτή την εποχή, δεν με κάνει κακό οδηγό (οδηγούσα χρόνια πριν) :-)

Ισα-ισα που φροντίζω να του βάλω καλά λάστιχα-αμορτισέρ και ότι άλλο μπορώ να με βγάλει αξιοπρεπώς (για όσο με βγάλει).

 

Ποιός σου είπε κάτι τέτοιο βρε συ;

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν τι λέω με κακό τρόπο (παρεξηγήθηκα  :-X). Εννοώ ότι αντιλαμβανομαι ότι δεν έχω κάτι γερό στα χέρια μου τώρα, αλλά αυτό έχω και το πονάω... δεν θέλω να αρχίσω πειράματα με τρυπήματα απο εδώ και απο εκεί (όσο μπορώ να το αποφύγω, γιατί με το βάψιμο-ξύσιμο ήδη ξεπέρα τις αναστολές μου :-)). Οντως με βοηθήσατε. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου