Προς το περιεχόμενο

Lost - The End (Μην Διαβασετε οσοι δεν ειδατε το τελος)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμένω εναγωνίως τη γνώμη σας για τον Παπακαλιάτη....

Για τον ΠαπακαLιostη

Περιμένω διαγωνίως να ξανακινήσει η κουβέντα ......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εντάξει αν θεωρείς το Married with children ανώτερο του Seinfeld, μας χωρίζει μια άβυσσος

Εγώ εκφράζω την προσωπική μου άποψη και το είπα. Δεν είπα ποτέ ότι το παντρεμένοι με παιδιά είναι καλύτερο ή χειρότερο. Μεταξύ μας, είναι και τα 2 τόσο μέτρια που δεν αξίζουν καν σύγκριση. Οι μετέπειτα σεζόν του παντρεμένοι με παιδία ΠΑΛΕΥΟΝΤΑΙ, ενώ το Seinfeld αγγίζει τα όρια της βαρεμάρας ακόμα και στο τελευταίο επεισόδιο. Όσο για τις ψηφοφορίες τις ακούω βερεσέ. Άλλωστε θυμάσαι ότι ακόμα και στην Ελλάδα στις ψηφοφορίες για την καλύτερη σειρά ever πάντα το ρετιρέ φιγουράρει στην πρώτη πεντάδα. Ακριβώς γιατί έχει μπει στην κατηγορία "classics". Φυσικά δεν τα συγκρίνω σε ποιότητα απλώς σου δίνω ένα παράδειγμα  ;)

 

Όσο για τον Seinfeld ποτέ δεν τον είχα σε εκτίμηση, η μόνη του δουλειά μετα το Seinfeld ήταν το Bee Movie που πήγε άπατο και ως stand-up comedian όλα τα αστεία του είναι μια κονσέρβα που ξεκινά με το "Have you ever noticed....", κάτι που κοροϊδεύουν πολλοί σε μορφή σάτιρας σε μετέπειτα σειρές.

 

 

Και αν δεν σε πείθω με τα επιχειρήματά μου δες αυτό:

 

http://www.youtube.com/watch?v=IuHcNkLo8Ok

 

:P  :P  :P

 

 

Υ.Γ. Sorry για το off-topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κυνικό και μαύρο χιούμορ όχι, αλλά στις ΗΠΑ η σειρά που αποτέλεσε ορόσημο (με όλη τη σημασία της λέξης) ως κωμικό sitcom στα 90's ήταν το Seinfeld  (τώρα που το σκέφτομαι είχε αρκετά στοιχεία κυνικού και μαύρου χιούμορ, όχι όμως ως βασικό συστατικό)

 

 

+10000

σαρκασμος και κυνισμος στα τοπ του...

 

επεισης απο τον ιδιο σεναριογραφο, τωρα υπαρχει το Curb your enthousiasm. παρα πολυ καλο επεισης.

 

το seinfeld δεν ειναι σαν τις περισσοτερες κομωδιες...Soup Nazi 4 ever.

Glory to "the show about nothing"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

+10000

σαρκασμος και κυνισμος στα τοπ του...

 

επεισης απο τον ιδιο σεναριογραφο, τωρα υπαρχει το Curb your enthousiasm. παρα πολυ καλο επεισης.

 

το seinfeld δεν ειναι σαν τις περισσοτερες κομωδιες...Soup Nazi 4 ever.

Glory to "the show about nothing"

 

:)

 

To Seinfeld για μένα είναι απλά ασύγκριτο, έχω πλέον όλα τα επεισόδια σε διπλοκλειδωμένο σεντούκι  ;D

 

Ποιόν ίδιο σεναριογράφο, τον ίδιο τον Seinfeld ή τον Larry David?

 

θα το ψάξω το συντομώτερο, ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διάβασα το θέμα κάτι μέρες τώρα για να μη μου χαλάσει κανείς το τέλος χαχαχαχ!

 

Πέραν της πλάκας νομίζω όλοι θυμάστε πως ουσιαστικά ήταν να τραβήξει λιγότερες σεζόν αλλά δεδομένης της επιτυχίας τους πήραν σύνολο 6. Η σειρά τραβήχτηκε τραγικά απ' τα μαλλιά από την 3η σεζόν κιόλας. Εγώ το έβλέπα με όλο και λιγότερο ενδιαφέρον. Να φανταστείτε εάν δεν ανοίγατε αυτό το θέμα εδώ τα τελευταία 5 επεισόδια που τα είδα σε 3 μέρες δε θα τα είχα δει... τα είχα ξεχάσει :D

 

Οπότε όχι το φινάλε δε με χάλασε περισσότερο από την εξέλιξη της σειράς τις τελευταίες 3 σεζόν... Ερώτημα ο Michael που πήγε ρε παιδιά;

 

Είχα λιώσει στα γέλια πάνω που τελείωσε η 5η σεζόν μόλις είδα αυτή την εικόνα :D

weekendatlockes.jpg

 

Κατά τ' άλλα έχω κόψει τις σειρές, για κάποιο καιρό βαριέμαι να μπλέξω πάλι. Από αυτές που αναφέρθηκαν εδώ μέσα, το Californication άντεξα και το είδα για 5 επεισόδια, το Supernatural είναι μούφα. Δεν έχω δει Dexter αλλά μου το έχουν προτείνει 2 3.

 

Νομιζα οτι απαγορευονται οι συζητήσεις για πειρατικό υλικο στο νοιζ ;D

 

Πάντως αυτή είναι η ατάκα όλου του θέματος.

 

Επίσης τι βλακείες και με τον Jacob και τον αδερφό του... Θα πρεπε κάποιος να πάει να του πει,

 

"Listen, women offering wine near leakes does not make you some ruler of supreme authority"

 

Επίσης μόλις θυμήθηκα ότι έλειπε και ο Mr. Eko... Τι ρατσισμός είναι αυτός.

 

Κρίμα κρίμα οι πρώτες 2 σεζόν τα σπάγανε όλα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Το τελος του 6ου κυκλου ηταν μια χαρα κ δεν με απογοητευσε καθολου μα καθολου..

οι σεναριογραφοι μια χαρα εκαναν την δουλεια τους..δεν χρειαστηκε να απαντηθει κατι παραπανω πιστευω..καταλαβαμε οτι επρεπε να καταλαβουμε απ τον τελευταιο κυκλο...

ας ελπισουμε να ξαναβγει μια σειρα το ιδιο καλη οπως το λοστ για να εχουμε να βλεπουμε κ κατι ενδιαφερον....αλλιωωωως να βγει season 7...οι λοστοφανατικοι το απαιτουν  ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου