Προς το περιεχόμενο

Τραπεζα Κυπρου-Pay pal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια!εχω κάρτα visa κύπρου κ θέλω να μεταφέρω λεφτά στο pay pal..κανώ κανονικά τα βήματα όμως η κάρτα κύπρου δεν έχει καμιά επιλογή για να στείλω λεφτά στην pay pal..παίρνω τηλ στα κεντρικά τησ κύπρου κ μ λένε οτι η κάρτα δεν συνεργάζεται με την pay pal...μήπβσ ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω..ώστε να μεταφερθούν στη Ppay pal λεφτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην paypal δηλώνεις ή κάρτα ή τραπεζικό λογαριασμό.

 

Αν η κάρτα δεν συνεργάζεται με Paypal τότε βγάλε μια άλλη.

Εγώ έχω prepaid από Εurobank. :)

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με eurobank εισαι κομπλέ για αγορές?

 

ναι γεμίζει μέχρι 1.000 € και είναι η ασφαλέστερη (prepaid=προπληρωμένη και να σε κλέψουν δεν σε χρεώνουν παραπάνω όπως οι πιστωτικές ;))

 

όχι πως πρόκειται να σε κλέψουν απλά λέω χεχε

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια!εχω κάρτα visa κύπρου κ θέλω να μεταφέρω λεφτά στο pay pal..κανώ κανονικά τα βήματα όμως η κάρτα κύπρου δεν έχει καμιά επιλογή για να στείλω λεφτά στην pay pal..παίρνω τηλ στα κεντρικά τησ κύπρου κ μ λένε οτι η κάρτα δεν συνεργάζεται με την pay pal...μήπβσ ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω..ώστε να μεταφερθούν στη Ppay pal λεφτά?

 

Αγαπητε φιλε εγγραφη στο paypal εχεις κανει?

Αν δεν εχεις κανει εγγραφη τοτε με καμια πιστωτικη δεν μπορεις να μεταφερεις χρηματα διοτι χρειαζετε ηλεκτρονικη ταυτοποιηση-κανε λοιπον την εγγραφη σου δηλωσε την καρτα που εχεις σκοπο να χρησιμοποιησης και το security code και τοτε θα λειτουργει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έχω prepaid από την Κύπρου,και πιστεύω η συγκεκριμένη τράπεζα είναι χρόνια μπροστά από τις άλλες σε τέτοια θέματα,και την έχω βάλει κανονικά στο paypal, πάνε βγάλε μια prepaid και θα με θυμηθείς.

 

Φίλε xrisosmike21 πόση προμήθεια κρατάει η τράπεζα όταν κάνεις κατάθεση στην prepaid?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα εαν εχεις βρει ενα αντικειμενο να αγορασεις και θες να πληρωσεις μεσω paypal τα πραγματα ειναι απλα.

 

1.προυποθετει να εχεις μια καρτα prepaid.η δικια σου τις κυπρου κανει μια χαρα εφοσον εχω και εγω την ιδια και εχω αγορασει παμπολες φορες μεσω paypal.

 

2. προϋποθέτει επισης να δημιουργησεις εναν λογαριασμο στο paypal οπου εκει σε εκεινoν τον λογαριασμο θα δηλωσεις την καρτα σου και θα εχεις βαλει και καποιο προσωπικο σου κωδικο και username, και εφοσον εχει γινει αυτο καθε φορα που θα κανεις μια αγορα και στο τελος τις πληρωμης πατησεις το εικονιδιο paypal για να πληρωσεις μεσο paypal θα σου ζητηση τον πρωσωπικο κωδικο σου και το username που σου ανεφερα παραπανω (δηλαδη στην ουσια σου ζηταει την αδεια σου να μπει στον λογαριασμο σου στην τραπεζα κυπρου και να παρει το ποσο που απαιτείται για την πληρωμη).

 

αυτο που εγρραψες στο πρωτο ποστ σου δεν πρεπει να ισχυει.το paypal δεν ειναι τραπεζα με αυτην την εννοια της κυπρου κτλ. οπου θα πας και θα κανεις καταθεση ενα οποιοδηποτε ποσο και θα το χρησημοποιησεις οποια στιγμη θελεις εσυ.

φαντασου οτι ειναι σαν μια εικονικη τραπεζα η οποια μετα απο δικη σου παντα εντολη εχει προσβαση στον τραπεζικο σου λογαριασμο και μπορει να σου παρει τα χρηματα που θες και να τα παραδωσει σε αυτον που αγορασες το προιον, μετα απο αρκετες ημερες εξασφαλιζοντας εσενα που κανεις την αγορα αν γινει καποια στραβη και δεν λαβεις για παραδειγμα ποτε το πακετο σου, ή οτιδηποτε αλλο στραβο συμβει,να μπορεσεις να κανεις ενσταση στο paypal και να σου επιστραφουν πισω τα λεφτα στο λογαριασμο σου εδω στην ελλλαδα πρωτου τα παρει ο πωλητης που σου πουλησε εσενα, και μετα πιαστο αυγο και κουρευτο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου