Προς το περιεχόμενο

πώς αρνούμαστε ευγενικά μια συνεργασία;


santso 4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Παιρνω προχθες απο αγγελια ενα κιθαριστα που τραγουδαει - λεει  ::) - για ενδεχομενη επαγγελματικη συνεργασια.... ρεπερτοριο εντεχνο κυριως αλλα και κανα ψιλολαικο συμπληρωματικα. Πρωτα βεβαια τον ρωτησα στο τηλεφωνο αν εχει καμμια δουλεια υπ όψην του, γιατι αυτο μ΄ενδιαφερει και δεν το βλεπω ερασιτεχνικα.Μου λεει "ας συντονιστουμε και κατι εχω στο νου. Θελω ενα ατομο με σοβαροτητα". Οκ....

 

  Να αναφερω οτι διδασκω και παιζω κιθαρα επαγγελματικα, και στο τραγουδι ειμαι σε ενα αρκετα καλο επιπεδο. Γενικα εχω παιξει αρκετα χρονια σε μαγαζια διαφορων ειδων,οχι τιποτα μεγαλες πιστες αλλα την εμπειρια μου την εχω. Και λογικο ειναι να εχω και καποιες απαιτησεις.

 

   Συναντιομαστε λοιπον....και δε μου γεμιζει το ματι...και να λεω στον εαυτο μου" μη βιαζεσαι, κατσε να δουμε".... Και βγαζουμε τα οργανα. Παιζει λιγο σκετη κιθαρα στην αρχη, οχι σπουδαια αλλα ουτε κι ασχημα. Συμπαθητικα. Με μια κιθαρα των 100 ευρω οπως μου ειπε ο ιδιος. (Νταξει, αυτη εχει θα μου πεις αλλα που πας στον πολεμο με το...τοξο?)

 

   Κι αρχιζει το τραγουδι.... Και ψαχνω να βρω απο που να φυγω... Αλλα πως να του πεις την αληθεια του αλλονου? Οτι ΔΕΝ το'χει?  :: :P :P  Περι ορεξεως θα μου πειτε, αλλα καπου υπαρχουν και καποια ορια. Φαλτσος δεν ητανε αλλα αμα ο αλλος αντι να τραγουδαει γκαριζει τι να το κανεις?  και κυριως, ΠΩΣ του λες οτι ΔΕΝ μπορεις να συνεργαστεις μαζι του?  Χωρις να τον προσβαλλεις ομως απ΄την αλλη!

 

  Το θεμα βεβαια θελει λεπτοτητα, γιατι αμα ο αλλος ειναι αρχαριος στο οργανο συνηθως το ξερει κι ο ιδιος. Αν ομως μιλαμε για τραγουδι, αλλαζει το πραμα. Γενικα ειναι μια πονεμενη ιστορια με ατομα που νομιζουν οτι.... μπορουν να τραγουδησουν ενω ειναι αντελως απαιδευτοι στο αθλημα και δεν το ξερουν.  Και δεν ειναι η πρωτη φορα που μου τυχαινει! Κι ο αλλος να....ψηνεται για συνεργασια!!  ;D ;D  Πως τις χειριζονται αυτες τις καταστασεις? Γιατι δε γουσταρω να μιλαω προσβλητικα, αλλα κι απ΄την αλλη ουτε χρονο εχω για χασιμο ουτε λεφτα για πεταμα για βενζινες και μοναδες στα κινητα!

 

 

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατι δεν κανεις το αλλο?

Αρχιζεις να του λες περι πεταλουδων στο Πεκινο και καταιγιδων στη Νεα Υορκη και κερδισμενων λοττο που ποτε δεν παιχτηκαν επισημα και αν παιζονταν δεν θα κερδιζαν και αλλων γενικων χαοτικων θεωριων. ;D ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

    Τι να κανω? πρεπει κι εγω να πω καπου τον πονο μου.... ;)

Πάντως, προσωπικά με εκνευρίζει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ το να μην επικοινωνεί ο άλλος και εγώ να περιμένω. Και μιλάω για άκρως επαγγελματικό επίπεδο. Να μη μου λέει "ΟΧΙ" που στο κάτω κάτω λογικό είναι, αλλά να πρέπει να το φανταστώ μόνος μου με κάποιο μαγικό τρόπο...

 

Πες του την αλήθεια, ότι δε νομίζεις ότι μπορείτε να παίξετε μαζί, χωρίς πολλά πολλά. Αυτό είναι το "σωστό". Αλλιώς κάνε την με ελαφρά πηδηματάκια και μην απαντάς στις κλείσεις του. Κάποια στιγμή θα το πιάσει...

 

Και βέβαια ΠΡΙΝ πας σε ραντεβού να ξέρεις κάποια πράγματα για τον άλλον, εεε; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του την αλήθεια, ότι δε νομίζεις ότι μπορείτε να παίξετε μαζί, χωρίς πολλά πολλά. Αυτό είναι το "σωστό". Αλλιώς κάνε την με ελαφρά πηδηματάκια και μην απαντάς στις κλείσεις του. Κάποια στιγμή θα το πιάσει...

Noμιζω οτι το καλυτερο ειναι το πρωτο δηλ να πεις την αληθεια.Επειδη ομως ξερω οτι

ειναι δυσκολο και ισως δε θελεις να φανεις αγενης πες οτι δεν ταιριαζει το παιξιμο και οι φωνες σας.Καλυτερο απ το να μη δινεις σημεια ζωης γιατι ο κοσμος ειναι μικρος και

μπορει να σε πετυχει να παιζεις καπου(προσωπικη εμπειρια)και τοτε θα νιωσεις πιο

αμηχανα.Δικαιολογια μεν αλλα........

Απ οτι ακουω εξαλλου δεν ταιριαζει το παιξιμο σας. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του την αλήθεια, ότι δε νομίζεις ότι μπορείτε να παίξετε μαζί, χωρίς πολλά πολλά. Αυτό είναι το "σωστό".

+ 1000

Οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλους.

Στην τελικη δεν ειναι και δεδομενο απο καπου οτι ησαστε υποχρεωμενοι να συνεργαστητε.

Πες του οτι δεν μπορειτε να συνεργαστητε και οτι τον ευχαριστεις για τον χρονο που διεθεσε κλπ. και ολα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου