Προς το περιεχόμενο

πώς αρνούμαστε ευγενικά μια συνεργασία;


santso 4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eισαι σε αρκετα δυσκολη θεση...το ειχα περασει κι εγω παλιοτερα,αλλα ευτυχως ειχα τον μπασιστα να ειναι παντα "o κακος" της υποθεσης και μας εβγαζε απο το πως του το λεμε τωρα διλημμα που προεκυπτε ανα καιρους.Παντως μια ωραια και κατανοητη ατακα ειναι το

δεν ταιριαζεις μαζι μου/μας η δεν ψαχνω κατι σε αυτο το στυλ παιξιματος-τραγουδιου.Ετσι του λες "αντε γεια" χωρις να καταλαβει οτι τον θεωρεις κουλο αφωνο κτλ.Απο την αλλη μιας και εισαι καθηγητης,ισως να μπορουσες να το ψιλοεκμεταλευτεις κι ολας προσφεροντας να του μεταδωσεις την παραπανω πειρα σου στο χωρο.

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πως τις χειριζονται αυτες τις καταστασεις? Γιατι δε γουσταρω να μιλαω προσβλητικα, αλλα κι απ΄την αλλη ουτε χρονο εχω για χασιμο ουτε λεφτα για πεταμα για βενζινες και μοναδες στα κινητα!

 

Ταπεινή μου άποψη τη χειρίζεσαι με ειλικρίνεια.

 

PRO: "Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και τον κόπο σου, αλλά δε μου κάνεις"

 

AMATEUR: "Γιατί ρε μαν τί δε σαρεσε?"

 

PRO: "Κοίτα...δε θέλω να το πάρεις προσωπικά αλλά θα είμαι ειλικρινής και ευθύς μαζί σου. Δεν είσαι κιθαριστικά σε επίπεδο που θέλω εγώ και η φωνή σου δεν είναι καλή. Αν θες να κάνεις ενα σχημα ερασιτεχνικά κάνε ότι νομίζεις αλλά δεν είσαι σε επίπεδο για επαγγελματική συνεργασία γιατί απλά δεν είσαι επαγγελματίας, χωρίς να σημαίνει κάτι κακό"

 

Η ειλικρίνια λείπει, και λείπει πολύ. Ανταυτού έχουμε τις διπλωματικές απαντήσεις οι οποίες πιστευω ότι δεν εχουν κανενα αποτέλεσμα.

 

Αν πεις με τακτ στον αλλον ή έστω να του περάσεις το ότι "ρε μαν...δε τοχεις, θες δουλεια" αυτό στον ανθρωπο που θέλει να ασχοληθει θα του βγει σε καλό εαν το πάρει καλα.

 

Να σας πω και ένα δικό μου παραδειγμα...Πρόσφατα μπηκα σε μια μπάντα τους Steamroller Assault, γενικά παίζουμε Μοτορχεντίλες δικό μας υλικό η μπάντα είναι ήδη με 2 δίσκους στο ενεργητικό της.

 

Ο μπασίστας με τέντωσε από τις πρώτες πρόβες, και δε μου το είπε, μου το εδειξε και με ασχημο τρόπο. Το μόνο που μου είπε ήταν...ΜΕΤΡΟΝΟΜΟΣ ΜΕΓΑΛΕ...αλλα το υφος ήταν εριστικό.

 

Ρε μαγκες εγω επειδη αυτη τη μπάντα τη γουσταρω είπα από μέσα μου ότι το παιδι εχει δικιο ασχετα με τον τρόπο που ελεγε το παραπονο του...σιγα μη κάτσω να σκάσω...σε κάθε πρόβα λοιπόν μετρονόμο, μετά από 2 πρόβες ηταν με το χαμογελο κολλημενο σαν τον τζόκερ.

 

Στο στουντιο που παίζουμε ήταν κάτι τυπάκια που νομίζαν ότι παίζαν αλλά παπάρια, μας βαλαν ενα demo rip off απότι ναναι και ήταν κ ευχαριστημένοι και θελαν να κανουν κ τα κονε τους να κανουν support σε μεγαλες μπαντες...

 

Εκει ρε παιδιά ο άλλος θελει ΠΡΟΣΓΕΙΩΜΑ

 

πχ Ρε παιδιά, αφού ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΕ...δεν είναι καλό το υλικό, θέλετε δουλειά πολύ...

ή το άλλο το καλό....ακους κατι τυμπανα τυφλα να εχει ο lombardo programming φυσικά και σου λένε ότι είναι ηχογραφημένα και μετά midi κτλ κτλ λες και είμαστε βλάκες. Πας μετα βλέπεις κ τη μπαντα live και κλαις απτα γελια και κλαις και για τα 6-7 ευρω που εδωσες για το live.

 

ΠΡΟΣΓΕΙΩΜΑ!!!

 

Ειλικρίνεια και αλήθεια παιδιά, ακόμα και ας πονάει μερικές φορες....

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα ρε μαν πες του απλως οτι δεν ενδιαφερεσαι και τελειωσε η υποθεση . αν θες να του σπασεις και το τσαμπουκα του λες και ενα "τι μλκιες ειναι αυτα που παιζεις ρε ξεφτιλα" του δινεις κι ενα χαστουκι και φευγεις κυριος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου