Προς το περιεχόμενο

Epiphone Les Paul Nightfall ή Fender Classic Series 70 Strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ Η ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ

 

EPIPHONE LES PAUL NIGHTFALL

http://www.chorder.com/electric-guitars/Epiphone/Les+Paul+Nightfall+2087/

(ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΗ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ 550 EUROS APO THOMANN)

 

ME THN

Fender Classic Series 70 Strat MN NT(MEXICO)

http://www.thomann.de/gr/fender_70_classic_strat_mn_nt.htm

 

AΣ ΜΗΝ ΑΠΟΝΤΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ "ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙΣ" ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΠΟΙΑ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ.

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AΣ ΜΗΝ ΑΠΟΝΤΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ "ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙΣ"

ειναι αναποφευκτο το ερωτημα αυτο για να σου απαντηση καποιος ,για τοσο διαφορετικες κιθαρες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις θεσει 2 ερωτηματα:

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ Η ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ

και

ΠΟΙΑ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ

 

Και εγω με τη σειρα μου ρωταω (ευλογα)

 

Συμφερουσα ως προς τι? Καλυτερη μεταπωλητικη αξια? Αυτο ειναι το μονο που μου ερχεται στο μυαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fantazomai san metapwlhtikh axia den yparxei sygrish.(yper ths fender) isws to erwthma mou htan lathos ex arxhs.opote tha to thesw alliws.poia thewreite pio "value for money" symfwna me ta specs pou ferei h kathe mia kai pou pistevete oti yperexei  h mia enanti ths allhs.poia ta adynama k poia ta dynata tous shmeia.elpizw twra na egina pio safhs.

 

eyxaristw.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Fender στο value for money σιγουρα ,ενας απο τους λογους ειναι και αυτος που καταλαβενεις ο ιδιος (για μεταπωληση).δυνατο σημειο της fender σε σχεση με την epi θα ελεγα και την ποιοτητα κατασκευης.για τα λεφτα της η epi. θα βρεις και καλυτερες σε les paul στυλ.για την fender στα λεφτα αυτα δυσκολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα...Ως κατοχος της Les Paul θα σου ελεγα να ψαχτεις λιγο με το θεμα του coil splitting... Εγω τουλαχιστον με το ριγκ μου αντε βγαζω ηχους απο Blackmore, Clapton και τετοια... Οποτε θα σου ελεγα καλυτερα ψαξε στο θεμα ενισχυτης...

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η δικιά σου είναι η Epiphone, τότε η ανταλλαγή είναι nobrainer, τρέχα πρωτού το μετανιώσει το κορόιδο που βρήκες.

 

Αν η δικιά σου είναι η Fender, μην κάνεις καμιά μ*λ*κία και τη δώσεις....

 

Μοναδική εξαίρεση: Να παίζεις βλακμέταλ  ;D που και πάλι ψιλομούφα είναι η epiphone, αλλά λέμε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η δικιά σου είναι η Epiphone, τότε η ανταλλαγή είναι nobrainer, τρέχα πρωτού το μετανιώσει το κορόιδο που βρήκες.

 

Αν η δικιά σου είναι η Fender, μην κάνεις καμιά μ*λ*κία και τη δώσεις....

 

Μοναδική εξαίρεση: Να παίζεις βλακμέταλ  ;D που και πάλι ψιλομούφα είναι η epiphone, αλλά λέμε τώρα...

Φιλε...Εχει παιξει με Nightfall? Για να σχολιαζεις ετσι μαλλον οχι...Πιστευω πως ειναι απο τα πιο τιμια οργανα της επιφον μαζι με την παλια που εβγαζε του Slash του Bonamassa τις Prophechy και τις Custommm

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου