Προς το περιεχόμενο

πώς αρνούμαστε ευγενικά μια συνεργασία;


santso 4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Παιδια παρτε τον.Ειναι καλός.Και καλο παιδι.Λεει και  ...μισγιου.

Τραγουδαει και βουλγαρικα τωρα τελευταια. ;D

 

Λες ε; Ε, αφού είναι recommended να τον πάρουμε τότε  ;D ;D ;D

 

Αυτό με τον Korgious είναι λίγο... inside joke, αλλά περισσότερα θα σου πω από κοντά, όταν μας τιμήσεις με την παρουσία σου εδώ εις τα θερμά νότια κλίματα  ;) ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κοίτα, πιστεύω ότι είσαι καλός. Πολύ καλός.

Το πρόβλημα όμως είναι με μένα. Δε νομίζω ότι σου αξίζω.

Πιστεύω ότι χρειάζεσαι περισσότερο χώρο, περισσότερο ελεύθερο χρόνο για να δείξεις τι μουσικός πραγματικά είσαι.

Ίσως, κάτι που πιστεύω ότι το αξίζεις εξάλλου, να βλέπαμε και άλλους μουσικούς.

Ας εξετάσουμε δοκιμαστικά το ενδεχόμενο να απομακρυνθούμε για λίγο ο ένας από τον άλλο για ένα μικρό διάστημα για να δοκιμάσουμε τις δυνάμεις μας.

Πάμε για αρχή κυλιόμενες 15ετίες και το ξαναβλέπουμε, ε;

Καληνύχτα κι ας τη πένα μου κάτω φίλος..............

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, πιστεύω ότι είσαι καλός. Πολύ καλός.

Το πρόβλημα όμως είναι με μένα. Δε νομίζω ότι σου αξίζω.

Πιστεύω ότι χρειάζεσαι περισσότερο χώρο, περισσότερο ελεύθερο χρόνο για να δείξεις τι μουσικός πραγματικά είσαι.

Ίσως, κάτι που πιστεύω ότι το αξίζεις εξάλλου, να βλέπαμε και άλλους μουσικούς.

Ας εξετάσουμε δοκιμαστικά το ενδεχόμενο να απομακρυνθούμε για λίγο ο ένας από τον άλλο για ένα μικρό διάστημα για να δοκιμάσουμε τις δυνάμεις μας.

Πάμε για αρχή κυλιόμενες 15ετίες και το ξαναβλέπουμε, ε;

Καληνύχτα κι ας τη πένα μου κάτω φίλος..............

ή το συνηθες...

 

''Κοιτα εισαι πολυ καλο παιδι....αλλα θελω να μεινω λιγο μονος μου αυτον τον καιρο να σκεφτω....'' Μου το εχουν πει πολλες γκομενες αυτο και πραγματικα παντα σκεφτομουν ''Τι σκ@τ@ σκεφτονται 6 χρονια απο τοτε και δεν με εχουν παρει ακομα τηλεφωνο?''

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή το συνηθες...

 

''Κοιτα εισαι πολυ καλο παιδι....αλλα θελω να μεινω λιγο μονος μου αυτον τον καιρο να σκεφτω....'' Μου το εχουν πει πολλες γκομενες αυτο και πραγματικα παντα σκεφτομουν ''Τι σκ@τ@ σκεφτονται 6 χρονια απο τοτε και δεν με εχουν παρει ακομα τηλεφωνο?''

Δεν φταίνε αυτές. Τα τηλέφωνα φταίνε.

Τα παράπονά σου στον ΟΤΕ.  ;D

 

......another inside joke

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή το συνηθες...

 

''Κοιτα εισαι πολυ καλο παιδι....αλλα θελω να μεινω λιγο μονος μου αυτον τον καιρο να σκεφτω....'' Μου το εχουν πει πολλες γκομενες αυτο και πραγματικα παντα σκεφτομουν ''Τι σκ@τ@ σκεφτονται 6 χρονια απο τοτε και δεν με εχουν παρει ακομα τηλεφωνο?''

 

 

Καλα δεν εβαλες το μυαλο σου να δουλεψει? Τι μας μαθαν στο σχολειο? Εις ατοπο επαγωγη.

Λοιπον εχουμε κ λεμε.

Σου λεει. Θελω να μεινω μονη να σκεφτω. Ωραια. Λεξεις κλειδια "μονη", "σκεφτω"

Μονη= γενος θυληκο

Πως γινεται μια γυναικα να σκεφτει? Ατοπο....

Με λιγα λογια σου ειπε ψεματα  ;D ;D ;D

Αλλα κατι μ λεει οτι το ηξερες κ πριν την αναλυση μου  ;D ;D

 

Εγω παντως στο θεμα θα εκανα το εξης... Οπως θα επαιζε θα του ελεγα κατσε να πιασω κ εγω την κιθαρα... Κουρδισμα κατευθειαν ολες τις χορδες + - μισο ημιτονιο οπως ναναι... Ν παιζεις δηλαδη κ να θες να κοψεις τα αυτια σου με σιδεροπριονο κ να τα ταισεις στη γατα...

Κ ξεκινας να τον συνοδευεις... Κ στην συνεχεια μπαινεις κ εσυ τραγουδιστα με αυτον τον τροπο

Ιδιαιτερη δε προσοχη θα δωσεις στο βλεμα κ στην εκφραση!!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tου λες οτι εσυ με οποιον συνεργαζεσαι συναπτεις παραλληλα και ερωτικη σχεση μαζι του για να γινει πετυχημενη η συνεργασια και του κλεινεις πονηρα το ματι . ;D.Αμα χρειαστει του φερνεις παραδειγματα οπως (ΒΙΣΣΗ -ΚΑΡΒΕΛΑΣ,ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ-ΕΥΡΥΔΙΚΗ κλπ)

 

Τα υπολοιπα αστα επανω του.....μετα θα γραψει αυτος τοπικ στο νοιζ για τον ιδιο ακριβως λογο. ;)

 

p.s χωρις παρεξηγηση και δεν υποννοω κατι ασχημο για εσενα εννοειται .Εγινε σχολιο      καθαρα για ψυχαγωγικους λογους

και αμα του καλαρεσει ? :D :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000 στο "δεν ψαχνω συνεργατες σε αγγελίες" του freerock. Απαραβατος κανονας κατε με.

 

Οχι μονο γιατι θα σου τυχει αυτο που λεει ο OP αλλά αν θελεις να εισαι συγκεκριμενος και να απαιτεις σοβαροτητα (μεσω αγγελιας) πεφτεις σε αλλο γαματο ατοπημα του στυλ "ζητουνται ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ μουσικοι για συσταση μπαντας" ;D (ισως καποιοι παλιοι να θυμουνται μια τετοια αγγελια που κυκλοφορησε πριν μερικα χρονια).

 

Aν για καποιο λογο αναγκαστεις να ασχοληθεις με αγγελιες και auditions, μαλλον ειναι εξισου αναγκαιο να εισαι τυπικοτατος ΣΑΝ επαγγελματιας (εγω δεν μπορω να το κανω). Στο τυπικο του ρόλου σου συμπεριλαμβανεται να πεις μια πιπα στον αλλον που δεν ακουγεται σαν πιπα και δεν τον κανει να αισθανεται αταλαντος.

 

personal info : καποτε ειχα παει να με δει ενας τυπος και αφου παιξαμε λιγο με ειχε βρει πολυ ωδειακο. Εμενα ωδειακο. Εμενα. Που μπορω να δημιουργησω ψυχικα τραυματα σε σκυλο. Ωδειακο.

 

Αλλα θεματα ενδιαφεροντος : εχει πλακα οτι μετα τα δημοφιλη reality η κρίση ενός μουσικου για τον άλλον είναι ασχετη του υποβάθρου (εκατερωθεν), αλλα "απαιτείται" η χρήση μισο-τεχινκων όρων (τα "πατήματα", το στονάρισμα, το "μεταλλο" κλπ). Ω τεμπερα, ω μορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

η καλυτερη λυση πιστευω και εγω με την σειρα μου ειναι η αληθεια αλλα επειδη ποναει συνοδεψε την με ενα ΕΚΜΕΚ :D :D

 

Γλυκαίνει και δεν παχαίνει (ειδικά αν το φάει στα μούτρα!  ;D ;D ;D)

 

Δύσκολη φάση πάντως να θέλεις να ξεφύγεις από μια τέτοια φάση και να πρέπει να το κάνεις με τακτ. Από τη δική μου εμπειρία πάνω σε εντεχνοειδή ντουέτα ,καλύτερα να εξηγηθείς από την αρχή ότι 'Δεν ταιριάζουν οι φωνές μας κλπ δεν έχουμε το ίδιο στυλ κτλ ' παρά να αναγκαστείς να παίξεις και μαζί καμιά φορά και να σου γίνει το παίξιμο βραχνάς....

τελικά τι έκανες Σαντσο4??

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Τελικα του το΄ριξα οτι δεν μπορει να με ακολουθησει οσον αφορα το.... κιθαριστικο μερος και ξεμπερδεψα!  ;D ;D ;D

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλή λύση πάντως θα ήταν να αρχίσουν να τρέμουν τα χέρια σου σιγά σιγά στην πρόβα.

"Σου βρίσκεται κανένα μπουκάλι ουϊσκυ φίλος, γιατί με πιάνει πάλι το στερητικό μου. Κι έχω πιεί μόνο ένα μπουκάλι ούζο το πρωί". "

Όταν πιείς κανένα ποτηράκι.....

Αν δεν πιώ δεν μπορρρρρώ χικ ναααα παίξωωω χικ, καθόοοολου χικ.".

Πλάκα πλάκα πάντως υπάρχει μια ιστορία για τον Bill Evans (τον πιανίστα της jazz).

Το 1958 είχε πάει για audition στην μπάντα του Miles (Davis). Όλοι πάθανε πλάκα με το παίξιμό του και ο Miles του λέει: "Προσλαμβάνεσαι αλλά..πρέπει νά καθήσεις να σε γ@@@ουμε όλοι πρώτα. Εμείς οι έγχρωμοι το έχουμε αυτό σαν συνήθεια (ο Bill Evans ήταν ο μοναδικός λευκός σ' αυτό το σχήμα). Όποιος νέος έρχεται, πρέπει να τον..... πρώτα, και μετά γίνεται μέλος της μπάντας".

Ο Bill Evans είπε ότι δεν θα μπορούσε να δεχθεί (παρ' όλη την λαχτάρα του να παίξει με τον Miles) και ήδη έφευγε μέχρι να του πουν ότι ο Miles του έκανε πλάκα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου