Προς το περιεχόμενο

λίγη βοήθεια για αγορά μπράτσου strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι σε αναζήτηση maple μπράτσου για μια στρατοκάστερ (τράκακάστερ στην πραγματικότητα, μιάς και είναι parts απο εδώ και απο εκεί). To σώμα είναι απο μια affiinity squier HSS και αυτή την στιγμή έχει επάνω της ένα rosewood μανίκι (προσωπικά προτιμώ τα maple), αγνωστου πατρός (δανεικό και αγύριστο, τράκα απο φίλο  ;D  ;D). Δεν είναι το χάλι του, αλλα είμαι για να βάζω άλλο πάνω (εχει και την πλάκα του το όλο εγχείρημα, και είναι άκρως ενδιαφέρον για εμενα να την στήσω όλη την κιθάρα, μιας και δεν έχω ασχοληθεί ποτε στο παρελθόν...). Θέλω αν μου πείτε αν ξέρει κανείς κάνα σάιτ-λίνκ απο Ευρώπη για αγορά μπράτσου είτε καινούριο είτε μεταχειρισμένου (δεν θέλω να μπλέξω με Αμερικές....). Αν παίζουν γενικότερα πέρα απο το e-bay μεταχειρισμένα σε μαγαζιά? Οτι πρόταση δεκτή.

 

Υ.Γ. είμαι για να δίνω κανα 150 Ευρώ μάξιμουμ. (κάπως έτσι το υπολογίζω). Νομίζω ότι όλο και κάτι θα παίζει....

 

Ευχαριστώ  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Υ.Γ. είμαι για να δίνω κανα 150 Ευρώ μάξιμουμ. (κάπως έτσι το υπολογίζω). Νομίζω ότι όλο και κάτι θα παίζει....

 

Ευχαριστώ  :)

 

Πολλά λές

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-STRATOCASTER-STRAT-MAPLE-MAPLE-GUITAR-NECK-STD-B5-/170486689738?cmd=ViewItem&pt=UK_Guitar_Accessories&hash=item27b1cc6fca

Και δεκάδες άλλα ...

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=strat+neck+maple&_sacat=0&_odkw=strat+neck&_osacat=0&bkBtn=&_trksid=p3286.m270.l1313

 

Ο Ιμπέης είναι φίλος σου  ;)

Και καλή επιτυχία....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxxa!!!! τι λές τώρα !!!! τέτοιες τιμές δεν τις περίμενα.... χιλια θενκς  ;D ;D Και σκουπόξυλο να καταλήξει αξίζει να δοκιμάσω όντως....

 

Εχει ψωνίσει κανείς απο εκεί? Φαντάζομαι θα είναι συνεπείς σε αποστολές.... απλά σαν κουβέντα....

 

Σίγουρα πάντως θα χτυπήσω ένα  ;D

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ιμπέης είναι φίλος σου  ;)

...αυτό είναι δικό μου...αλλά δεν πειράζει, μπορείς να το χρησιμοποιείς, δεν είμαι εγώ σαν την Εύη... ;D

 

εννοώ για το κατάστημα http://www.secoguitars.co.uk/ αν έχει ψωνίσει κανείς σας...

Και να μην το έχουμε χρησιμοποιήσει, αφού έχει Paypal δεν έχεις κανένα φόβο

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ σας ευχαριστώ και τους δύο. Ισως αμα τελειώσει το τέρας μου να το ανεβάσω και σε φωτό γιατί εχει παίξει πολύ πειραματισμός (δουλειά δεν είχε ο διάολος...  ;D) ιδίως με το βάψιμο-ξύσιμο (σηκώνει πολλά σχόλια  ;D)

 

Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Βρετανικό και Γερμανικό ebay δεν έχω δεί μεσαίας τιμής. Υπάρχουν τα πολύ φτηνά,

όπως αυτά που παρέθεσε ο Κώστας, τα οποία πιθανόν να είναι κατώτερα απο αυτό που

ήδη έχεις. Τα mighty mite ίσως είναι καλή λύση, έχουν και κάποια ποικιλία σε πάχος,

radius, αριθμό και μέγεθος τάστων αλλά μόνο απο Αμερική. Με αποστολή και 25%

δασμούς θα σου κοστίσουν 130-140 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως αμα τελειώσει το τέρας μου να το ανεβάσω και σε φωτό γιατί εχει παίξει πολύ πειραματισμός (δουλειά δεν είχε ο διάολος...  ;D) ιδίως με το βάψιμο-ξύσιμο (σηκώνει πολλά σχόλια  ;D)

Άμα έχει τελειώσει, θα είναι πολύ αργά για να σου πούμε οτιδήποτε για το βάψιμο-ξύσιμο...δεν ρωτάς τον Μπίχλα που έχει κάτι (καλό) στα σκαριά?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Βρετανικό και Γερμανικό ebay δεν έχω δεί μεσαίας τιμής. Υπάρχουν τα πολύ φτηνά,

όπως αυτά που παρέθεσε ο Κώστας, τα οποία πιθανόν να είναι κατώτερα απο αυτό που

ήδη έχεις. Τα mighty mite ίσως είναι καλή λύση, έχουν και κάποια ποικιλία σε πάχος,

radius, αριθμό και μέγεθος τάστων αλλά μόνο απο Αμερική. Με αποστολή και 25%

δασμούς θα σου κοστίσουν 130-140 ευρώ.

 

Εχω την φοβία μου με το θέμα συννενόησης και αποστολής απο Αμερική (δικό μου κόλημα είναι βέβαια...). Θα με βόλευε αφάνταστα να το στήσω όπως θέλω το μανίκι (είτε mighty mite, είτε απο κανα Warmoth). Παρόλα αυτά θα ψαχτώ πρώτα απο ευρώπη σε μαγαζιά (θα μιλήσω και μέσω mail εννοείται) και αμα βρώ κάτι έτοιμο να με βολεύει, συμβιβάζομαι....

Ετσι και αλλιώς δεν σκοπεύω να μείνω και μια ζωή με αυτό... πάμε και για άλλα κάποια στιγμή  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα έχει τελειώσει, θα είναι πολύ αργά για να σου πούμε οτιδήποτε για το βάψιμο-ξύσιμο...δεν ρωτάς τον Μπίχλα που έχει κάτι (καλό) στα σκαριά?

 

 

Εχω τελειώσει με αυτό (και εγώ μαζί του  ;D ;D) ...  ;D ;D ;D ;D το θέμα είναι σε ποσους θα αρέσει δεν ξέρω... αν θές σου στέλνω τωρινή φωτό με πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου