Προς το περιεχόμενο

λίγη βοήθεια για αγορά μπράτσου strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ρωτάς τον Μπίχλα που έχει κάτι (καλό) στα σκαριά?

 

Αυτό απέτυχε, έριξα περισσότερο λούστρο στην πίσω πλευρά και έκανε ''φλοιό

πορτοκαλιού'', κρέμασα έναν ανεμιστήρα πάνω απο το σώμα για να το φυσάει

μπας και στεγνώσει πιο γρήγορα ;D, βγήκα έξω, γύρισα και είχε πέσει πάνω στο

σώμα και το έγδαρε. Το έξυσα και το ξαναέβαψα με σκέτο spray, μια χαρά είναι

και έτσι, δεν είμαι για πολλά πολλά απ ότι φαίνεται...

 

το θέμα είναι σε ποσους θα αρέσει δεν ξέρω... αν θές σου στέλνω τωρινή φωτό με πμ

Μην ντρέπεσαι, ανέβασε φωτό εδώ, πιο κιτσαριό απο το δικό μου αποκλείεται να είναι ;D

Κάνω την αρχή, πράσινο μεταλλικό (ναι, πάλι), βαμμένο pickguard και καλά

gold anodized με τσαχπινιά αλά tele thinline στο κέρατο, χειροποίητο ξύλινο

thumbrest. Τι άλλο να ζητήσεις? :D

IMGP0216.thumb.jpg.a9d8b40518ae3d3512b87609354d58fd.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

κρέμασα έναν ανεμιστήρα πάνω απο το σώμα για να το φυσάει

μπας και στεγνώσει πιο γρήγορα ;D, βγήκα έξω, γύρισα και είχε πέσει πάνω στο σώμα και το έγδαρε.

Iδιοφυές...από μέτρηση ΙQ πως πάμε? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oκ λοιπόν.... το σκάφος είχε πολλές στούκες απο πριν, πολλά χτυπήματα και πολλά γδαρσίματα.... είπα να παίξω λίγο λοιπόν. Το πέρασα ένα απαλό χεράκι διαβρωτικό χρώματος !!!!!!!!  ;D ;D και το σκούπισα μετα από λίγο (το είχα κάνει με τον ίδιο τρόπο σε έπιπλο παλιότερα και δεν πειράζει καθόλου το ξύλο, δεν φτάνει κάν μέχρι εκεί, είναι σαν μέλι παχύρευστο). Κανονικά ήθελε και άλλο χέρι, και περισσότερη ώρα, αλλα το πήγαινα λάου-λάου. Μετά μου την πέσανε τα πιτσιρίκια μου για διάφορα (όποιος έχει καταλαβαίνει πόσο αναζητάς τις προσωπικές σου στιγμές).... και παρατησα το εγχειρημα μέχρι να τα ξεμπερδέψω..... επιστρέφοντας στην κιθάρα αργότερα (καμμιά φορά το βλέπεις και απο άλλο μάτι) μου άρεσε η εικόνα της (ταλαιπωρημένη  ;D) όπως ήταν και την κράτησα έτσι..... όταν την βαρεθώ θα την βάψω....

 

 

ΥΓ. Στο τέλος πέρασα και ένα απαλό χέρι σπρεί βερνίκι διάφανο, απλά και μόνο για να μην μου ξεφλουδίζει απο εδώ και απο εκεί (θα είχα πολυ γκρίνια απο την γυναίκα  ;D ;D)

 

Δεκτά όλα τα σχόλια...

Guitar02.thumb.jpg.8f2cdae129cfd3c8582d71f10e62db62.jpg

Guitar04.thumb.jpg.f41d176c8284eaaee41464cd8e8c9310.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο κιτσαριό απο το δικό μου αποκλείεται να είναι ;D

Κάνω την αρχή, πράσινο μεταλλικό (ναι, πάλι), βαμμένο pickguard και καλά

gold anodized με τσαχπινιά αλά tele thinline στο κέρατο, χειροποίητο ξύλινο

thumbrest. Τι άλλο να ζητήσεις? :D

Εγώ προσωπικά, μόνο κιτσαριό δεν το βλέπω.

Θα το πήγαινα βέβαια σε British Racing Green (δεν μ' αρέσουν πολύ τα "αδελφίστικα" - που σαι Τάκη - τα foam  :P) και θα του βαζα ένα off white/cream πέρλα pickguard.

 

Επειδή ΔΕΝ παίζουμε όλοι σαν τον Jamerson (για να μην πώ για την μα@@@κία όταν είναι από κάτω) το ρηξικέλευθο thumbrest σου πρέπει να το πατεντάρεις. Εύγε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα λές? την αδικεί και η φωτό (είναι τραβηγμένη απο κινητό).... σε πολλά σημεία φαίνεται και η πρώτη στρώση (ασημί χρώμα) του βαψίματος... είναι όλα λίγο φεύγα.... αλλα μου κάνει ένα «κλικ» έτσι τελικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως ειναι ετσι η καημενηηηη? :o ? γρηγορα εναν γιατροοοοο... ;D ;D οχι οκ ..εχει φαση..ετσι και αλλιως εγω δεν δικαιουμαι να μιλαω μετα την κλασικακουστικοστρατοτελεκαυσοξυλο που εφτιαξα  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oκ λοιπόν.... το σκάφος είχε πολλές στούκες απο πριν, πολλά χτυπήματα και πολλά γδαρσίματα.... είπα να παίξω λίγο λοιπόν. Το πέρασα ένα απαλό χεράκι διαβρωτικό χρώματος !!!!!!!!  ;D ;D και το σκούπισα μετα από λίγο (το είχα κάνει με τον ίδιο τρόπο σε έπιπλο παλιότερα και δεν πειράζει καθόλου το ξύλο, δεν φτάνει κάν μέχρι εκεί, είναι σαν μέλι παχύρευστο). Κανονικά ήθελε και άλλο χέρι, και περισσότερη ώρα, αλλα το πήγαινα λάου-λάου. Δεκτά όλα τα σχόλια...

Δύναμαι να πω ότι τη γ@#$##ς.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύναμαι να πω ότι τη γ@#$##ς.

Ya think ?  ;D

Πάντως μετα από κάτι χαντάκια, ιρλανδικές βροχές και κάτι τόνους διαβρωτικού ιδρώτα, τα ίδια είχα πάθει και η κιθαρούλα του Ρορυ.  :P

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ya think ?  ;D

Πάντως μετα από κάτι χαντάκια, ιρλανδικές βροχές και κάτι τόνους διαβρωτικού ιδρώτα, τα ίδια είχα πάθει και η κιθαρούλα του Ρορυ.  :P

Μόνο που αυτουνού δεν είχε ένα τόννο πλαστικού χρώματος επάνω. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου