Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για ηχογραφηση και μιξη


lakis1975

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και προτασεις για βελτιωση αν εχετε!!

Ευχαριστω

 

http://www.box.net/shared/r7b84j8dl5

τα τυμπανα ειναι groove agent  ::)

 

 

ΥΓ ειναι ο κορμος απο ενα κομματι που εκανα για να το μελετησει ο μπασιστας πριν ερθει στην προβα

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο μου ακουγεται....δεν νομιζω πως θα πρεπει να πειραξεις κατι.....ισως αν το γρηγορευες 1-2bpm παραπανω να σου καθοταν καλυτερα παικτικα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω longshadow. Η ταχυτητα δεν ειναι στανταρ ακομα.... το ψαχνω. Θα το προτιμουσα λιγο πιο αργο η αληθεια ειναι.

 

Καμια αλλη παρατηρηση ;;

Στις κιθαρες εκτος απο EQ και λιγο βαθος δεν εχω πειραξει κατι αλλο. (λιγο compressor στην ακουστικη μονο) 

Αλλα το σολο ακουγεται σαν κλ*νια.  Αυτο πως θα το βελτιωσω ;;

 

Απαντησεις του στυλ "βαλε κανενα κιθαριστα να το παιξει" ειναι... ευπροσδεκτες και λογικες θα ελεγα.

 

Απλως ρωταω απο αποψη μιξης τι μπορω να φτιαξω, ωστε να μαθαινω και να εχω πιο αξιοπρεπη αποτελεσματα.

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο γρηγορο το ειπα γιατι σε μερικα σημεια εχω την αισθηση οτι το παιξιμο σου δειχνει οτι ηθελες να το τρεξεις αλλα ο ατιμος ο groove agent δεν κουνιεται απο τη θεση του! :)......η παραμορφωση που εχεις στο σολο απο που προερχεται??...ποιο ειναι το setup σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το προσεξα και γω αυτο που λες... ακουγεται οτι βιαζομαι λιγο!!

Η ηλεκτρικη ειναι strat -> BOSS DS-1 -> EQ -> Harley Benton Ga5

Και τα ρυθμικα ειναι γραμμενα με το ιδιο σεταπ χωρις να πειραξω τιποτα.

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε να εχεις το tone του ds-1 σχεδον τελειως κλειστο και αν δεις οτι σου λειπουν λιγα πριμα συμπληρωσε τα απο το eq ...το ds-1 "ξουριζει" λιγο...(τον ενισχυτη τον παιρνεις με μικροφωνο?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο υποδειξεις φιλου ανεβασα τη βρωμικη - χαμηλωσα την ακουστικη, και τις εφερα πιο κοντα στο κεντρο. Στο σολο ανεβασα στα 3κ και εκοψα μετα τα 6κ Εβαλα και λιγο

delay. Αφαιρεθηκε και το ντεφι !

 

http://www.box.net/shared/x12el6z5al

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου