Προς το περιεχόμενο

Gibson les paul studio Silverburst


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους!!!  ;D

Θα ηθελα τη βοηθεια σας σχετικα με μια αγορα που σκεφτομαι να κανω!Αποφασισα να παρω την Gibson les paul studio Silverburst απο το thomann γιατι απο οσο γνωριζω δεν ερχεται Ελλαδα(σε αυτο το χρωμα),αλλα κ για οικονομικους λογους!!!Εδω ξεκιναει το μπερδεμα...  στο επισημο site και οχι μονο σε αυτο, αναφερει πως η κιθαρα βγαινει μονο με εβενο στη ταστιερα.. http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Les-Paul/Gibson-USA/Les-Paul-Studio-Silverburst.aspx

Στο thomann παλι δεν αναφερει τιποτα... http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_sb_ch.htm

εκτος πας στο compare... οπου δειχνει rosewood!! ??? Επειδη εχω κολλημα κ θελω εβενο ..σταματησα την αγορα κ εστειλα mail...! Η απαντηση ηταν πως βγαινει μονο με rosewood ...  ??? ??? ??? Μου φάνηκε πολυ περιεργο και δε συνεχισα την αγορα..αλλα τωρα δε ξερω τι να κανω.. :( Τι μπορει να εχει γινει ...αν ξερει καποιος ας απαντησει!!  :)

Συγνωμη αν σας κουρασα!!!  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει πολυ παραφιλολογια με τον εβενο και το ebonised rosewood .

Δεν ξερω καν αν το bon studio μπορει να σε βοηθησει , εδω εβλεπαν replicες σαν αληθινες lp !

 

Καλυτερα στειλε mail στην gibson europe .

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα αυτο που μου ειπες...εστειλα κ στο επισημο ευρωπαικο site  της Gibson... κ μου απαντησαν πως βγαινει μονο με εβενο!!!Μου ζητησαν και το Link που βρηκα τη κιθαρα..και τωρα περιμενω να μου απαντησουν!! Μιπως τελικα "παιζει" τιποτα με το thomann!???! :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγω αυτο περιμενα να ειναι...αλλα εστειλα mail στο thomann και ρωτησα συγκεκριμενα..κ μου απαντησαν τριανταφυλλια... Απλα θεωρω αδυνατο να μη ξερουν τι ξυλο ειναι .. σε ενα μαγαζι που πουλαει σε τοσο κοσμο!!Εχω ακουσει καλα λογια για το thomann..τι να πω..θα δουμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Την συγκεκριμένη κιθάρα την πήρα πριν λίγο καιρό από το thomann.de. Την είχαν βάλει στο site από τα Χριστούγεννα και την είχα σταμπάρει από τότε, αλλά δεν υπηρχε σε stock μέχρι τον Απριλιο!

 

Πιο πριν είχα στείλει email στην Gibson Europe για να ρωτήσω αν θα έρθει ποτέ στην Ευρώπη (γιατί από το thomann.de που τους είχα ρωτήσει, μού είπαν πως δεν είχαν ιδέα...) και μού είχαν πει πως θα κυκλοφορεί στην Ευρώπη μόνο από το συγκεκριμένο store! Τους είχα δώσει το link από το thomann, οπότε δεν υπαρχει πρόβλημα.

 

1o email από Gibson Europe:

Thank you for your interest in Gibson.

 

This guitar model is not in the standard production. I have asked our sales department however for more information, so I’ll get back to you as soon as possible.

 

Kind regards

[...]

 

2o email από Gibson Europe μετά από 2 μερες:

Hi,

 

Thank you for your interest in Gibson.

 

This guitar model is available through Thomann only (in Europe), and these should arrive  the coming weeks.

 

If you have any further queries, please do not hesitate to contact me again.

 

Kind regards

[...]

 

guitar4m.th.jpg

 

dsc02789l.th.jpg guitar1z.th.jpg

 

Η ταστιέρα σίγουρα ΔΕΝ είναι rosewood... :) Και η κιθάρα είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου