Προς το περιεχόμενο

Marshall σειρα ΜG


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως εδώ και καιρό ο ένας κιθαρίστας από την μπαντα παίζει με έναν MG50FX και προχτές ο άλλος έφερε τον καινούριο Kustom 36 coupe με 10ιντσα όμως. Ε, καμία σχέση.....επιτέλους ακούμε σωστό ήχο! Ο marshall ακόυγεται αδύναμος,άτονος και πραγματικά λίγος...... Και η διαφορά τιμής δεν είναι μεγάλη(350-500ευρώ).

 

Ε ενταξει νομιζω ειναι αδικια για τον Kustom να τον συγκρινουμε με Marshall της σειρας MG... Δεν εχουν καμια σχεση ουτε ηχητικα ουτε κατασκευαστικα...

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λ7 του πάντως και στην κατηγορία του θεωρώ πως υπάρχουν πολύ πιο αξιόλογοι ενισχυτές όπως οι cube της Roland, οι crush της Orange, οι valvetronix της Vox to name a few! ακόμα και οι spider της Line6 που πρότεινε και ο john52! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω και γω με τη σειρα μου οτι μονο μεγαλο ονομα φερουν κατα τα αλλα δεν εχουν καμια σχεση ουτε καν με τους προηγουμενους valvestate(επισης τρανζιστορικοι) + οτι παρουσιαζουν εκτος απο μετριο ηχο και προβληματα αξιοποιστιας.Σε μη λαμπατες λυσεις θα κοιταγα για roland και σε λιγα χρηματα πιο πανω σε tech 21

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες, 2004 πήρα τον δικό μου MG, μέχρι σήμερα,παρ'ότι τον τερματίζω καθημερινά (ειδικά τον τελευταίο χρόνο) δεν έχει καταλάβει Χριστό!

Χώνει πάρα πολλά γκάζια (για ενισχυτής),σε επίπεδο όταν βαριέμαι να μην συνδέω πετάλια!

Κ τα καθαρά του?Άπαιχτα. Με πετάλια? Πολύ καλός.

Για Practice και σπίτι είναι απίστευτος.

Αν κ νομίζω ότι οι καλοί marshall σταμάτησαν κάπου εκεί το 2005. Τώρα έχω την εντύπωση ότι φτιάχνουν φριτέζες.

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες, 2004 πήρα τον δικό μου MG, μέχρι σήμερα,παρ'ότι τον τερματίζω καθημερινά (ειδικά τον τελευταίο χρόνο) δεν έχει καταλάβει Χριστό!

Χώνει πάρα πολλά γκάζια (για ενισχυτής),σε επίπεδο όταν βαριέμαι να μην συνδέω πετάλια!

Κ τα καθαρά του?Άπαιχτα. Με πετάλια? Πολύ καλός.

Για Practice και σπίτι είναι απίστευτος.

Αν κ νομίζω ότι οι καλοί marshall σταμάτησαν κάπου εκεί το 2005. Τώρα έχω την εντύπωση ότι φτιάχνουν φριτέζες.

 

Με ένα πολύ βασικό πρόβλημα όμως.. όλες οι παραμορφώσεις ακούγονται σαν μια! ακόμα και το fuzz factory ακουγόταν περίπου σαν την παραμόρφωση του ίδιου ενισχυτή! κάτι που σημαίνει ότι δεν συνεργάζεται και πολύ καλά με πετάλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας κι αναφέρθηκε η Kustom, δείτε τους 12 gauge και double barrel της kustom σε σύγκριση με τους mg 15, 30 και 50....

 

http://www.thomann.de/gr/kustom_double_barrel.htm

 

http://www.thomann.de/gr/kustom_12_gauge.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου