Προς το περιεχόμενο

single strokes 16των


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δάχτυλα με καρπό εγώ αρχίζω και χρησιμοποιώ απο 220-230 κ πάνω , πάντα με κίνηση moeller .

Είναι πολυ σημαντικό οταν παίζεις ένα blastbeat πχ να έχεις ένταση γιατί βλέπεις τους περισσότερους ντραμερ να παίζουν ένα skank beat πχ πολύ δυνατά και μόλις μπούν στο blastbeat το ταμπουρο να μην ακούγεται σχεδόν καθόλου.

 

Σκέτα δάχτυλα δεν πολυχρησιμοποιώ.

 

Οι ασκήσεις του D είναι πολύ καλές  ;)

 

George

 

 

Morrelo...

Tο προβλημα αυτό που περιγραφεις είναι γνωστό...

Πολλοι χάνουν τις δυναμικές τους σε υψηλες ταχυτητες και απλά σκάβουν μετά απο ένα σημείο...

Προσωπικά είναι ωραία να δουλεύεις σκέτα δάχτυλα μόνο και να απομονώνεις καρπό, σε μεγάλα τεμπό...

Αλλα τολμώ και εγώ να ομολογήσω ότι σε τέτοιες ταχύτητες μου είναι πίο ανετο να τονιζω τα 4a χρησιμοποιώντας moeller και τα υπόλοιπα 16a να τα παίζω με δάχτυλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κίνηση moeller...? τί εστί?

 

Οχι τεχνική moeller 100%...

Εγω το αντιλαμβάνομαι περισσότερο σαν whip stroke δανεισμένο από moeller και τα υπόλοιπα 16α με δάχτυλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μετα απο αυτη την ασκηση νομιζω οτι πρεπει να πας για "πολυ νερό με κριθάρι" = μπυρες!!

 

Ισα ισα άμα βγάλεις την άσκηση καθαρα, και στο τέλος έχεις αυτην την ωραία αίσθηση στα χέρια, εκεί είναι που παρατάς τις μπύρες και πας και για δευτερο 45λεπτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Morrelo...

Tο προβλημα αυτό που περιγραφεις είναι γνωστό...

Πολλοι χάνουν τις δυναμικές τους σε υψηλες ταχυτητες και απλά σκάβουν μετά απο ένα σημείο...

Προσωπικά είναι ωραία να δουλεύεις σκέτα δάχτυλα μόνο και να απομονώνεις καρπό, σε μεγάλα τεμπό...

Αλλα τολμώ και εγώ να ομολογήσω ότι σε τέτοιες ταχύτητες μου είναι πίο ανετο να τονιζω τα 4a χρησιμοποιώντας moeller και τα υπόλοιπα 16a να τα παίζω με δάχτυλα...

 

Σίγουρα κάνει καλό να απομονώνεις τα δάχτυλα ξεχωριστά όταν μελετάς απλά δεν το χρησιμοποιώ ποτέ όταν παίζω..δουλεύει όλο το χέρι.

Σαν άσκηση να το κάνεις ναι +1000

 

κίνηση moeller...? τί εστί?

 

Για moeller δες το dvd του Jim Chapin

Δεν υπάρχει ντράμερ που να παίζει χωρίς moeller

Και συ παίζεις απλα δεν το ξέρεις

 

George

 

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

beeros νομίζω είχες αναφέρει το dvd του jojo mayer, σε ένα άλλο θέμα(πιθανόν να κάνω και λάθος όμως). Σε κάποια φάση στο συγκεκριμένο dvd αν θυμάμαι καλά αναφέρει ο mayer μια κίνηση όπου την ονόμασε moeller mayer κίνηση και είναι άπλα παραπλήσια. Τελοσπαντων παιδιά  βρείτε το συγκεκριμένο dvd γιατί απλά αξίζει  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου