Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα και αφαλός?


afiltroi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν υπαρχουν κανονες γραμμενοι στην πετρα :lol:

 

ΚΤΗΝΩΔΗ ηχο και τεχνικη εχει ο SRV με 13αρες και ψηλο action ,εξισου κτηνωδη ηχο & τεχνικη εχει και ο Billy Gibbons των ZZ TOP με 8αρες και χαμηλο action.

 

OTI βολευει τον καθενα :wink:

 

Προσωπικα ας πουμε αδυνατω να παιξω με κιθαρα που ΔΕΝ εχει τεραστιο μπρατσο :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μουρηδες οι Slash' date=' Kravitz(και Jeff Healey, και εκει μπορεις να δεις αφαλο :P ) αλλα αν θες να λεγεσαι βιρτουοζος πρεπει να παιξεις με κολιε :P .[/list']

 

¶ρα συνεπώς μούρη και ο Beck

jeff%20beck-lavender.jpg

 

Βιρτουόζος όπως λέει και η λέξη είναι αυτός που έχει την ΄χαρη και όχι το ύψος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω απορία πάντως ρε παιδιά...Οι κιθαρίστες που παίζουν ΠΟΛΥ χαμηλά' date=' είναι δυνατον να το κάνουν επειδή τους βολεύει??? 8O Εγώ πιστεύω ότι ΚΥΡΙΩΣ αυτό γίνεται για το εφέ της υπόθεσης...

Εξάλλου σε πολλά (heavy metal συνήθως) live βλέπεις κιθαρίστες να σολάρουν στο εξτασιασμένο κοινό...υποβοηθούμενοι από τα monitor της σκηνής (ουσιαστικά στηρίζουν την κιθάρα στο γόνατο, στο θεωρητικά "σωστό" ύψος και παίζουν άνετα...);)

[/quote']

 

Νομίζω ότι και πάλι ισχύει το "όπως συνηθίσει ο καθένας" Αυτό το λέω επειδή αν δοκιμάσω να σηκώσω την κιθάρα ψηλά με ενοχλέι σχεδόν άμεσα ο καρπός και ο αγκώνας μου, παράξενο! :)

P>Sloppy Kingdom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1115159237KristNovoselic.jpg

 

Krist Novoselic

 

1ον δείτε που είναι το μπάσο

2ον δείτε πως κρατάει την πένα

3ον ο άνθρωπος είναι 2.05 και τα χέρια του φτάνουν μέχρι τα γόνατα

 

Τελικά είναι το πώς βολέυει τον καθένα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον δείτε που είναι το μπάσο

2ον δείτε πως κρατάει την πένα

3ον ο άνθρωπος είναι 2.05 και τα χέρια του φτάνουν μέχρι τα γόνατα

 

Τελικά είναι το πώς βολέυει τον καθένα :lol:

 

1-Σιγουρα εξαρταται ομως και απο το τι απαιτησεις εχει η μουσικη που παιζεις!!!Αν επαιζε ο Novoselic Dream Theater για παραδειγμα δεν νομιζω πως θα το εβαζε εκει κατω..(αυτο ΔΕΝ ειναι μπηχτη για αντιπαραθεση Nirvana-Dream Theater :wink: )

 

2-Αυτο κατι μου θυμιζει!!!!Ετσι Superfunk?? :wink: :wink: :lol: :lol:

 

3-Το 2.05 ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ!!! 8O 8O

 

Τελικα συμφωνουμε!!!

 

Παντως οσον αφορα τα metal συγκροτηματα εχω παρατηρησει πως ναι μεν ειναι χαμηλα οι κιθαρες τους οταν παιζουν ρυθμικη..ΑΛΛΑ εχουν παρει ταυτοχρονα ''ειδικη σταση''..δηλαδη ιο περισσοτεροι ειναι σκυμμενοι μπροστα με λυγισμενα γονατα!!(Μην το δοκιμασετε στο σπιτι..εχω τσακιστει πολλες φορες!!! :twisted: :twisted: )

Οταν παιζουν solo (οχι 1 νοτα/sec βεβαια) δεν εχω δει καποιον να μην ανεβαζει το μπρατσο ή να μην ακουμπαει στα monitors..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κιθαρα και φαλλος λοιπον...!!! :lol:

 

naked-guitarist.jpg

 

εδω βλεπουμε μερικες κιθαρες ζιβαγκο...

 

Guitarist.jpg

 

TheGuitarist.jpg

 

και μια κιθαρα βερμουδα...

 

Slash-Closeup.jpg

 

 

:lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έβλεπα τον Slash με την κιθάρα ζιβάνγκο... θα γκρεμίζονταν όλα τα παιδικα μου όνειρα.... και θα κατέστρεφα την δισκογραφία των Guns 8O 8O 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι ο συγκεκριμενος κυριος το παρακανει... απορω πως παιζει ρυθμικη 8O load22.jpg

 

Για αυτό το έριξε στο αλκοολ και τα ντοκιμαντέρ :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου