Προς το περιεχόμενο

Κιθαρα και air condition


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογω καλοκαιριου, και αφορητης ζεστης ειπα να ανοιξω το θεματακι αυτο, για να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα την "πατησω".

 

Εχω τα οργανα μου και τον ενισχυτη στο ιδιο δωματιο που περναω τις περισσοτερες ωρες της ημερας μου. Το θεμα ειναι οτι γενικα το σπιτι ειναι πολυ ζεστο ειδικα το μεσημερακι οταν το βαραει ο ηλιος.

Οταν γυρναω ανοιγω με τη μια το air condition και το κανω βορειο πολο ;D

Ειμαι σιγουρος οτι αυτη η αποτομη αλλαγη θερμοκρασιας επηρεαζει σοβαρα τα οργανα, και θελω να ρωτησω τι μπορω να κανω για να τα προστατευσω οσο το δυνατον περισσοτερο.

 

Να τα εχω μεσα στις βαλιτσες οταν δεν τα χρησιμοποιω?

Εσεις πως αντιμετωπιζετε το προβλημα?

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εσεις πως αντιμετωπιζετε το προβλημα?

 

κανω οτι και εσυ,μη φοβασαι τιποτα δεν θα παθουν οι κιθαρες σου (εκτος και αν ειναι πανακριβες ακουστικες)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα να τα εχεις στις θηκες τους για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο! η αποτομες μεταβολες θερμοκρασιας σιγουρα επηρεαζουν τα ξυλα! οποτε ας τα εχεις μεσα και γιατι εκει ειναι η θεση τους,δεν κανει να ειναι εξω αφημενες να σκονιζοντε κ να ξερενοντε ειδικα απο την ζεστη για αυτο  αλλωστε υπαρχουν οι θηκες, κρατιουντε και σε σωστη θεση αν ειναι σκληρες θηκες/βαλιτσες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικα μην τις αφηνεις ΠΟΤΕ μεσα στις θηκες τους,ειναι οτι χειροτερο μπορεις να κανεις.

 

http://www.enigmagt.gr/html/care.html

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αποτομες μεταβολες θερμοκρασιας σιγουρα επηρεαζουν τα ξυλα!

 

Κατω απο μισο κιλο πολυουρεθανη δε νομιζω να σκαμπαζει και τοοοσα πολλα το ξυλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ειμαι σιγουρος οτι αυτη η αποτομη αλλαγη θερμοκρασιας επηρεαζει σοβαρα τα οργανα, και θελω να ρωτησω τι μπορω να κανω για να τα προστατευσω οσο το δυνατον περισσοτερο.

 

Δέν υπάρχει κανένα πρόβλημα  στις κιθάρες σου,ούτε στον ενισχυτή σου... ;)

 

 Οταν γυρναω ανοιγω με τη μια το air condition και το κανω βορειο πολο

...αλλά στην τσέπη σου  ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατω απο μισο κιλο πολυουρεθανη δε νομιζω να σκαμπαζει και τοοοσα πολλα το ξυλο...

 

Unfinished maple και τα 2 μπρατσα...

 

 

 

Δέν υπάρχει κανένα πρόβλημα  στις κιθάρες σου,ούτε στον ενισχυτή σου...

..αλλά στην τσέπη σου

 

6 χρονια τα δουλευω τερμα τα air condition και δεν εχω πληρωσει ποτε πανω απο 58 ευρω λογαριασμο  ;) Εχει λαγκαρει ο μετρητης, η οι ελενγκτες δεν περνανε ποτε

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ..πολυ ανδιαφερον το αρθρο..ασ τα αφηνει στην θηκη με ανοιχτο καπακι!  :P

τωρα επειδη ακουγοντε πολλα και αναλογα και τα ξυλα υπαρχουν διαφορες..αν ειναι βερνικομενα, βαμμενα κλπ κλπ.. τεσπα ας προσεχουμε τα οργανα οσο περισσοτερο γινεται γιατι και η σκονη δεν ειναι φιλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 χρονια τα δουλευω τερμα τα air condition και δεν εχω πληρωσει ποτε πανω απο 58 ευρω λογαριασμο  Wink  Εχει λαγκαρει ο μετρητης, η οι ελενγκτες δεν περνανε ποτε 

 

Να έρθω να μείνω σπίτι σου τα καλοκαίρια... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου