Προς το περιεχόμενο

Κιθαρα και air condition


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να έρθω να μείνω σπίτι σου τα καλοκαίρια... 

 

Απο το πρωτο ετος εχει γινει στεκι καλοκαιρινο! Μεγαλη τυχη σου λεω. Και εχω 2 aircondition να πηγαινουν τσιτα ποσους μηνες ;)

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μη φοβασαι τιποτα δεν θα παθουν οι κιθαρες σου (εκτος και αν ειναι πανακριβες ακουστικες)

 

αυτοί που έχουν πανάκριβες ακουστικές τι κάνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοκαιρι σε σκαφος

 

τα πανάκριβα σκάφη είναι πανάκριβες ακουστικές με έναν μαγνήτη. Τι γίνεται τότε?ΧΕΛΠ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις κλείνεις σε μουσείο? ;D

 

Απλά τις προσέχεις όπως έκανες τόσα χρόνια!

Με τα λαδάκια τις το σεταρισμα της κτλ.

Τι θα σκάς κ δεν θα ανάβεις  Αρκουδίσιον? ;)

 

Ένα έχω καταλάβει όσο προσέχεις κάτι, τόσο χάλια γίνεται... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για να σοβαρευτουμε κι ολας,οι κιθαρες δεν κινδυνευουν απο τις διαφορες της θερμοκρασιας (τουλαχιστον αυτες που αντεχει ο μεσος ανθρωπος οχι 600 βαθμους ανω και κατω απο το μηδεν ;D ;D) αλλα απο τις διαφορες της ΥΓΡΑΣΙΑΣ,απο εκει και περα ενα απλο υγρομετρο καλο ειναι για τα ακουστικα οργανα αν ζεις στην ΑΡΙΖΟΝΑ ... ;D  στην Αθηνα που ευτυχως εχουμε ακομα ..Αττικον κλιμα δεν νομιζω να εχεις προβλημα,τωρα αν το σπιτι σου παρουσιαζει φαινομενα υπερβολικων διακυμανσεων στην ΥΓΡΑΣΙΑ παρε ενα υγρομετρο & εναν υγραντηρα ;)

 

http://www.taylorguitars.com/global/pdfs/guitar_humidifier.pdf

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω εγώ κάτι πάνω στο άρθρο που παρέθεσε ο Superfunk, γιατί το χω ξανακούσει αλλά δεν το έπιασα:

 

Όταν  δεν χρησιμοποιείτε την κιθάρα σας να την έχετε μπρούμυτα. Αυτό θα βοηθήσει το μανίκι να αντισταθεί στην τάση των χορδών και έτσι απομακρύνεται η μέρα που θα στραβώσει.

 

Έχουμε κ λέμε... η τάση που ασκούν οι χορδές στο μανίκι μειώνεται λόγω της επαφής των χορδών με το "έδαφος" (μαλακό στρώμα στην προκειμένη περίπτωση) ??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αττική ως γενική τοποθεσία δεν αποτελεί εγγύηση, στα παράλια του ευβοϊκού για παράδειγμα όπου πάρα πολλοί περνούν λίγες εβδομάδες του καλοκαίρι η υγρασία ανεβαίνει ψηλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μιλαω για βερους Αθηναιους αγορι μου,οι επαρχιωτες ;D ;D ειπαμε humidifier....20 euros κανει.... ;)

 

όπου πάρα πολλοί περνούν λίγες εβδομάδες του καλοκαίρι

 

κονομημενος βλεπω...κανεις και διακοπουλες...τυχερε,ε,τυχερε... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και λέτε για ζέστη για πείτε μου..

Προχθές μου ήρθε μια κιθάρα με courier και η θήκη ήταν πολύ ζεστή..Υπάρχει περίπτωση να έπαθε κάτι η κιθάρα;Φυσικά δεν την άνοιξα αμέσως αλλά μετά απο κάνα 3ωρο που είχε κρυώσει τόσο η θήκη όσο και η κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου