Προς το περιεχόμενο

Strings Korg TR -Adagio c


harisexp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι παιγμένο από μένα. Τά strings είναι από τό TR .τό όργανο αυτό σέ μιά παλιότερη συζήτηση είχε υποτιμηθεί όσο αφορά τά strings.Ευκαιρία νά αξιολογηθεί ακόμα μιά φορά.

 

J.S.BACH ADAGIO C 564 - strings synth Korg TR

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι παιγμένο από μένα. Τά strings είναι από τό TR .τό όργανο αυτό σέ μιά παλιότερη συζήτηση είχε υποτιμηθεί όσο αφορά τά strings.Ευκαιρία νά αξιολογηθεί ακόμα μιά φορά.

 

J.S.BACH ADAGIO C 564 - strings synth Korg TR

αξιολογειται αριστα το Αdagio σαν συνθεση..!!!

ειμαι fun και κατοχος του TR αλλα τα strings του δεν μπορουν να μοιασουν ουτε κατα διανοια με το φυσικο οργανο και τον οργανοπαιχτη...

 

musique non stop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικο ειναι να μην φτασεις ποτε στο ιδανικο ηχητικο ..αλλα με το μενου του tr..μπορεις να εχεις αξιοπρεπεστατα strings.

Χωρις καν να εχεις πανω την sample καρτα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παιδια μου αρεσαι.

Φυσικα  ;D

κι εμενα.Κλασικο μουσικο θεμα για πιανο ή εγχορδα πανω σε μια αξιοπιστη συνθετικη μηχανη ηχων.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ γιά τίς απαντήσεις.Πάντως από τό φάντομ νομίζω έχει καλύτερα έγχορδα άν καί εκτιμώ πολύ τό φάντομ κυρίως στούς φυσικούς ήχους του. πιάνο κ.τ.λ.

Ή εκτέλεση ελπίζω νά σάς άρεσε, άν καί θέλει ακόμα δουλειά όσο αφορά στήν έκφραση. 

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προτεινα να μην μπουμε σε ''συγκριτικα''..γιατι το θεμα θα εχει αρχη και οχι τελος...ειδικα οταν αναφερομαστε σε workstations που οι δυνατοτητες τους αμην τι αλλο δεν εχουν τελειωμο και ειναι σε συναρτηση με την γνωση  και την τεχολογια του οργανου απο τον χειριστη.

Οσο αφορα το κομματι..χρειαζεται κατ'εμε περισσοτερο εκφραστικο υφος..γιατι οσο στρινγκς και να παιξεις..πρεπει να τα παιξεις με εκφραστικο υφος σαν να εχεις ενα εγχορδο στα χερια σου.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τό έργο αυτό αποτελείται από τρία κλειδιά ( 2 σολ και ενα φα )διότι είναι γραμένο γιά εκλησ. όργανο.Εγώ προτίμησα νά παίξω γιά συνοδεία τό μεσαίο κλειδί σολ αντί τού φα

καί υπάρχει ένας αντιχρονισμός ας πούμε , γιά αυτό σού φάνηκε ότι έχει ρυθμικό πρόβλημα μάλον.

Στά υπόλοιπα βιντέο στό πιάνο παίζουν τό χαμηλό πεντάγραμο (φα)

Αν καί πιό μονότονο τό χαμηλό κλειδί τό πιό σωστό τελικά ήταν νά διαλέξω αυτό.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου