Προς το περιεχόμενο

Pedalboards. Παρουσιάστε!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια.

 

Οριστε και το δικο μου "δημιουργημα" σε οτι μπορω να φανω χρησιμος σε ιδεες ειτε αποριες χτυπατε αφοβα!!! :P ;D

IMG_20121226_212254.thumb.jpg.fc8e5b845175052e22a9653e23c4f291.jpg

EBMM John Petrucci 7

Jackson DK2

Yamaha Pacifica

ENGL Powerball-Invad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαι κι εγώ μετά τις τελευταίες προσθήκες  :D

 

Κωστα πως σου φαινεται το mudhoney? εχω και γω το ιδιο και παρατηρω πως πανω κατω στις ιδιες ρυθμισεις το εχουμε (δεν μπορω να καταλαβω βεβαια αν εχεις ενεργοποιημενο το boost).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.

 

Οριστε και το δικο μου "δημιουργημα" σε οτι μπορω να φανω χρησιμος σε ιδεες ειτε αποριες χτυπατε αφοβα!!! :P ;D

 

Παίζω με πολυεφε και δεν έχω γνώσεις απο πεταλάκια. Αυτό το μαύρο (που το εχω δει και σε άλλους) κάτω κάτω είναι κάτι που ρυθμίζει όλα τα εφε ? ανοιγει /κλείνει τα εφε κτλ? Και  αν ναι πως λειτουργει?

 

Ευχαριστω!

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρωτη φωτο ειναι το pedalboard γενικης χρησης (δεν πολυ χρησιμοποιειται πλεον)  με

tc electronic polytune mini -> dunlop crybaby classic (with red fasel ) ->general guitar gadgets tubescreamer with mods clone -> rat pedals vintage rat (with lm chip) clone ->general guitar gadgets phase 45 clone -> general guitar gadgets tremolo -> digitech hardwire dl 8 delay/looper

 

Στην δευτερη αυτο που χρησιμοποιω κατα βαση πλεον για jazzoκαταστασεις

 

polytune mini ->rat->hardwire dl 8 -> hardwire rv 7

 

τροφοδοσια και στις δυο περιπτωσεις το αγαπημενο onespot

pedalboardjacob1.JPG.ea7736118bc34bff8f563a49f3c45248.JPG

pedalboardjacob2.JPG.4c861e33ce1093a02f9c5c3ad1fe3cee.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρωτη φωτο ειναι το pedalboard γενικης χρησης (δεν πολυ χρησιμοποιειται πλεον)  με

tc electronic polytune mini -> dunlop crybaby classic (with red fasel ) ->general guitar gadgets tubescreamer with mods clone -> rat pedals vintage rat (with lm chip) clone ->general guitar gadgets phase 45 clone -> general guitar gadgets tremolo -> digitech hardwire dl 8 delay/looper

 

Στην δευτερη αυτο που χρησιμοποιω κατα βαση πλεον για jazzoκαταστασεις

 

polytune mini ->rat->hardwire dl 8 -> hardwire rv 7

 

τροφοδοσια και στις δυο περιπτωσεις το αγαπημενο onespot

 

Πώς και rat στην δεύτερη και όχι κανα πιο ήπιο od?

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς και rat στην δεύτερη και όχι κανα πιο ήπιο od?

 

 

και γω θα θελα να ρωτήσω το ίδιο αν και απότι καταλαβαίνω αν κόψεις πολύ το tone στο ρατ πρεπει να είναι πολύ γλυκό, ε jacob? thanks!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστα πως σου φαινεται το mudhoney? εχω και γω το ιδιο και παρατηρω πως πανω κατω στις ιδιες ρυθμισεις το εχουμε (δεν μπορω να καταλαβω βεβαια αν εχεις ενεργοποιημενο το boost).

 

'Εχω βρει τη υγειά μου με το πεταλάκι αυτό . Το χρησιμοποιώ για ''βαρύ'' od με ενεργοποιημένο το boost πάντα. Είναι ότι πρέπει για ρυθμικά .... όταν πρέπει να βγει lead το ρίχνω πάνω στο drive κανάλι του hot rod dlx με λίγο gain και φαζάρει ωραία .

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και γω θα θελα να ρωτήσω το ίδιο αν και απότι καταλαβαίνω αν κόψεις πολύ το tone στο ρατ πρεπει να είναι πολύ γλυκό, ε jacob? thanks!

 

Βασικα που ακουγεται πιο γεματο και χωρις να ξυνει καθολου , θα μπορουσες να πεις πιο γλυκο .

Και εγω την ιδιεα για το rat , την πηρα βλεποντας οτι σπουδαιοι του ειδους (Kurt Rosenwinkel , Scofield , Ben Monder κτλ ) , παιζουν με rat για γκαζι , το δοκιμασα και εγω και λεω εδω ειμαστε ( πιο πριν ειχα δοκιμασει tubescreamer και το ocd , αλλα με το rat πηρα αυτο που ειχα στο μυαλο μου )  . Ο συγκεκριμενος κλωνος ειναι πολυ καλος  !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε stepar10 ειναι πιστο αντιγραφο του Carl Martin Octaswitch 2 οπου ουσιαστικα εχεις ολα τα πεταλια επανω του MASTER CONTROLLER και καφε φορα αλλαζεις το PATH του σηματος ωστε να περναει απο τα πεταλια που εχεις τσεκαρει απο τα 8 dip switch.

 

Π.Χ (REVERB + CHORUS)

(REVERB + DELAY)

(OVERDRIVE + DELAY)

(FLANDER + REVERB)

(WAH + DELAY + REVERB)

 

και παει λεγοντας!!!

EBMM John Petrucci 7

Jackson DK2

Yamaha Pacifica

ENGL Powerball-Invad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου