Προς το περιεχόμενο

Joan Jett


apos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαζεύοντας στο internet, βρέθηκα σε μια σελίδα του Rolling Stone, όπου είχε μια λίστα με τους 100 - κατά R.S. - μεγαλύτερους κιθαρίστες ever. Μέσα σ'αυτούς ήταν και η Joan Jett. Όχι ότι δίνω μεγάλη βάση σε τέτοιου είδους λίστες, μου έκανε όμως εντύπωση το όνομα αυτό. Ομολογώ ότι δεν ξέρω σχεδόν τίποτα για τη Jett, κάτι περισσότερο από τις γνωστές διασκευές που έχει κάνει και επίσης ότι ήταν μέλος του γυναικείου γκρουπ Runaways. Ωστόσο στη συνείδησή μου τη είχα ως μία rock τραγουδίστρια, χωρίς να της έχω και ιδιαίτερη εκτίμηση (από όσο έχω ακόυσει πάντα).

 

Έχει κάποιος πιο ολοκληρωμένη άποψη, κυρίως για την κιθαριστική δουλειά της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να παιρνεις στα σοβαρα το ROLLING STONE του 2006 ειναι σαν να παιρνεις σοβαρα τη ΜΑΝΙΝΑ!

 

το περιοδικο εχει παρει εδω και δεκα χρονια την απολυτη κατιούσα και ειναι εντελως της πλακας εχοντας σαν αναγνωστικο κοινο τους αμερικανους που ασχολουνται με τα εκει παραγομενα fame stories.

βεβαια οι πωλησεις του εχουν τριπλασιαστει!

τα κοκκαλακια του Thomas Hunter θα τριζουν.... :evil:

 

απο τη συγκεκριμενη λιστα λειπουν μερικοι απο τους μεγαλυτερους κιθαριστες ολως των εποχων :twisted: (π.χ. JOE PASS & DJANGO REINHART!!!!!!!!!! 8O ) ενω περιλαμβανονται διαφοροι "απιστευτοι" οπως η JOAN JETT , o JACK WHITE & η KIM THAYIL που παιζει ΜΠΑΣΟ! 8O )

 

http://www.rollingstone.com/news/story/5937559/the_100_greatest_guitarists_of_all_time/?rnd=1139491454562&has-player=false

 

η αναφορα και μονο της JJ σαν κιθαριστριας (σαν περσονα & συνθετης εχεις οντως γραψει την δικη της ιστορια,μη φανταστεις τιποτα το σπουδαιο απλα ειναι αξιοπρεπης..) ειναι ΑΝΕΚΔΟΤΟ :evil:

 

καλυτερα να αρχισεις να αγοραζεις το Uncut :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(π.χ. JOE PASS & DJANGO REINHART!!!!!!!!!! 8O ) ενω περιλαμβανονται διαφοροι "απιστευτοι" οπως η JOAN JETT ' date=' o JACK WHITE & η KIM THAYIL που παιζει ΜΠΑΣΟ! 8O )[/quote']

 

Θα πέσει ο ουρανός να μας πλακώσει!! Ο Kim Thayil ήταν ο κιθαρίστας των Soundgarden και έχει ένα μούσι να!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να παιρνεις στα σοβαρα το ROLLING STONE του 2006 ειναι σαν να παιρνεις σοβαρα τη ΜΑΝΙΝΑ!

 

το περιοδικο εχει παρει εδω και δεκα χρονια την απολυτη κατιούσα και ειναι εντελως της πλακας εχοντας σαν αναγνωστικο κοινο τους αμερικανους που ασχολουνται με τα εκει παραγομενα fame stories.

βεβαια οι πωλησεις του εχουν τριπλασιαστει!

τα κοκκαλακια του Thomas Hunter θα τριζουν.... :evil:

 

απο τη συγκεκριμενη λιστα λειπουν μερικοι απο τους μεγαλυτερους κιθαριστες ολως των εποχων :twisted: (π.χ. JOE PASS & DJANGO REINHART!!!!!!!!!! 8O ) ενω περιλαμβανονται διαφοροι "απιστευτοι" οπως η JOAN JETT ' date=' o JACK WHITE & η KIM THAYIL που παιζει ΜΠΑΣΟ! 8O )

 

http://www.rollingstone.com/news/story/5937559/the_100_greatest_guitarists_of_all_time/?rnd=1139491454562&has-player=false

 

η αναφορα και μονο της JJ σαν κιθαριστριας (σαν περσονα & συνθετης εχεις οντως γραψει την δικη της ιστορια,μη φανταστεις τιποτα το σπουδαιο απλα ειναι αξιοπρεπης..) ειναι ΑΝΕΚΔΟΤΟ :evil:

 

καλυτερα να αρχισεις να αγοραζεις το Uncut :wink:[/quote']

 

 

 

To UNCUT? Δεν το... cut καλύτερα? :lol: :lol: :lol: Δεν θέλω να καταλήξω alternativo-long-live-our-new-r'n'r -messiah-πρόβατο όπως πολλοί φίλοι μου... Επίσης, δεν είπα ότι διαβάζω RS, είπα ότι "'επεσα" πάνω στη λίστα και παρεμπιπτόντως ρώτησα για την κυρία, αφού μου έκανε εντύπωση! Μη... βαράς!!! :wink:

 

 

btw 1: θα συμφωνήσω για το ότι έχει ελλείψεις, αν και ειδικά του Jack White δεν με χάλασε. Φυσικά, τα ακούσματά μου δεν είναι τόσα πολλά, ώστε να τολμούσα να υποστηρίξω ότι έχει θέση σε μια τέτοια λίστα, άλλα έτσι κι αλλιώς πιστεύω ότι μια τέτοια λίστα είναι από τη φύση της... άκυρη.

 

btw 2: για να μην έχουμε... άλλα, προφανώς δεν θεωρώ πρόβατα όσους διαβάζουν UNCUT, απλώς δεν έχω καμία εκτίμηση στο περιοδικό, που προσπαθεί κατά τη γνώμη μου να μετατρέψει τους αναγνώστες του σε τέτοια.

 

btw 3: φυσικά και δεν παίρνω στα σοβαρά το ΜΑΝΙΝΑ. είμαι fan του super Κατερίνα ! :oops: :oops: :oops: (έκανα και ρίμα, είχα-δεν είχα :lol: )

 

 

btw 4: θα συμφωνήσω με τον hindmost. Μήπως εννοείς την Kim Gordon, μπασίστρια των Sonic Youth (ρωτάω γιατί πληροί τις... προϋποθέσεις "Kim-γυναίκα-μπάσο")?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(π.χ. JOE PASS & DJANGO REINHART!!!!!!!!!! 8O ) ενω περιλαμβανονται διαφοροι "απιστευτοι" οπως η JOAN JETT ' date=' o JACK WHITE & η KIM THAYIL που παιζει ΜΠΑΣΟ! 8O )[/quote']

 

Θα πέσει ο ουρανός να μας πλακώσει!! Ο Kim Thayil ήταν ο κιθαρίστας των Soundgarden και έχει ένα μούσι να!

 

εχεις δικιο τον μπερδεψα με την Kim των Sonic Youth :oops:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα περιοδικό με έχει μαγέψει όσες φορές έχει πέσει στα χέρια μου: MOJO. Το χετε δει/ διαβάσει; Βγαίνει ακόμα; 4 - 5 τεύχη που είχα διαβάσει ήταν καθαρά παλιοροκάδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου