Προς το περιεχόμενο

metal distortion με όγκο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι οκ σιμφονω απλα και οταν το βαζω στα δυνατα του τον ενισχητη και παλι δν μ δινει ο ηχοσ αυτο που θελω. ο ενισχητης ειναι 75watt ποσο πιο μεγαλο πραμα για σπιτι δλδ?

 

Δεν ειναι μονο θεμα ενισχυτη ειναι κυριως θεμα ΚΑΜΠΙΝΑΣ & μεγαφωνων.

 

Παρε μια closed back  4Χ12 με καλα μεγαφωνα και θα δεις τι ογκο που θα εχεις (μονο μη πεις στους γειτονες/γονεις σου οτι στο προτεινα εγω.. ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

χαχαχαχ ενταξει αν ειναι να τρελανω ολη τη γειτονια γ να κανω το κεφι μου, δεν εχει νοημα.. πειτε μου σας παρακαλω μια πραγματοσιμη λυση και οικονομικα και να σιμβαδιζει με τις συνθηκες ;) και παλι σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον σας! :D

Nothing more from everything...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πολυκατοικια μενεις;

γιατι αμα θες κατι λαμπατο και η πολυκατοικια δεν εχει καλη ηχομονωση ενας λαμπατοσ κομπο 1 Χ 12' ειναι καλος και αρκετος. Καλως η κακως οπως ειπε και ο superfunk ο ογκος θελει και ενταση οποτε ισως ειναι δυσκολο να εχεις τετοιο ηχο αν δεν εχεις καποιο χωρο με ηχομονωση :/

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνώμη μου είναι πως έιναι θέμα καμπίνας και μεγαφώνων, πρέπει να είναι κλειστή και το ή τα μεγάφωνα 12άρια

 

με τον υβριδικό vox (με κλειστό 12άρι) ρυθμισμένο στο ένα βάτ, παίρνω πολύ ικανοποιητικό όγκο

 

προφανώς είναι και το τι εννοεί ο καθένας με τον όρο "όγκο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξτε να δειτε το σπιτι μου ειναι 2οροφο π απο κατω μενει η γιαγια μου οποτε κανενα προβλημα ενατσης , το μονο θεμα ειναι στο οτι αμα παω να βαλω ενα κτηνος στο δωματιο μου 1ον δν εχω χωρο και 2ον τηα χανετε εκει μεσα γτ δεν θα μπορω να τον ανοιξω οσο χρειαζετε για να μου δωσει αυτο που θελω. για να σας δωσω να καταλαβετε τ περιπου θελω ειναι ο ηχος των dimmu borgir τετοια φαση!  ;D

Nothing more from everything...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όγκος?? μάλλον εννοείς "metal" όγκος....Βασικά οι Randall G2,3 σειρές είναι πολύ καλές...όποτε όποιος δεν άκουσε ας μην μιλάει!  ;D Έχω παίξει πολλές φoρες με ένα G2 2x212 και μετά απο πολύ καιρό ανακάλυψα ότι ήταν τρανζιστορας....

 

Δεν λέω ότι ο τρανζιστορ είναι καλύτερος...αλλά η συγκεκριμένη σειρά πολύ καλή!

 

τώρα...για μεταλ όγκο που μάλλον θες...νομίζω πρέπει να πάρεις ή ένα μικρο combo full λάμπα...class a/b...ή μια μικρή κεφαλή σε στυλ Vox ή Orange tiny terror...εγώ έχω τον τερρορ με μια 212 randall καμπίνα και ο μικρός ΣΠΕΡΝΕΙ....στην τελευταία πρόβα δεν έβαλα καν την SE...(αμαρτία μεγάλη αλλά...τι να κάνουμε!)....

 

το καλό με αυτές τις 2 κεφαλές/καμπίνες είναι οτι ρυθμίζονται κ στα 7watt...οπότε για bedroom level θα είσαι παραπάνω από κυριλέ! και πάντα class A που παίζει ρόλο!!

 

Aaa..και αν είσαι Αθήνα και γουστάρεις να ακούσεις τον terror παρέα με μια φράπα πολυτελείας..στείλε μου πμ...  ;D

 

my two cents... :)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απτην στιγμη που θες γκειν θα σου λεγα και εγω για ταινι τερορ. και μπορεις να τον παρεις και σε κομπο για να μην εχεις και πολυ χωρο. δεν ξερω βεβαια αν εχει ΤΟΣΟ πολυ γκειν για μπορκιρ και ισως χρειαστει πεταλι που δεν ξερω κατα ποσο τα παιρνει. πηγαινε για δοκιμη καλυτερα για να δεις και τις εντασεις

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για να σε σώσω από την ταλαιπωρία και τον εκνευρισμό. Βγάλε από τον μυαλό σου το "Θέλω τον ήχο της τάδε μπάντας." Not going to happen. Οι ήχοι αυτοί είναι αποτέλεσμα πολλώωωωωωωων χρημάτων, κορυφαίου εξοπλισμού, και επαγγελματικού mixing/mastering. Για να μην αναφέρουμε το ότι κανένας (από όσο μπορώ να ξέρω τουλάχιστον) δίσκος στον χώρο του metal δεν έχει λιγότερο από τέσσερις κιθάρες στην μίξη. Μην απορείς γιατί δεν έχεις αυτόν τον όγκο και μην απορείς γιατί δεν θα τον έχεις ποτέ (τουλάχιστον στην κρεβατοκάμαρά σου). Αααα, και μην ξεχνάμε και τον κιθαρίστα, η απόδοση του οποίου επηρεάζει τα μέγιστα.

 

Βρε αθεόφοβε Κωνσταντίνε, ακόμα δεν πήγε σε δεύτερη σελίδα το θέμα, τον έβαλες για πούλημα τον ενισχυτή; Εκτός αν είναι άλλος Κωνσταντίνος αυτός στις αγγελίες που πουλάει τον Randall.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε alexi με ψινει πολυ η προταση σου! γ να ακουσω και τον μικρο τρομο! χαχα πες μου ποτε εισαι FREE να κανονισουμε!!!

Nothing more from everything...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απτην στιγμη που θες γκειν θα σου λεγα και εγω για ταινι τερορ. και μπορεις να τον παρεις και σε κομπο για να μην εχεις και πολυ χωρο. δεν ξερω βεβαια αν εχει ΤΟΣΟ πολυ γκειν για μπορκιρ και ισως χρειαστει πεταλι που δεν ξερω κατα ποσο τα παιρνει. πηγαινε για δοκιμη καλυτερα για να δεις και τις εντασεις

 

γνωμη μου ειναι ο τερρορ να μην ειναι combo...γιατι...1) ειναι ελεινα ακριβος...δλδ στα ιδια σχεδον λεφτα σχεδον πας περνεις ενα ENGL THUNDER 50...και εχετε γεια βρυσουλες...2) Η θαυματουργη αυτη τοστιερα βγαζει απιστευτο ηχο με V30's...(εγω εχω seventy 80's για περισσοτερο μπασσο και βρομα στον ηχο...)

 

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου