Προς το περιεχόμενο

WEM CopiCat tape echo loops...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω ιδέα. Είναι και 10 χρόνια μετά αυτή η κονσόλα από τους EchoKing αλλά είναι πολύ πιθανό να "φοράει" τον ίδιο μηχανισμό.

 

AndyC, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις από την ίδια την πηγή. 20 ταινίες στοιχίζουν 25GBP. Παραπάνω από μία λίρα η μία αλλά έχεις το κεφάλι σου ύσηχο.

Στη θέση σου θα είχα μία για πρόβες μέχρι να λιώσει και θα έβαζα καινούργια μόνο για live και φυσικά ηχογράφηση. Η ταινία όταν παλιώνει απλά αποκτά θόρυβο και δεν σβήνει καλά τα ηχογραφημένα. Κάτι το οποίο δεν θα με χάλαγε ειδικά για πρόβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτομαι να σου πω την αληθεια, γιατι ειναι ο μονος σιγουρος τροπος να εχεις αυτο που χρειαζεται.

Το θεμα ειναι οτι εχω ενα μηχανηματακι που ειναι για να κοβεις/κολλας λουπες και σκεφτομουν, πως με το κοστος των 20 λουπων, μπορω να παρω ταινια και να εχω πολλες περισσοτερες.

 

Το θεμα με την εκτεταμμενη χρηση της ιδιας λουπας ξανα και ξανα, ειναι οτι φθειρονται και οι κεφαλες με αυτον τον τροπο.

Επισης και γι'αυτο το λογο σκεφτομουν να παρω ταινια, ωστε να μπορω να αλλαζω σχετικα πιο φθηνα.

 

Η δευτερη αγορα ειναι να αγορασω ενα σετ κεφαλες για το συγκεκριμενο μοντελο που εχω.

Εχω βρει απο εναν αγγλο ολο το σετ γυρω στις 100-120 λιρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να κόβεις/ράβεις μόνος σου επικοινώνησε με MyTapeEcho! Έχουν διάφορες ταινίες και λογικά θα μπορούν να σου δώσουν με το μέτρο όποια θες.  ;)

 

ΕDIT: Έχουν και έτοιμες σε πολύ καλή τιμή για CopiCat! Πρέπει να το έχουν προσθέσει πρόσφατα αυτό μιας και δεν το είχα δει παλιότερα... δες, CopiCat Loops!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου