Προς το περιεχόμενο

Quantize στο Qubase S3


Konstantis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας εκανα εγκατασταση το Sx3 και μετα απο λιγο ενω εγραφε σωστα δεν μου εγραφε σωστα τισ νοτες!το latency δεν εχει προβλημα!εκανα επανεκινηση και δουλεβε σωστα αλλα μετα απο λιγο παλι το ιδιο προβλημα!παντως το ιδιο προβλημα μου το ανεφερε και ενας φιλος μου οτι του το κανει!Μηπως ειπαρχει καποιο κολπο?ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις δεν σου εγραφε σωστα τις νοτες??πως οριζεις το λαθος??χρονικα η επαιζε αλλες νοτες??αν ηταν χρονικο το προβλημα ελεγξε μηπως εχεις πατημενο το AUTOQ στο transport...αν δεν φταει αυτο πες μου γιατι παιζει να ειναι κατι αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς ότι δε φαίνονται οι σωστά οι νότες όταν θες να βλέπεις παρτιτούρα από midi τότε το πρόβλημά σου είναι ότι δε διαβάζει σωστά τo αρχείο των fonts.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα ειναι οτι οι νοτες δεν γραφονται οπως τις παιζω!Δηλαδη οταν παω να ακουσω αυτο πυ επαιξα εχει μετακινηθει προσ τα δεξια!Το quantize ειναι στο ayto!και το latency ειναι χαμηλο!μου ειπε ενας φιλος ενα κολπο να αντιγραψω to αρχειο που ειναι μεσα στο midi port απο το prgrammes files/steinberg/sx3/midiport και να το κανω επικοληση στο sx3 και μεχρι στιγμης σταματισε να μου το κανει!

ευχαριστω παντως ευχομαι να λυθηκε το προβλημα για παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα σου λυθηκε...ελπιζω να μην ταλαιπωρεισαι καιρο για αυτο γιατι αυτη την λυση την εχω δωσει στον illusionost εδω κ μια εβδομαδα(δες sto recording forum θεμα ''midi και latency...'')..για αυτο σου εγραψα σε προηγουμενο μυνημα οτι παιζει να φταιει και κατι αλλο..

γραφω :

 

''και εγω αυτη την καρτα εχω και δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα...ακου τι θα κανεις::πρωτα θα τσεκαρεις οτι στα devices--->device set up--->default midi ports ειναι ενεργοποιημενα στα πεδια το midi in k midi out tou interface που χρησιμοποιεις...το ιδιο θα πρεπει να ισχυει κ για το καθε midi track!!!(αριστερα στο inspector πρεπει να ΜΗΝ ειναι στην ρυθμιση all midi inputs).Δοκμασε τωρα...αν συνεχιζει να υπαρχει το προβλημα θα πας program files-->steinberg--->cubase sx. εκει μεσα θα βρεις εναν φακελο που ονομαζεται midi port enabler.ο φακελος αυτος εχει ενα αρχειο.του κανεις cut κ μετα paste ενα επιπεδο πιο πισω(μεσα στο cubase sx δηλαδη directory....).φυσικα το προγραμμα πρεπει να ειναι κλειστο και να το ξανανοιξεις...Το τελευταιο κανε το μετα αφου εχεις δοκιμασει το πρωτο κ δεις οτι δεν δουλευει.''

 

anyway...εστω και καθυστερημενα θα μπορεσεις να δουλεψεις χωρις να σου σπανε τα νευρα...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου