Προς το περιεχόμενο

Σκοτωνουμε τον εξοπλισμο μας στα δυσκολα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον σκοτώνουμε (τον εξοπλισμό) με άνεση που ξαφνιάζει και τον εαυτό μας, όταν το σημαντικό εμφανίζεται αδυσώπητο.

 

Οκ, και σε λιγότερο δύσκολες συνθήκες  ;D

 

Σόρυ για το οφ-τόπικ: έπεσα πάνω σε αυτό και το βρήκα ενδιαφέρον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Όταν τα πράγματα δυσκολεύουν, και το gear μας θα δώσουμε, και το αυτοκίνητό μας, και το σπίτι μας αν χρειαστεί... κούφια ή ώρα, αν έχει πρόβλημα, υγείας ή άλλο, το παιδί σου, η μάνα σου ή ο αδελφός σου, θα υπολογίσεις οποιοδήποτε υλικό αγαθό? 

 

Τώρα, για τις μικρότερης σημασίας απρόσμενες οικονομικές ανάγκες που μπορεί να εμφανιστούν, καλό είναι πάντα να έχουμε φροντίσει να διατηρούμε την "καβάτζα" μας... από την άλλη προσωπικά διαφωνώ με την θεώρηση του εξοπλισμού μας σαν "επένδυση". Για μένα μιλώντας, υπολογίζω ότι αν πουλήσω όλο τον εξοπλισμό που έχω αυτή τη στιγμή, με τρέχουσες τιμές στην αγορά μεταχειρισμένων, είναι ζήτημα αν πάρω 7-8 χιλιάρικα, και μιλάω γι'αυτά που μπορούν να πουληθούν. Ένα τέτοιο ποσό δεν βλέπω πόσο μπορεί να ωφελήσει σε σοβαρό πρόβλημα.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κιθάρες ενισχυτές δε με διαφέρουν ,

το κοντραμπάσο και ενα ενισχυτή το χρειάζομαι

ηλεκτρικό με ένα φθηνό κάνω τη δουλειά μου

τη μηχανή με τίποτα 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα πλαισια της γενικοτερης συλλογης gear, με τον ιδιο τροπο που καποιος συλλεγει γραμματοσημα ας πουμε, καταλαβαινω το συναισθηματικο δεσιμο με το αντικειμενο, γιατι εκει εξυπηρετει τελειως διαφορετικο σκοπο.

Στην περιπτωση όμως της αναζητησης του ηχου, της χρηστικοτητας και καποιων αλλων τετοιων στοιχειων, το να δινει και να παιρνει κανεις γινεται τελειως αναιμακτα, και χωρις συναισθηματικη φορτιση...

Το κακο ειναι οτι καπου στην πορεια, οι περισσοτεροι απο μας μετεωριζομαστε αναμεσα στις δυο καταστασεις...

??? :-\ >:( ::)

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα για τη μηχανη δε γινεται καν συζητηση.Αυτη δε πωλειται με τιποτα.

 

Ε καλα δε θα βαλουμε και μασελα ρε παιδια....δεν ειμαστε δα σε τοσο δυσκολη κατασταση....

Εγω δεν ειμαι δα και τοσο συναισθηματικα συνδεδεμενος με τον εξοπλισμο μου και αυτο αποδεικνυεται απο το οτι εχω αλλαξει ουκ ολιγα οργανα τα τελευταια χρονια απλα τωρα ειμαι πολυ χαρουμενος με αυτα που εχω και μου κανουν τη δουλεια μου αξιοπρεπεστατα. Η υγεια ειναι πανω απο ολα θα προσπαθησω ομως να κοψω απο οπουδηποτε αλλου.Αν φτασουμε στο αμην ε....βλεπουμε και κανουμε....

Καλημερα σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα για τη μηχανη δε γινεται καν συζητηση.Αυτη δε πωλειται με τιποτα.

...

Η υγεια ειναι πανω απο ολα θα προσπαθησω ομως να κοψω απο οπουδηποτε αλλου.

 

η ειρωνεία είναι ότι η μηχανή την οποία δεν είσαι διατεθιμένος να πουλήσεις με τίποτε, απειλεί περισσότερο από ο,τιδήποτε άλλο την υγεία σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ειρωνεία είναι ότι η μηχανή την οποία δεν είσαι διατεθιμένος να πουλήσεις με τίποτε, απειλεί περισσότερο από ο,τιδήποτε άλλο την υγεία σου

Σωστά.

Με μια νταλίκα το πρόβλημα λύνεται.

Ασφάλεια, οικονομία, ευελιξία, άνεση.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου