Προς το περιεχόμενο

ABRSM Theory Grade 8


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους σας.!!

 

Μηπως υπαρχει κανεις που να εχει ασχοληθει με τις εξετασεις του ABRSM (Associated Board of the Royal Schools of Music) ??

 

Eιναι οι εξετασεις που πρεπει να δωσει κανεις για να τον δεχτουν σε μουσικο τμημα ενος πανεπιστημιου στην Αγγλια, και θα μου ηταν πολυ χρησιμο καποιος να μπορουσε να μου πει απο την εμπειρια του, τι επιπεδου περιπου ειναι η εξεταση αυτη γιατι προκειται να δωσω το Νοεμβριο.!!

 

Εχω μπει στην ιστοσελιδα του ABRSM αλλα δεν πολυκαταλαβα τι ακριβως ζηταει στην εξεταση..οποιαδηποτε βοηθεια θα την εκτιμησω παρα πολυ!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω είναι κάτι αντίστοιχο με το rgt. Δε γνωρίζω τίποτα γι αυτό, αλλά όπως και στην περίπτωση του rgt φαντάζομαι θα πρέπει να ξεκαθαρίσεις πρώτα.

 

α) εάν θέλεις να πάς Αγγλία για σπουδές μετά

β) Αν γενικά σκέφτεσαι να διδάξεις

 

Τα υπόλοιπα η σελίδα θα τα εξηγεί πολύ καλύτερα από μένα, ή ο καθηγητής που σε σπρώχνει κατά εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ο καθηγητης μου δεν εχει σχεση με αυτου του τυπου τα διπλωματα..ειναι της παλιας σχολης με τα ωδεια κλπ.

 

Ειναι κατι αναλογο του RGT οντως, αλλα απο την ιστοσελιδα του δεν μπορω να καταλαβω πολλα πραγματα..πουλανε ομως βιβλια με τις προηγουμενες εξετασεις που ειχαν γινει, οποτε αν παρω 2-3 τεστ απο τις προηγουμενες χρονιες φανταζομαι θα καταλαβω περιπου πως ηταν για να ξερω και πως να προετοιμαστω.!!

 

Να σαι καλα Evilnye :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολα τα μουσικα τμηματα πανεπιστημιων στην Αγγλια ζητουν αυτο το πτυχιο στο τελευταιο επιπεδο, δηλαδη το grade 8. Αυτο ισχυει για τις "κλασσικες" σπουδες.!!Υπαρχει και η κατηγορια Popular Music οπου ζητανε το ιδιο πτυχιο σε επιπεδο 5.

 

Το σιγουρο ειναι παντως οτι ολα ζητανε αυτο..υπαρχει και ενα αλλο ονοματι Trinity αλλα δυστυχως δεν ερχεται στην Ελλαδα.!!

 

Μακαρι να μπορουσα να το αποφυγω, αλλα ειναι απαραιτητο στοιχειο για την εισαγωγη στο πανεπιστημιο.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου