Προς το περιεχόμενο

Επιλογή χώρου για Recording Studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγχαρητήρια σε όλους!Θεωρώ οτι είσαστε η καλύτερη πηγή πληροφοριών και δεν σας αλλάζω με κανένα βιβλίο ή άλλλο site !

 

Έχω το εξής  θέμα :

Θέλω να φτιάξω ένα studio το οποίο θα λειτουργεί αρχικά σαν προβάδικο και μελλοντικά να λειτουργήσει σαν κανονικό επαγγελμάτικό studio.Χωρίς να επενδύσουμε αρκετά χρήματα αρχικά.

Είναι αυτό δυνατόν χωρίς το γνωστό ράβε ξύλωνε;Εαν όχι τότε θα πρέπει να προετοιμαστούμε για μεγάλα δάνεια.

 

Και το πιο σημαντικό είναι η επιλογή του χώρου.Τί προτείνετε να βρούμε;

Υπόγειο το οποίο έχει μια σχετική μόνωση αλλά απαιτεί εξαερισμό και έχει υγρασία κλπ

ή

Ισόγειο χώρο όπως κανένα σπίτι ή αποθήκη (χαμηλό ταβάνι και κατασκευή από μπετόν φυσικά)

 

Και πάλι

Σας ευχαριστώ που είστε εδώ...

 

Χάρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρη καλως ηρθες.

 

Οσοι θα σου απαντησουν εχουν την γνωση μεσα απο τα βιβλα και την εμπειρια.

Προτεινω να διαβασεις ολα τα παρακατω ποστ σχετικα με την δομη και την δημιουργια ενος recording studio που βρισκονται κατω απο το δικο σου και να επανελθεις.

Πιστευω ακραδαντα οτι δεν εχεις καν κανει μια τυπικη αναζητηση.

Μελετησε τα ,διαβασε τα σωστα και προσεκτικα.

Ισως το επομενο σου ποστ μην ειναι τοσο γενικο και συμβαλλει μια νεα σου απορια στον πλουτο των θεματων που ηδη εχουν ανοιχτει και απαντηθει.

 

Καλως ηρθες και παλι.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση και υπόσχομαι ότι θα μελετήσω όλα τα σχετικά posts που μου έχετε αναφέρει.Θα επανέλθω μόνο εαν δεν απαντηθούν όλα τα ερωτήματά μου.

Έχω διαβάσει posts,με τη μέθοδο της αναζήτησης, αλλά δεν είχα βρει ακριβώς αυτό που ζητούσα.

Μάλλον θεώρησα ''ευκολότερο'' το να πάρω απαντήσεις πάρα να μελετήσω αρκετά.

Απολογούμαι για αυτό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε κατω απο το θεμα σου..ποσα σχετικα θεματα με ειδικες απαντησεις υπαρχουν.

Καλη μελετη..και εδω ειμαστε .

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να ξεκινησεις με αυτο το βιβλιο

 

http://www.amazon.co.uk/Recording-Studio-Design-Philip-Newell/dp/0240520866/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=books&qid=1278759964&sr=8-3

 

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου