Προς το περιεχόμενο

Alesis Midiverb 4


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα.

 

εξαρταται την χρηση που το θελεις.

 

το εχω εδω και 2 χρονια.

 

το χρησιμοποιω

1.σαν βαθος πριν τον ενισχυτη ακουστικων στο home studio , ωστε αυτος που γραφει να ακουει reverb χωρις να "γραφεται" στο track.

 

2. σαν chorus - delay - reverb - pitch shifter , στο κιθαριστικο μου rack μετα τον προενισχυτη και πριν τον τελικο.

 

και στα 2 με εχει βγαλει ασπροπροσωπο...ΟΜΩΣ :

 

δεν ειναι το high end effect που θα συναντησεις σε ενα επαγγελματικο studio.

με 18 bit επεξεργασια , ειναι μια χαρα για Live χρηση.

 

τα εφφε του ειναι χωρισμενα σε κατηγοριες , 1 , 2 ή και 3 ταυτοχρονα.

 

ενα ωραιο που μου αρεσει , ειναι οτι εχει αυτοματο leveling στις εισοεξοδους του.

 

"ακουει" δλδ την πηγη που το τροφοδοτει , και ρυθμιζει αυτοματα το input ωστε να μην εχεις overload.

 

γενικως ειναι ενα τιμιοτατο μηχανημα στην φτηνη κατηγορια , για καποιον που δεν εχει ακρως επαγγελματικες απαιτησεις.

 

ελπιζω να βοηθησα.

 

;) 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα φιλε μου...ευχαριστω για την απαντηση...σαν εφεδιερα θα το χρηισιμοποιησω στην κιθαρα(chorus,delay,reverb, pitch sifter...etc)...οποτε αν μπορεις να εμβαθυνεις στη χρηση με κιθαρα...δεν ψαχνω και το τελειο effects proccesor(αλλα να μην ειναι κ μουφα)...το βρηκα με 100ε...αξιζει να το αγορασω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου