Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με κάρτα ήχου


Betty The Raccoon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα άλλαξα τη motherboard μου και τώρα έχω μια Gigabyte K8 Triton(Sempron 2800,1024 ram).H κάρτα ήχου μου είναι μια Soundblaster Live! Value (Tουλάχιστον έτσι την αναγνώριζε το σύστημα με την προηγούμενη mother και κατέβαζα και τους αντίστοιχους drivers απο το νετ και όλα πήγαιναν ρολόι)

 

Όταν άλλαξα λοιπόν mobo και έβαλα τους ΙΔΙΟΥΣ drivers με το που πατούσα το rec το σύστημα κολούσε για 3 sec και έκανε αυτόματα επανεκίνηση.Πριν ρωτήσετε τη πρόγραμμα ηχογράφησης έχω σας λέω ότι δεν έχει σημασία μιας και το ίδιο συμβαίνει και με τον Windows Sound Recorder :(

 

Μου είπανε ότι παίζει πρόβλημα με τους drivers αλλά δεν έβγαλα άκρη και ας εγκατέστησα και άλλους drivers (σκέτο Live! χωρίς το Value)

 

Καμιά ιδέα στο τι τρέχει;

 

Thanks!!

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν χρησιμοποιουσες κ το ιδιο λειτουργικο??anyway...ετσι κι αλλιως καλο θα ειναι να περασει,ακομα κ με τους παλιους drivers,τους drivers ''asio for all'..αν και θα προτεινα να αλλαξεις καρτα ηχου αν θες να βρεις την υγεια σου...χι,χι...'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το σκοπό που τη χρειάζομαι μια χαρά δουλειά κάνει :wink:

Για αυτό τρελαίνομαι...Αλλιώς θα είχα ήδη πάρει άλλη :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα ήχου σου αναγνωρίζεται άμεσα από τα Windows XP SP2. Δεν χρειάζονται πρόσθετοι drivers για να την ακούσεις να λειτουργεί. Οπότε, η πρώτη ερώτηση είναι: λειτουργεί η κάρτα σου ΠΡΙΝ βάλεις τους πρόσθετους drivers ή όχι;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον συμβουλευω τι να κανει μιας και ειναι πολυ πιθανο με τους drivers αυτους η καρτα να δουλεψει...!Αν δεν δουλεψει και με αυτους ψαχνομαστε για αλλα...ας μην πελαγωσει ο ανθρωπος με πιο βαθια ζητηματα αν μπορει να βρεθει μια πιο απλη λυση..

Επισης κοιτα να κανεις καποια βασικα πραγματακια σωστα:απεγκατεστησε τους υπαρχοντες drivers,κανε restart και μετα εγκατεστησε σωστα τους νεους...παλι restart k τσεκαρε πως δουλευει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον συμβουλευω τι να κανει μιας και ειναι πολυ πιθανο με τους drivers αυτους η καρτα να δουλεψει...!Αν δεν δουλεψει και με αυτους ψαχνομαστε για αλλα...ας μην πελαγωσει ο ανθρωπος με πιο βαθια ζητηματα αν μπορει να βρεθει μια πιο απλη λυση..

Επισης κοιτα να κανεις καποια βασικα πραγματακια σωστα:απεγκατεστησε τους υπαρχοντες drivers' date='κανε restart και μετα εγκατεστησε σωστα τους νεους...παλι restart k τσεκαρε πως δουλευει..[/quote']

 

Αυτό το έχω κάνει και δεν είχε αποτέλεσμα.Ουτε οι ASIO λύσαν το πρόβλημα

 

Eyeprotocol λες να παίζει μπέρδεμα με τους έξτρα drivers;Η κάρτα λειτουργεί και με τους drivers των WIN με τη διαφορά ότι στην ηχογράφηση αυτή τη φορά έχει τρομερή καθυστέρηση και θόρυβο και απλά το αυτόματο restart καθυστερεί 10sec :P :evil:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες ηχογράφηση, τι ακριβώς εννοείς; Με ποιο πρόγραμμα ηχογραφείς και τι ακριβώς ηχογραφείς; Επίσης, τι εννοείς όταν λές "αυτόματο restart"; Την επανεκίνηση των Windows;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι την επανεκκίνηση.Πατάω στο SONAR το rec πχ και συμβαίνουν αυτά που σας είπα. :( Μετά απο 10 sec restart

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου