Προς το περιεχόμενο

Vintage 80's Super Strats Teaser Thread 2


anjelinio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κωστα(η καποιος αλλος) μπορεις να μου δωσεις τα φωτα σου περι RITZ?

Βρηκα μια σε ξεφτιλα τιμη, all white, αλλα δεν υπαρχουν αρκετες πληροφοριες στο νετ λογο ισως του οτι κυκλοφορησαν μονο για λιγο καιρο.

 

Υπαρχει καταλογος στο vinaxe αλλα επι πληρωμης δυστυχος

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 710
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κωστα(η καποιος αλλος) μπορεις να μου δωσεις τα φωτα σου περι RITZ?

Βρηκα μια σε ξεφτιλα τιμη, all white, αλλα δεν υπαρχουν αρκετες πληροφοριες στο νετ λογο ισως του οτι κυκλοφορησαν μονο για λιγο καιρο.

 

Υπαρχει καταλογος στο vinaxe αλλα επι πληρωμης δυστυχος

 

κάποιες πληροφορίες έχει εδώ σε περίπτωση που δεν τις έχεις δει....αν και σε αυτό το θρεντ σας βρίσκω όλους άρτια ενημερωμένους ;D :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Ritz_Guitars

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακάλυψα αυτά τα μοντέλα που βγαλε το '80 η washburn. Είναι με 29 ταστα  :o αλλά οι μαγνήτες και το τρέμολο φαίνονται για τα μπάζα!!!

 

http://media.photobucket.com/image/washburn%20ec29/46traveller/WashburnEC29BOdySide1.jpg

 

http://www.tibiuccio.it/img/washEc294.jpg

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλο μηνα παιδες! Παρτε και απο μενα ενα βιντεακι που μολις ανεβασα να μοστραρω τη νεα κουκλαρα ;D ;D

 

http://www.youtube.com/watch?v=jP2QFlL_eRk

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stinky φοβερη κιθαρα,ειδικα το graphic ειναι ολα τα λεφτα.....αν μας βαλεις κ κανα βιντεακι να παιζεις με αυτην,να την ακουσουμε λιγο θα ειναι ακομη καλυτερα!!

 

stagemaster τι να πω ωραια κιθαρα,στο ebay την χτυπησες?πολυ ωραιο χρώμα...κ πολυ ωραια συλλογη..η new jersey ειναι επανεκδοση που εχεις?

 

παρτε κ μια δικια μου πανοραμικη...

 

κοστα 5150 εχεις δικιο που εισαι φανατιλα kramer,χθες επαιζα σχεδον ολο το απογευμα με την stagey,επαθα πλακα..... :P :P

P1010025.thumb.JPG.fd8815c237e6815664c328ca6760af3a.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλος Kramerakias εδω...και κραταω απο τοτε ο ατιμος!

 

Thanx Scofield! ;)

Μεγειες για τη Stagemaster,καλοπαιχτη και με πολλες ακομα ;D

 

Η Stagey και η Jersey Star ειναι απο μελη του VintageKramer.com τα πηρα απ'ευθειας απ'αυτους.Η Stagey ειναι απ΄τις πρωτες που ειχαν βγει σαν prototype γι'αυτο και το μικρο block logo στο headstock ενω αν παρατηρησεις και το πανω "κερατο" δεν ειναι σκαμενο κι απ'τις δυο πλευρες οπως στη δικια σου αλλα μονον απ'την πανω.Η JS ειναι του 2005 και την ειχε ο Jumbowolf (Mike) που ειναι και ιδρυτης του VK σε ενετελως καινουργια κατασταση,ζητημα να την ειχε βγαλει απ'τη θηκη της 5 φορες (θα θυμαται ο Κωστας και ο Stinky που τα λεγαμε οταν ηρθε).Κουκλαρες και οι δυο.Αυτες τις μερες περιμενουμε μια ακομα JS απο Αγγλια αυτη τη φορα για καποιον φιλο εδω που ακουσε τη δικια μου κι'εμεινε κοκαλο! ;D

 

Οι αλλες 2 που φαινονται στη φωτο ειναι μια λευκη  1986 Pacer Custom 1 που την εχω στη κατοχη μου απ'το '89 και ειχε ερθει τοτε καινουργια απο Γερμανικο μαγαζι.Ο Ζοζεφ που τις αντιπροσωπευε τοτε την ειχε καπου στις 200-220.000 δρχ.Αυτα θα τα θυμαται ο Τονυ που επαιζε συνεχεια με διαφορες τοτε.Μια Leoprad skin που σε ειχα να δει να παιζεiς εκεινα τα χρονια τι ηταν Τονυ;

Η κοκκινη ειναι μια 1983 Pacer deluxe με beak headstock και EMG μαγνητες,αυτη τη χτυπησα σε μαγαζι με Vintage οργανα στην Αμερικη και ειναι οντως πολυ vintage,παιγμενη μεχρι αηδιας,χτυπημενη αρκετα αλλα εξακολουθει να εχει ηχο και παιξιμο απιθανο ενω απο μπρατσο εχει το πιο flat και φαρδυ απ'ολες!

ericsonCard_598.JPG.c9daa33d2b246a1c2376922a35094fa6.JPG

ericsonCard_599.JPG.f0c26c298ba688cbb60bf4a1f76ee844.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες δεν υπάρχει κάνας drummer, μπασίστας, πληκτράς κτλ να συναντηθούμε να δούμε τα όργανα και να παίξουμε κανά κομμάτι;;;

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου