Προς το περιεχόμενο

Vintage 80's Super Strats Teaser Thread 2


anjelinio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 710
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε παιδες, ειναι Jackson USA for God's sake.. ;) Πολυ καλα ξυλα, αριστο hardware, μπορει να παιξει τα παντα (με αυτο το configuration)...α, αν δεν το ανεφερα ειναι και κουκλαρα!! Ειδικα αυτη με τη maple ταστιερα ειναι σκετο παγωτο, για γλυψιμο και δαγκωμα :P Δεν βρισκω υπερβολικα τα χρηματα για καινουργιο του κουτιου τετοιο οργανο...και αν βγαζει και ο Adrian κανα 100-200$ απο την καθε πωληση...χαλαλι του για τη χαρα που μου εχει δωσει ολα αυτα τα χρονια...!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Stinky, η δικια σου ειναι ο λ α τα φραγκα!!!!!! Μου τρεχουν τα σαλια μονο που τη βλεπω στο avatar... ;D Εχω και μεγαλο θεμα με το snakeskin γενικως (ειχα Soldano snakeskin tolex και εχω Jackson Soloist snakeskin), οποτε χτυπησες πολυ ευαισθητη χορδη μου (κυριολεκτικα!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tony η κιθαρα μαμαει φιλε,τελεια κ παυλα. Αρρωστια το Sustainer ε?  :)

 

Εδω το layout της Kramer,το κατω κατω ειναι το on off κ το μεσαιο ειναι το ειδος της αρμονικης.Το πανω ειναι για την επιλογη μαγνητων.

To κατω κατω ποτενσιομετρο ρυθμιζει την ενταση του Sustainer.

 

DSC02737.jpg

 

Stinky αυτο ακριβως πιστευω κ εγω για την Adrian Smith..Πολλα λεφτα χωρις κατι ιδιαιτερο..

 

Pano ολες οι Vintage Super Strats που περασαν απο τα χερια μου ειχαν "κατι" το οποιο τις εκανε ξεχωριστες,πραγματικα δεν μπορω να διαλεξω καποια.

Απλα θα πω καποια πραγματα γενικα τα οποια ισως βοηθησουν κ καποιους σε μελλοντικες επιλογες τους.

 

Σε ποιοτητα κ σε σχεση αποδοσης-τιμης-vibe νομιζω οτι οι Αmerican series Kramers δεν εχουν αντιπαλο Aς παρουμε μια American series Baretta πχ '86-'87.

Με 600-700 ευρω αγοραζεις εξαιρετικα ποιοτικο οργανο(βαφη,ESP CNC,αμερικανικος ελεγχος κτλ) με σουπερ Hardware(Schaller tuners & straplocks,or.Floyd,Duncan JBJ) κ με αρκετη δοση vibe κ ιδρωτα απο αλλες εποχες  :D

 

Η GunSlinger '88-'89 ειναι αλλο οργανο βεβαια,εχει περισσοτερο να κανει με art παρα με μια απλα καλη κιθαρα.O ανθρωπινος παραγοντας σε αυτες παιζει πλεον τον κυριο λογο.

Ολες απο εκεινη την διετια ειναι ουσιαστικα custom shop handmade οργανα,απ'αυτα που σημερα τα πληρωνεις 3000 ευρω..

DiMarzio η Gotoh μαγνητες,Grover η Gotoh tuners,Dan Lawrence artwork graphics(885$ θελει σημερα ο Dan για ενα Nagel graphic..)κ φυσικα την μαεστρια των ανθρωπων του Bernie Rico ειναι αυτα που πληρωνεις για μια BC Rich GunSlinger '88-'89.

DSCN00771-2-1.jpg

 

Εδω ο τυπος που εκοβε τα μανικια απο ΟΛΕΣ τις bolt on Riches('85-τελος '89)

JohnnyHernandezbcrichneckcarver.jpg

 

Για τις πραγματικες vintage Charvel San Dimas '81-'85 θα μιλησω αλλη φορα  :)

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομορφη ειναι δε λεω, αλλα ακομη ψαχνω λογους γιατι να την προτιμησει καποιος..

 

+1  Σχεδον στα μισα λεφτα την παιρνεις απο την αδερφη εταιρια charvel (σε μια προηγουμενη φουρνια εβγαινε και ασπρη) και αμα θελεις αλλαζεις pickguard για να βαλεις δυο strat μονους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, ευχαριστω ολους για την πληροφορηση...!!

 

Να ρωτησω κατι ασχετο ως noob στο forum? Πως ανεβαζεις βιντεο? Πρεπει να το εχεις βαλει στο youtube πρωτα η μπορεις απλα να το attach απο το σκληρο σου?

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες, ειναι Jackson USA for God's sake.. Wink  Πολυ καλα ξυλα, αριστο hardware, μπορει να παιξει τα παντα (με αυτο το configuration)..

 

Παραμενει μια στρατ ομως... Μπορεις να βρεις τα ιδια σπεκς σε οργανα στο 1/2 της τιμης...

 

Φιλε Stinky, η δικια σου ειναι ο λ α τα φραγκα!!!!!! Μου τρεχουν τα σαλια μονο που τη βλεπω στο avatar... Grin  Εχω και μεγαλο θεμα με το snakeskin γενικως (ειχα Soldano snakeskin tolex και εχω Jackson Soloist snakeskin), οποτε χτυπησες πολυ ευαισθητη χορδη μου (κυριολεκτικα!!)

 

Παιζει μια soloist snakeskin στις αγγελιες, ειναι η δικια σου???

Ανεβασε καμια φωτο!

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, προσπαθω να ανεβασω photos αλλ μου λεει "Το όνομα αρχείου υπάρχει ήδη! Παρακαλώ μετονομάστε το αρχείο και δοκιμάστε ξανά. " Μηπως κανω καποια λαλακια μιας και ειμαι noob του κερατα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου