Προς το περιεχόμενο

Vintage 80's Super Strats Teaser Thread 2


anjelinio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eιναι ο καλυτερος brigde που εχω ακουσει αδερφε, ειναι οντως οπως τα λες...

Πρεπει να βαλω floyd ομως γιατι το vintage trem ειναι αχρηστο, δεν κανει τιποτα.

Θα βαλω ενα gotoh floyd χρωματος nickel, λυπαμαι που σε απογοητευω

εισαι ωραιος ρε φιλε μπραβο εχεις γουστο και μ'αρεσεις ...φαντασου εγω μπηκα στην διαδικασια και αγορασα οτι di -marzio υπαρχει σε humbucker για να βαλω στην socal(ειχε ηδη dimarzio δεν ειμαι φαν ειμαι υπερ duncan) αφου η fender ειχε τον tb-5 και δεν ηθελα να εχουν και οι 2 τον ιδιο μαγνητη...........αλλα ρε γ***το τους παταγε ολους κατω για πλακα...........μα για πλακα ομως οποτε εβαλα και στις 2 ..............οσο για το floyd....μπορει να εχεις δικιο γιατι δεν ξερω τι τρεμολο εχει επανω τωρα αν και μου φαινεται θα εχει το ιδιο με την  deluxe που εμενα δεν μου φαινεται ασχημο...αλλα εσυ εχεις τα χερια εσυ ξερεις καλυτερα για σενα ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 710
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πολυ καλος αν πετυχεις ειναι οι παλιοι JBJ...

Βαλε και σε μια εναν dimarzio super distostion, ωραιος ειναι και ο suhr doug aldrich... αλλα κανεις δεν ειναι tb5, απλα για ποικιλια τους αναφερα... :o :o

 

Χτες επαιζα 3 ωρες, η κιθαρα σπερνει, το μανικι αυτο δεν υπαρχει...

Συναγωνιζεται ευθεως αυτο της Gunslinger...

 

Deth to All, Butt Metal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλος αν πετυχεις ειναι οι παλιοι JBJ...

Βαλε και σε μια εναν dimarzio super distostion, ωραιος ειναι και ο suhr doug aldrich... αλλα κανεις δεν ειναι tb5, απλα για ποικιλια τους αναφερα... :o :o

 

Χτες επαιζα 3 ωρες, η κιθαρα σπερνει, το μανικι αυτο δεν υπαρχει...

Συναγωνιζεται ευθεως αυτο της Gunslinger...

 

οντως το μανικι ειναι πολυ ανετο και ευκολοπαιχτο............. ;)

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι

Μπραβο κ παλι Πανο,περιμενω να μου την φερεις να την σενιαρουμε  :)

 

Σουπερ ο TB5 δεν το συζηταω καν,ειναι μακραν ο καλυτερος Duncan αλλα σε αυτο το στυλ ο Miracle Man ειναι λιγο καλυτερος παιδες,τουλαχιστον στα δικα μου ομορφα,καλοσχηματισμενα αυτακια  ;D

 

Κωστακη συγχαρητηρια επισης φιλε,μαμαει το graphic στην ST3

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι

Μπραβο κ παλι Πανο,περιμενω να μου την φερεις να την σενιαρουμε  :)

 

Σουπερ ο TB5 δεν το συζηταω καν,ειναι μακραν ο καλυτερος Duncan αλλα σε αυτο το στυλ ο Miracle Man ειναι λιγο καλυτερος παιδες,τουλαχιστον στα δικα μου ομορφα,καλοσχηματισμενα αυτακια  ;D

 

Κωστακη συγχαρητηρια επισης φιλε,μαμαει το graphic στην ST3

 

 

ΚΩΣΤΑ βαζει φυτιλιες............δεν τον εχω ακουσει τον συγκεκριμενο....παντως απο οτι duncan εχω ακουσει και πααααααααααρα πολλους di-marzio ο tb-5 ειναι κορυφη............με εβαλες στην πριζα για τον miracle..........ποτε θα με καλεσεις για καφε? ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρασκευη και οι 2 σας προς μεσημερακι κεντρο για καφε-μπυρα...

 

Τα καλοσχηματισμενα αυτακια ποιος στα λεει...η Χριστιαννα?  :o :o

Deth to All, Butt Metal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι Πανο κανονιζουμε  :)

 

Κοιτα πως σε κοιταει που κοροιδευεις τον πατερα της.. :D

 

DSC02648.jpg

 

Αντωνη τον ειχα αγορασει απο τον Γερασιμο κ τον βαλαμε μαζι σε μια maple body Baretta,οταν σου λεω κολαση,κολαση..

 

Tην κιθαρα την εχει ο Φωτης τωρα κ φαντασου οτι εχει ενα καρο σπανιες κ πανακριβες κιθαρες αλλα αυτη ειναι η κιθαρα που ασχολειται περισσοτερο κυριως λογω μαγνητη.

 

DSC02184.jpg

 

Bright,σφιχτα μπασα,ατελειωτο γκαζι με πολυ πολυ δυνατο upper midrange,ηταν λες κ ειχες ενα tube screamer μπροστα αλλα χωρις να γινεται ποτε λασπη ξερεις.

 

Ειναι ακομη κ σημερα οτι καλυτερο εχω ακουσει.

 

Μετα ειναι αυτος ο JBJ στην Sustainer που εδωσα στον Πανο.

 

Μετα η Snake του Κωστα με τον πανσπανιο Gotoh Super Distortion κ μετα ολες οι κιθαρες που εχουν TB-5  ;D

 

Eγω προοριζω τον TB5 που εχω καβατζα γι'αυτη εδω(ακομη να'ρθει η ταναπου..)

 

BtlvOWgEGkKGrHqEH-CcEvpdgeBL8op4Tde.jpg

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα οσον αφορα το floyd καποια στιγμη θα μπει...

Ρε φιλε θα "πειραξεις" τετοιο οργανο???

Ας εχεις και μια χωρις floyd!

Εχεις τρελο εξοπλισμο Παναγιωτη, μπραβο ρε φιλε! Ακριβο χομπι ρε γ***το, αλλα προσφερει πολλες και ανεκτιμητες συγκινησεις.

 

Κωστα  η Snakeskin ετοιμαζεται για live Γερμανια! Θα την παω βολτιτσα να παρει λιγο ευρωπαικο αερα ;D Το αστειο ειναι οτι μια μπαντα που παιζουμε μαζι λεγεται Gunslinger (παιζει ο Davey απο Ηαwkwind) και η αλλη Iron Kobra! Τις καλυπτει και τις 2 μπαντες ο βοας!

 

Και η ST3 φαινεται να εχει τον ιδιο μαγνητη, εμφανισιακα δεν εχει καμια διαφορα με της Gunslinger. Λες να ειναι Gotoh SD και αυτος? Δεν την ανοιξα ακομη να δω... Αλλα ακουγεται λιγο πιο πριμαριστος

 

 

Παναγιωτη ανεβασα την φωτογραφια της κιθαρας σου στο γκρουπ στο facebook, ελπιζω να μην σε πειραζει  :-[

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπραβο ρε Κωστα μπραβο,να περασετε καλα φιλε  :)

 

Πιστευω η ST3 πρεπει να φοραει DiMarzio,δες απο πισω εαν δεν γραφει τπτ ειναι Gotoh,αλλιως θα γραφει DiMarzio.

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου