Προς το περιεχόμενο

Vintage 80's Super Strats Teaser Thread 2


anjelinio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμα εχεις υπομονη και ψαχνεις θα βρεις και εσυ αυτο που θες....Εγω πχ την αγορασα εδω απο το noiz....ειναι σε εκπληκτικη κατασταση πραγματικα σαν καινουρια  και γενικα με εχει βολεψει απιστευτα.....

 

Scofield , η κιθαρα εχει τους εργοστασιακους μαγνητες....Ειναι παθητικοι μαγνητες αλλα εχουν ενεργο κυκλωμα ...και οπως λεει η wiki :

 

"The pickups were a Jackson J50BC humbucker at the bridge, and two Jackson J-200 stacked singlecoils, and it had an on-board mid-boost (Jackson JE-1200). The control layout consists of a Volume knob, a Tone knob, a knob for the mid boost, and three mini toggles to switch each of the pickups on and off."

 

Γενικα δεν εχουν "συλεκτικη" αξια αλλα ειναι καταπληκτικες κιθαρες ,πολυ καλη κατασκευη και πουλιουνται σε σχετικα λιγα χρηματα...

 

 

Χανιά....

Charvel Model 4 '88 - Prs tremonti Se

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 710
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αμα εχεις υπομονη και ψαχνεις θα βρεις και εσυ αυτο που θες....Εγω πχ την αγορασα εδω απο το noiz....ειναι σε εκπληκτικη κατασταση πραγματικα σαν καινουρια  και γενικα με εχει βολεψει απιστευτα.....

 

Scofield , η κιθαρα εχει τους εργοστασιακους μαγνητες....Ειναι παθητικοι μαγνητες αλλα εχουν ενεργο κυκλωμα ...και οπως λεει η wiki :

 

"The pickups were a Jackson J50BC humbucker at the bridge, and two Jackson J-200 stacked singlecoils, and it had an on-board mid-boost (Jackson JE-1200). The control layout consists of a Volume knob, a Tone knob, a knob for the mid boost, and three mini toggles to switch each of the pickups on and off."

 

Γενικα δεν εχουν "συλεκτικη" αξια αλλα ειναι καταπληκτικες κιθαρες ,πολυ καλη κατασκευη και πουλιουνται σε σχετικα λιγα χρηματα...

 

 

καλη επιλογη φιλε!οσο για την συλεκτικη αξια δεν πειραζει,σημασια εχει να βολευει κ να αρεσει σε εσενα η επιλογη σου!ναι οι charvel ειναι αξιολογες εως αριστες κ <<πατανε>> ανετα πολλες σημερινες.... ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

σημερινη αφιξη το μεσημερακι....η κιθαρα ηταν του Κωστα,μετα του Παναγιωτη κ τωρα δικια μου..kramer american sustainer,την εβαλα στο ενισχυτη κ τσιριξε....a big thanx to Panos!!απολαυστε... ;D ;D

 

 

Νασαι καλα αδερφε να την χαιρεσαι...

Ειναι εξαιρετικη κιθαρα και χαιρομαι που πηγε καπου που θα εκτιμηθει..!!!

Ο JBJ απλα δεν υπαρχει, μου λειπει πολυ κιολας

Πρεπει να σου πηρε ωρα να την ξετυλιξεις ε?...χαχα

Deth to All, Butt Metal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφια καλο φθινοπορο σε ολους και καλα παιξιματα

Μακαρι να μην εχουμε προβληματα και να παιζουμε πιο πολυ και πιο συχνα...

Deth to All, Butt Metal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Μπορει να μην ειναι κιθαρα αλλα φερει πανω της μια απο τις ιστορικοτερες και ομορφοτερες για μενα  :) ( μηπως ειναι το limited run των 30 bullseye κωστα ? )

 

SDC10446.thumb.JPG.88eda6cd04f5d011dbb665cbfe543d5a.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 μιση τα ξημερωματα λιγο πριν κλεισω το πισι λεω να μπω ενα ebay να τσεκαρω κατι feedback που ηθελα.

 

και πεταγεται μπροστα μου αφτο http://cgi.ebay.com/Kramer-Ripley-Guitar-RARE-HTF-Vintage-EVH-Baretta-USA-/260669169424?pt=Guitar&hash=item3cb117df10

 

μετα θυμαμαι οτι εχω μεινει με 20 ευρω και απληρωτους λογαριασμους και την πεφτω για υπνο ησυχος και ωραιος.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε λίγο να δείς του υιού μου την Krammer.....

;)  ;)  ;)  ;)  ;)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας εχω αφησει πολυ καιρο ησυχους  :)

 

Τον γνωριζετε φανταζομαι τον κυριο

 

Σε 10-15 μερες περιπου

 

BBlazesign.jpg

 

BBlazesign2.jpg

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου