Προς το περιεχόμενο

Vintage 80's Super Strats Teaser Thread 2


anjelinio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 710
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

το serial ειναι Ε9416 παιζει να ειναι και της ιδιας χρονιας με τη δικια σου δηλαδη.

Ευχαριστω πολυ και σε σενα καλοπαιχτη .

Ξερεις μηπως σε τι αλλα χρωματα ειχε κυκλοφορησει αυτο το μοντελο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως είναι πολυ κοντα! Ίδια χρονιά (87) εννοείται, μη σου πω και ίδιο μήνα! :D

Την έχω δει σε λευκό, κρεμ (δικιά μου), μπλε ηλεκτρικ, ένα περίεργο πράσινο-μπλε περλε, κόκκινο περλε και το δικό σου... Φαντάζομαι θα υπάρχουν και αλλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δεις που θα βγουμε και σοι στο τελος φιλε chris χαχα

 

Εχω ενα κουιζ για τους ψαγμενους του φορουμ (δεν ειναι ακριβως κουιζ βεβαια γιατι δεν ξερω την απαντηση), αν μπορει να καταλαβει κανεις τι κιθαρες εχουν οι 2 ελληνες κιθαριστες του video (το μονο που καταλαβαινω ειναι οτι ειναι 80'ς superstrats)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δεις που θα βγουμε και σοι στο τελος φιλε chris χαχα

 

Εχω ενα κουιζ για τους ψαγμενους του φορουμ (δεν ειναι ακριβως κουιζ βεβαια γιατι δεν ξερω την απαντηση), αν μπορει να καταλαβει κανεις τι κιθαρες εχουν οι 2 ελληνες κιθαριστες του video (το μονο που καταλαβαινω ειναι οτι ειναι 80'ς superstrats)

 

 

Ο Terry λογικά θα ξέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

 

Εχω ενα κουιζ για τους ψαγμενους του φορουμ (δεν ειναι ακριβως κουιζ βεβαια γιατι δεν ξερω την απαντηση), αν μπορει να καταλαβει κανεις τι κιθαρες εχουν οι 2 ελληνες κιθαριστες του video (το μονο που καταλαβαινω ειναι οτι ειναι 80'ς superstrats)

 

 

Έχοντας δει ένα άλλο σημείο του συγκεκριμένου live στην tv, θυμάμαι αρκετά καλά ότι η κιθάρα του Ρακιντζή ήταν απ τον Καγμάκη. Ο άλλος κιθαρίστας, ίσως να έπαιζε με carvin, ίσως και όχι, δεν θυμάμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το ξεθαψατε το θεμα να μοστραρω και την καινουρια μου mockingbird  8)

248139_10150214290688188_783123187_6944985_5754343_n.jpg

 

Kαι για οσους δεν το ειδαν, εχουμε φτιαξει με τα παιδια ενα ωραιο γκρουπακι στο facebook με τιτλο Greek Superstrat Division με μπολικο υλικο απο τις κιθαρες μας, polls, reviews, καμμενες συζητησεις κ.τ.λ.

 

Οποιος ενδιαφερεται ας κανει join

http://www.facebook.com/home.php?sk=group_120378394651898&ap=1

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά, η κιθάρα που κρατάει ο Μάνος στο πιο πάνω video είναι Swamp ash warmoth σώμα, Kramer μπράτσο (maple-maple), floyd rose (φυσικά) και μαγνήτες νομίζω Tonezone-classic stack-fast track.

 

Είναι η κιθάρα που αργότερα χρησιμοποιούσε στην Αρχιτεκτονική στον νέο κόσμο και είχε πλέον χρώμα ξυλέ και full humbucker neck (Evo I).

 

Βέβαια επειδή έχουν περάσει αρκετά χρόνια μπορεί πολύ απλά να κάνω λάθος στα παραπάνω…  ;D ;D ;D

 

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου